Nyderlanduose vairuotojai mokės už nuvažiuotus kilometrus

 (59)
Nyderlandų valdžia planuoja iš esmės pakeisti mokesčius už automobilius: nuo 2012 metų vairuotojai mokėtų tiek, kiek kilometrų nuvažiuoja savo mašina, rašo „Lietuvos rytas“.
© Corbis

Įsigaliojus naujoms taisyklėms naujų automobilių kaina turėtų sumažėti maždaug ketvirtadaliu, nes neliktų pardavimo mokesčio ir rinkliavos už kelius, kuri dabar siekia vidutiniškai 600 eurų (2072 litai) per metus.

Vietoj to vairuotojai turėtų susimokėti po 3 euro centus (apie 10 lietuviškų centų) už kiekvieną savo automobiliu įveiktą kilometrą. Automobilyje esanti navigacijos įranga fiksuotų, kokiu laiku ir kokiais keliais važinėja automobilis bei kiek kilometrų nuvažiuoja.

Tikimasi, kad transporto naudojimas dėl naujos rinkliavos sumažės 15 proc. ir taip sumažės spūstys šalies keliuose.

„Lietuvos rytas“ rašo, kad šiuo metu pasaulyje tik Singapūras yra įvedęs panašią sistemą, kai vairuotojai turi sumokėti pagal nuvažiuotų kilometrų skaičių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (4)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (17)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (13)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.

„Jaguar E-Pace“ premjera – liepos viduryje

„Jaguar“ netrukus pristatys naują galingą ir kompaktišką miesto visureigį – „Jaguar E-Pace“. Naujas veidas „Jaguar“ šeimoje papildys pasaulio metų automobilio apdovanojimą pelniusio „F-Pace“ bei elektra varomų koncepcinių miesto visureigių „Jaguar I-Pace“ serijas.

„Subaru“ parduoda daugiausiai visais ratais varomų automobilių pasaulyje (15)

„Subaru“ yra keturių varomųjų ratų sinonimas, o dabar kompanija gali didžiuotis parduodanti daugiausiai automobilių su visais varomais ratais pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai