Sugrąžinti senąją tvarką privertė užplūdę skambučiai

 (31)
Būsimiems vairuotojams ir jų mokytojams nuo valdžios eksperimentinių įsakymų gali ir galva susisukti. Teorinį pasirengimą dvidešimčia valandų sutrumpinusi Valstybinė kelių transporto inspekcija savo sprendimą suskubo pakeisti jau po kelių dienų.
Prie vairo
© Corbis

Apsigalvoję specialistai sugrąžino senąją tvarką – B kategorijos vairuotojai teorijos galės mokytis ne 40 valandų, kaip buvo patvirtinta, o 60. Tik vieną iš kelių pakeitimų atšaukę Valstybinės kelių transporto inspekcijos atstovai teigia, kad taip pasielgti privertė neigiamai reagavę vairavimo mokyklų vadovai ir instruktoriai.

Valstybinės kelių transporto inspekcijos Saugaus eismo skyriaus vedėjo pavaduotojas Antanas Ščiuplys teigė, kad pakeitimus darbo grupės ekspertai darė atsižvelgdami į kitas Europos Sąjungos šalis.

Kiti pakeitimai galioti liko: tris kartus praktinio ar teorinio egzamino „Regitroje“ neišlaikęs asmuo nebeprivalės grįžti į mokyklą ir pakartoti dalį kurso, B kategorijos vairuotojai praktikos užduotis galės atlikti 16, o ne 20 valandų, jei tam pritars pačios vairavimo mokyklos sudaryta komisija.

„Buvo nuspręsta būsimųjų vairuotojų mokymą trumpinti 20 procentų, nes iš tiesų gerėja jų parengimo lygis, technologijos. Argumentai buvo gana kruopščiai išanalizuoti, prie šių klausimų darbo grupė dirbo nuo pernai lapkričio. Visi galimi pakeitimai buvo paskelbti internete dar gerokai anksčiau, prieš kokius du mėnesius, tačiau į juos niekas nereagavo. O kai patvirtinome, sulaukėme pasipiktinusių vairavimo mokyklų atstovų skambučių antplūdžio. Visi tikino, kad per 40 valandų vairuotojams teorijos tinkamai išdėstyti nespės. Tokia reakcija ir privertė pakeitimą atšaukti“, – sakė A.Ščiuplys.

Saugaus eismo skyriaus vedėjo pavaduotojo teigimu, į gyventojų ir būsimų vairuotojų reakcijas reikia atsižvelgti. Pasak jo, būtent todėl buvo atšaukta vos prieš metus priimta nuostata po trijų neišlaikytų egzaminų vairuotoją siųsti kartoti kurso.

„Žmonės skambino ir sakė, kad dėl tokio reikalavimo jaučia stresą, pyko tie, kuriems reikėjo grįžti kursą kartoti. Tiesa, neigiamos reakcijos dėl kokių naujovių sulaukiame praktiškai visuomet. Tik vėliau jos vieniems ima patikti, kitiems – ne. Pavyzdžiui, vairavimo mokyklų specialistams patiko, kad gyventojai buvo priversti grįžti išklausyti dar kartą dalį kurso. Visi sakė, kad tai mokinius skatina stropiau rengtis egzaminams“, – kalbėjo A.Ščiuplys.

Jis užtikrino, kad dėl kitų pakeitimų nebus apsigalvota – ta pati tvarka liks bent artimiausiu metu.

'Sekundė“
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (4)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (20)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (13)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.

„Jaguar E-Pace“ premjera – liepos viduryje

„Jaguar“ netrukus pristatys naują galingą ir kompaktišką miesto visureigį – „Jaguar E-Pace“. Naujas veidas „Jaguar“ šeimoje papildys pasaulio metų automobilio apdovanojimą pelniusio „F-Pace“ bei elektra varomų koncepcinių miesto visureigių „Jaguar I-Pace“ serijas.

„Subaru“ parduoda daugiausiai visais ratais varomų automobilių pasaulyje (17)

„Subaru“ yra keturių varomųjų ratų sinonimas, o dabar kompanija gali didžiuotis parduodanti daugiausiai automobilių su visais varomais ratais pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai