Nuomotis automobilių iš Latvijos nuo 2010 m. nebeapsimokės

 (4)
Šiuo metu nemažai Lietuvos įmonių Latvijoje nuomojasi automobilius, nes iš latvių biudžeto galima susigrąžinti pirkimo PVM. Tačiau nuo 2010 m. sausio 1 d. nuomotis automobilius iš kaimynų nebeapsimokės, nes Europos Sąjungoje įsigalios PVM skaičiavimo pakeitimai, todėl keisis ir Latvijos pridėtinės vertės mokesčio įstatymas, rašo „Verslo žinios“.
© Corbis

Pagal Lietuvos pridėtinės vertės mokesčio įstatymą pirkimo PVM nuo keleiviams vežti skirtų automobilių nuomos neatskaitomas, jeigu automobiliai nėra specialiosios paskirties ir jeigu jie nepernuomojami, neperparduodami ar nenaudojami keleivių vežimo paslaugoms teikti. Latvijoje tokio apribojimo nėra.

Tačiau nuo 2010 m. sausio 1 d. ilgalaikės automobilių nuomos paslaugos bus laikomos suteiktos toje valstybėje, kurioje yra pirkėjas. Tai reiškia, kad Lietuvos PVM mokėtojai, besinuomojantys automobilius iš Latvijos įmonių, gaus PVM sąskaitas faktūras už paslaugas jau be latviško PVM.

„Verslo žinios“ rašo, kad kitokios PVM apmokestinimo vietos taisyklės nuo naujų metų bus taikomos trumpalaikei automobilių nuomai. Ji turėtų būti apmokestinama toje valstybėje, kurioje automobilio rakteliai perduodami klientui, tad už trumpalaikę nuomą apskaičiuotas pirkimo PVM Lietuvos PVM mokėtojams kaip ir dabar turėtų būti sugrąžinamas kaimyninėje valstybėje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (4)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (17)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (13)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.

„Jaguar E-Pace“ premjera – liepos viduryje

„Jaguar“ netrukus pristatys naują galingą ir kompaktišką miesto visureigį – „Jaguar E-Pace“. Naujas veidas „Jaguar“ šeimoje papildys pasaulio metų automobilio apdovanojimą pelniusio „F-Pace“ bei elektra varomų koncepcinių miesto visureigių „Jaguar I-Pace“ serijas.

„Subaru“ parduoda daugiausiai visais ratais varomų automobilių pasaulyje (15)

„Subaru“ yra keturių varomųjų ratų sinonimas, o dabar kompanija gali didžiuotis parduodanti daugiausiai automobilių su visais varomais ratais pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai