Oro pagalvių gamintoja „Takata“ rengiasi prašyti apsaugos nuo bankroto

Japonijos oro pagalvių sistemų gamintoja „Takata Corp“, kurią drebina krizė dėl jos gaminamos produkcijos defektų, ketina artimiausiomis savaitėmis kreiptis į teismą dėl apsaugos nuo bankroto. Tai penktadienį skelbia laikraštis „Nikkei“.
"Takata"
© Reuters / Scanpix

Laikraščio duomenimis, šiuo metu „Takata“ vadovybė rengia paraišką teismui su savo antrinėmis įmonėmis. Kreipimasis dėl apsaugos nuo bankroto turi būti paduotas į Japonijos sostinės Apygardos teismą. Taip bendrovė tikisi sulaukti apsaugos nuo kreditorių.

„Takata“ akcijų prekyba Tokijo akcijų biržoje po šių pranešimų pristabdyta, praneša BBC.

Šiuo metu Japonijos korporacijos įsiskolinimai kreditoriams siekia per trilijoną jenų (9,02 mlrd. JAV dolerių).

Japonijos oro pagalvių sistemų gamintoją skandalas sudrebino 2014 metais. Kaip nustatė JAV priežiūros institucijų specialistai, įvykus avarijai, oro pagalvės dėl defektų gali netinkamai išsiskleisti ar net sprogti. Dėl tokių incidentų visame pasaulyje žuvo bent 16 žmonių.

Netinkamai suveikus oro pagalvių sistemą aktyvuojantiems įtaisams, buvo sužeisti daugiau kaip 180 asmenų visame pasaulyje, bent vienuolika mirčių užfiksuota Jungtinėse Valstijose.

Visame pasaulyje dėl „Takata“ gamybos oro pagalvių defektų buvo atšaukta per 120 mln. automobilių, apie 5,7 mln. iš jų - Jungtinėse Valstijose.

Turimais duomenimis, bendrovė pradėjo derybas su JAV automobilių dalių gamintoja „Key Safety Systems“, kuri galimai įsigis dalį bendrovės aktyvų.

Šių metų sausį „Takata“ sutiko sumokėti 1 mlrd. dolerių baudą JAV už pavojingų oro pagalvių defektų nuslėpimą. Bendrovė jau sumokėjo 25 mln. dolerių baudą, 125 mln. dolerių kompensacijas asmenis, nukentėjusiems dėl sprogusių oro pagalvių, ir 850 mln. dolerių automobilių gamintojoms, naudojančioms jas savo automobilių gamyboje. Vis dėlto Japonijos bendrovei gresia ir daugiau ieškinių.

Dėl saugos oro pagalvių broko nukentėjo didžiosios automobilių gamintojos, įskaitant „General Motors“ ir „Volskwagen“. „Honda Motor“ - didžiausia „Takata“ klientė - nukentėjo labiausiai. Dėl saugos oro pagalvių defektų ji jau 2008 metais paskelbė atšaukianti savo populiariuosius „Accord“ ir „Civic“ modelius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (4)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (18)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (13)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.

„Jaguar E-Pace“ premjera – liepos viduryje

„Jaguar“ netrukus pristatys naują galingą ir kompaktišką miesto visureigį – „Jaguar E-Pace“. Naujas veidas „Jaguar“ šeimoje papildys pasaulio metų automobilio apdovanojimą pelniusio „F-Pace“ bei elektra varomų koncepcinių miesto visureigių „Jaguar I-Pace“ serijas.

„Subaru“ parduoda daugiausiai visais ratais varomų automobilių pasaulyje (15)

„Subaru“ yra keturių varomųjų ratų sinonimas, o dabar kompanija gali didžiuotis parduodanti daugiausiai automobilių su visais varomais ratais pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai