Teismas vairuotojo pažymėjimą atėmė ne iš to žmogaus

 (47)
Nuo vagių nukentėjęs Kaišiadorių gyventojas Tomas K. tik praėjus 4 metams sužinojo, kad iš jo pavogtu vairuotojo pažymėjimu ilgą laiką kuo sėkmingiausiai naudojosi kitas asmuo. Paaiškėjo, kad po vagystės policijos duomenų bazėje nebuvo užregistruota informacija apie prarastą dokumentą, todėl kai su pavogtu pažymėjimu pareigūnams įkliuvo girtas vairuotojas, visą atsakomybę teko prisiimti buvusiam dokumento šeimininkui – jį jau griežtai buvo nubaudęs teismas.
Vairuotojo pažymėjimas
© "Lietuvos žinios"

Ši paini istorija paaiškėjo, kai Tomas K. gavo Kaišiadorių rajono apylinkės teismo nutarimą, kuriame konstatuota, kad jis neblaivus (2,58 promilės) vairavo automobilį. Pažeidėjui nedalyvaujant administracinio pažeidimo bylą išnagrinėjęs teisėjas Tomui K. skyrė 2 tūkst. litų baudą bei uždraudė 2 metus sėstis prie automobilio vairo.

Teismo nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje gavęs Tomas K. iš karto nuskubėjo išsiaiškinti į protokolą surašiusią instituciją – Kaišiadorių policijos komisariatą. Tik tada vyriškis sužinojo, kad nenustatytas asmuo pasinaudojo iš jo pavogtu vairuotojo pažymėjimu, o terminas apskųsti nutarimą – jau praėjęs.

Atlikus patikrinimą Kaišiadorių policijoje buvo nustatyta, kad į duomenų bazę nebuvo įtraukta informacija apie Tomo K. prieš 4 metus prarastą vairuotojo pažymėjimą, todėl neblaivų vairuotoją sustabdę pareigūnai net nesuprato, kad jis pasinaudojo svetimu ir jau seniai negaliojančiu dokumentu.

Po Tomo K. pranešimo policijoje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pavogto dokumento panaudojimo, tačiau kol kas taip ir nepavyko nustatyti, kas galėjo padaryti šį nusikaltimą.

Kaišiadorių policija kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą (LVAT) ir paprašė atnaujinti procesą bei panaikinti Kaišiadorių rajono apylinkės teismo teisėjo nutarimą, kuriuo Tomas K. buvo nubaustas už vairavimą išgėręs. Policijos atstovai savo pareiškime pabrėžė, kad administracinio teisės pažeidimo protokolo surašymo bei administracinės bylos nagrinėjimo teisme metu nebuvo žinoma, jog Tomo K. vairuotojo pažymėjimas buvo negaliojantis.

Su bylos medžiaga susipažinusi LVAT teisėjų kolegija patenkino policijos prašymą ir Tomo K. bylą iš naujo perdavė nagrinėti Kaišiadorių rajono apylinkės teismui.

„Prašyme dėl proceso atnaujinimo nurodytos aplinkybės bei pateikti įrodymai sudaro rimtą pagrindą abejoti, ar byloje tikrai buvo nubaustas tas asmuo, kuris padarė pažeidimą. Šios naujai iškeltos aplinkybės yra esminės ir jos turi būti patikrintos“, - pažymėjo teismas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (3)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (17)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (12)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.

„Jaguar E-Pace“ premjera – liepos viduryje

„Jaguar“ netrukus pristatys naują galingą ir kompaktišką miesto visureigį – „Jaguar E-Pace“. Naujas veidas „Jaguar“ šeimoje papildys pasaulio metų automobilio apdovanojimą pelniusio „F-Pace“ bei elektra varomų koncepcinių miesto visureigių „Jaguar I-Pace“ serijas.

„Subaru“ parduoda daugiausiai visais ratais varomų automobilių pasaulyje (13)

„Subaru“ yra keturių varomųjų ratų sinonimas, o dabar kompanija gali didžiuotis parduodanti daugiausiai automobilių su visais varomais ratais pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai