Spidometrų duomenų klastotojai Lietuvoje nebaudžiami

 (68)
Naudoto automobilio pirkėjas dažniausiai pirmiausia akį užmeta į automobilio amžių ir jo ridą, kuri neretai būna melaginga, o atskleisti tiesos kartais neįmanoma, rašo „Kauno diena“.
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

„Kažin ar čia yra mašina, kurios spidometras nebūtų atsuktas“, – prie Kauno automobilių turgaus teritorijos vartų aiškino mašinų prekeivis Arūnas.

„Labai gaila, kad rinkdamiesi automobilį žmonės perka metus ir ridą, o ne mašiną pagal jos techninę būklę. Dėl to pardavėjams ir kyla didelis noras mažinti automobilio ridą. Pas mus už tai niekas nebaudžia. Kas ką nori, tą ir daro“, – piktinosi Lietuvos „Audi klubo“ asociacijos prezidentas Ričardas Pūkas.

Jis perspėja, kad duomenis apie ridą keičia ne tik lietuviai, todėl nėra jokios garantijos, kad jie nebus pakoreguoti automobiliuose, kurie dar nespėjo nuvažiuoti nuo vilkiko priekabos.

Tačiau Vakarų Europos šalių gyventojai tokio sukčiavimo imasi retai, nes už tai gresia didelių nemalonumų - net ir kalėjimas. Lietuvoje tokie sukčiai gali jaustis nebaudžiami – Lietuvos baudžiamasis kodeksas jokios atsakomybės nenumato.

Lietuvos policijos departamento Komunikacijos skyriui vadovaujantis Ramūnas Matonis sakė, kad žinomi keli atvejai, kai apgauti pirkėjai civiline tvarka dėl spidometro duomenų pakeitimo kreipėsi į teismą, tačiau tokių bylų baigtys nėra žinomos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (3)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (17)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (12)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.

„Jaguar E-Pace“ premjera – liepos viduryje

„Jaguar“ netrukus pristatys naują galingą ir kompaktišką miesto visureigį – „Jaguar E-Pace“. Naujas veidas „Jaguar“ šeimoje papildys pasaulio metų automobilio apdovanojimą pelniusio „F-Pace“ bei elektra varomų koncepcinių miesto visureigių „Jaguar I-Pace“ serijas.

„Subaru“ parduoda daugiausiai visais ratais varomų automobilių pasaulyje (13)

„Subaru“ yra keturių varomųjų ratų sinonimas, o dabar kompanija gali didžiuotis parduodanti daugiausiai automobilių su visais varomais ratais pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai