Švaros mėgėjams baudos nė motais

 (37)
Už automobilio plovimą net nuosavame kieme gresia tūkstantinės baudos, tačiau dauguma vairuotojų į tai nekreipia dėmesio ir nesibaimindami nuodija aplinką blizgindami mašinas po gyvenamųjų namų langais, rašo „Lietuvos žinios“.
© Corbis

Daugiabučių ir individualių namų gyventojai, nesibodintys savo automobilius plauti tiesiog po langais kiemuose, dažnai nenutuokia, kad savarankiška švaros misija gali skaudžiai smogti per kišenę.

Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta, kad Gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas užtraukia įpėjimą arba baudą iki 2 tūkst. litų.

Tiesa, viešąją tvarką prižiūrintys pareigūnai neslepia – kiemuose automobilius plaunantys žmonės retai baudžiami taip griežtai. Be to, švaros mėgėjų specialiai niekas negaudo, nebent apie daromą pažeidimą praneša patys gyventojai, o taip nutinka nedažnai.

Buvęs sostinės Ekologinės policijos viršininkas Algimantas Minkauskas dienraščiui teigė, jog anksčiau nubaustuosius už tokį pažeidimą buvo galima suskaičuoti ant rankos pirštų – per
metus įkliūdavo iki 20 pažeidėjų.

Iš pirmo žvilgsnio nekaltas automobilio plovimas kieme draudžiamas dėl vienintelės priežasties – aplinkos teršimo. Plaunant dažnai naudojama buitinė chemija, kuri su nuplautais nuo automobilio teršalais – naftos produktų likučais, sunkiaisiais metalais, druskomis – patenka į aplinką ir taip užteršia paviršinio vandens telkinius, gruntinių vandenų, dirvų ir augalijų.

Plaunant automobilį vidutiniškai nuo jo pašalinama apie 100 g teršalų. Švaros akciją surengus kieme ar panašioje vietoje, gali būti užteršta iki 12 tūkst. litrų požeminio ir iki pustrečio tūkstančio litrų paviršinio vandens.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (4)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (17)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (13)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.

„Jaguar E-Pace“ premjera – liepos viduryje

„Jaguar“ netrukus pristatys naują galingą ir kompaktišką miesto visureigį – „Jaguar E-Pace“. Naujas veidas „Jaguar“ šeimoje papildys pasaulio metų automobilio apdovanojimą pelniusio „F-Pace“ bei elektra varomų koncepcinių miesto visureigių „Jaguar I-Pace“ serijas.

„Subaru“ parduoda daugiausiai visais ratais varomų automobilių pasaulyje (15)

„Subaru“ yra keturių varomųjų ratų sinonimas, o dabar kompanija gali didžiuotis parduodanti daugiausiai automobilių su visais varomais ratais pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai