„Nissan Leaf” – tarp 50-ies geriausių 2009 metų išradimų

 (18)
JAV žurnalas „Time“ paskelbė, kad „Nissan Leaf“ elektromobilis yra vienas iš 50-ies „Geriausių 2009 metų išradimų”, rašoma pranešime spaudai.
Nissan Leaf
© Gamintojo nuotr.

Ištrauka iš straipsnio: „Tai ne pirmasis elektromobilis, bet „Nissan Leaf“, pristatytas rugpjūtį, yra pirmasis elektromobilis, skirtas masinei gamybai ir bus tiekiamas į viso pasaulio rinkas. Siekdami pakeisti vairuotojų mąstymą ir juos perorientuoti nuo naftos produktais varomų automobilių prie elektrinių, trečio pagal dydį Japonijos automobilių gamintojo atstovai pasirašė daugiau nei 30 partnerystės sutarčių visame pasaulyje ir susitelkė į baterijų įkrovimo stočių infrastruktūros kūrimą, kuri padės laisvai nadotis elektra varomais automobiliais.

Automobilio greitis yra didesnis nei 145 km/val., o su pilnai įkrautomis baterijomis galima nuvažiuoti iki 160 km. Kai automobilis juda, jis skleidžia garsą kaip skraidantys automobiliai filme „Blade Runner“. „Nissan“ nuo 2010 metų rudens ketina pagaminti po 50 tūkst. „Leaf“ automobilių kasmet Oppama gamykloje, į pietvakarius nuo Tokijo.”

Į šį išradimų sąrašą taip pat pateko ir kitų automobilių, pavyzdžiui pasaulyje greičiausia garais varoma mašina ir „valgomas“ lenktyninis automobilis.

Visą „Time“ sudarytą geriausių 2009 m. išradimų sąrašą galite rasti čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (4)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (3)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.

„Jaguar E-Pace“ premjera – liepos viduryje

„Jaguar“ netrukus pristatys naują galingą ir kompaktišką miesto visureigį – „Jaguar E-Pace“. Naujas veidas „Jaguar“ šeimoje papildys pasaulio metų automobilio apdovanojimą pelniusio „F-Pace“ bei elektra varomų koncepcinių miesto visureigių „Jaguar I-Pace“ serijas.

„Subaru“ parduoda daugiausiai visais ratais varomų automobilių pasaulyje (11)

„Subaru“ yra keturių varomųjų ratų sinonimas, o dabar kompanija gali didžiuotis parduodanti daugiausiai automobilių su visais varomais ratais pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Lietuviška alkotesterių programinė įranga – pakeliui į JAV rinką (6)

Bendrovė „Alkotesteris“ metinėje JAV Narkotikų ir alkoholio tikrinimo pramonės asociacijos DATIA konferencijoje, vykusioje Orlande, pristatė Lietuvoje sukurtą programinę įrangą alkotesteriams bei darbdaviams skirtą alkotesterį, veikiantį su šia programine įranga.
Facebook draugai