Siūloma automobiliuose įdiegti „juodąsias dėžes“

 (47)
Europos Komisija (EK) pasiūlė automobiliuose, kaip ir lėktuvuose, montuoti „juodąsias dėžes“. Šio sumanymo oponentai tvirtina, kad ateityje ši technologija gali būti panaudota kaip vairuotojų sekimo priemonė, rašo „The Daily Telegraph“.
© Corbis

EK jau išleido 2,4 mln. svarų sterlingų (apie 9,2 mln. Lt) projektui „Veronica“, kuriuo siekta išsiaiškinti, kaip „juodosios dėžės“ veiktų automobiliuose. Šie įrenginiai, pavadinti „Event Data Recorders“ (EDR), gali fiksuoti transporto priemonės greitį ir vairuotojo veiksmus, pvz. kaip dažnai stabdoma.

Šios technologijos šalininkai teigia, kad „juodosios dėžės“ automobiliuose palengvintų darbą draudikams siekiant išsiaiškinti avarijų aplinkybes ir kaltininkus, o esant reikalui, policininkai galėtų imtis priemonių prieš nedrausmingus vairuotojus.

Tačiau žmogaus teisių gynėjai yra skeptiškai nusiteikę šio plano atžvilgiu. Vienos organizacijos atstovas Simonas Daviesas mano, kad tokia sistema ateityje galės bet kada sekti vairutojus.

„Jeigu automobilio ir mobiliojo telefono teikiami duomenys būtų kartu panaudoti, taip būtų galima sukurti praktiškai neklystančią sekimo sistemą“, – sakė S.Daviesas.

Tačiau automobilių „juodųjų dėžių“ technologijos kūrėjai atmeta priekaištus dėl tariamai galimos žalos asmenų privatumui teigdami, kad sistemos teikiami duomenys būtų prieinami labai ribotam informacijos gavėjų ratui.

Pažymima, kad ši technologija pasitarnautų ir automobilių nuomos bendrovėms, kovojančioms su avarijos atveju kaltės nepripažįstančiais klientais.

„Juodąsias dėžes“ jau dabar turi nemažas skaičius automobilių, tarp kurių – ir 3,5 tūkst. Londono policijos mašinų.

Tačiau manoma, kad šios technologijos plitimą gali pristabdyti vartotojų pasipriešinimas, nes vienos „juodosios dėžės“ kaina siekia apie 500 svarų sterlingų (1926 Lt).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (3)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (17)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (12)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.

„Jaguar E-Pace“ premjera – liepos viduryje

„Jaguar“ netrukus pristatys naują galingą ir kompaktišką miesto visureigį – „Jaguar E-Pace“. Naujas veidas „Jaguar“ šeimoje papildys pasaulio metų automobilio apdovanojimą pelniusio „F-Pace“ bei elektra varomų koncepcinių miesto visureigių „Jaguar I-Pace“ serijas.

„Subaru“ parduoda daugiausiai visais ratais varomų automobilių pasaulyje (13)

„Subaru“ yra keturių varomųjų ratų sinonimas, o dabar kompanija gali didžiuotis parduodanti daugiausiai automobilių su visais varomais ratais pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai