Net 29 baudų nesumokėjusiam vairuotojui – 400 val. viešųjų darbų

 (28)
Net 29 kartus už įvairius Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus baustas 25 metų vilnietis Edgaras V. vietoj piktybiškai nesumokėtų daugiau kaip 36 tūkst. Lt baudų turės nemokamai 400 val. dirbti viešuosius darbus. Tai ilgiausias laikotarpis, kurį pagal įstatymus pažeidėjui galėjo pritaikyti teismas – iš tikrųjų Edgarui V. tektų dirbti daugiau kaip 3 600 val. (net 150 parų)!
© K.Šatūno nuotr.

Už KET pažeidimus baudų nemokančiam ir niekur nedirbančiam vilniečiui nesumokėtas baudas į nemokamus viešuosius pasiūlė pakeisti vykdomąją bylą tvarkanti antstolė. Savo teikime Vilniaus miesto trečiajam apylinkės teismui ji nurodė, kad Edgarui V. baudos skaičiuojamos nuo 2005-ųjų vasario.

Bendra pažeidėjui skirtų baudų suma – 37 tūkst. 445 Lt, per 4 metus iš Edgaro V. antstolei pavyko išieškoti tik 1 169,19 Lt, todėl nuolat KET pažeidžiantis vairuotojas valstybei liko skolingas 36 tūkst. 275,81 Lt.

Bandydama sumažinti baudų dydį antstolė buvo areštavusi Edgarui V. priklausančius du automobilius, tačiau skolininkas kategoriškai atsisakė nurodyti, kur yra šios transporto priemonės.

„Nėra galimybės nukreipti skolų išieškojimą realizuojant areštuotus skolininko vardu registruotus automobilius“, – kreipdamasi į teismą pabrėžė antstolė.

Edgaras V. į teismo posėdį, kuriame buvo sprendžiamas klausimas dėl baudos pakeitimo į viešuosius darbus, neatvyko. Tiesa, jis antstolei pateikė raštą, kad sutinka baudas atidirbti paskyrus viešuosius darbus.

Kaip paskelbė antstolės teikimą išnagrinėjęs teisėjas Pavelas Borkovskis, jeigu nėra turto, į kurį gali būti nukreiptas baudos išieškojimas, ir pažeidėjas piktybiškai vengia sumokėti baudas, teismas pažeidėjui sutikus jas gali pakeisti nemokamais viešaisiais darbais. Tačiau, pasak teismo, įstatyme yra numatyta, kad darbus pažeidėjas gali dirbti ne ilgiau kaip 400 val.

Pagal įstatymą viena nemokamų viešųjų darbų valanda yra įvertinama 10 Lt, todėl 400 val.
atidirbti turintis Edgaras V. bus padengęs tik 4 tūkst. Lt baudą.

Teismas pažeidėją darbus nurodė atidirbti iki kitų metų pabaigos, o ar Edgaras V. nesimuliuoja, turėtų kontroliuoti Vilniaus 3-iasis policijos komisariatas.

Tiesa, jeigu Edgaras V. persigalvos ir nedirbs, teismas jo nesumokėtas baudas galės pakeisti į areštą. Tačiau ir šiuo atveju baudų nemokantis vyriškis „sutaupytų“ – viena para arešto įvertinta 100 Lt, o pažeidėjus galima „pasodinti“ ne ilgesniam kaip 30 parų laikotarpiui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (4)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (18)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (13)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.

„Jaguar E-Pace“ premjera – liepos viduryje

„Jaguar“ netrukus pristatys naują galingą ir kompaktišką miesto visureigį – „Jaguar E-Pace“. Naujas veidas „Jaguar“ šeimoje papildys pasaulio metų automobilio apdovanojimą pelniusio „F-Pace“ bei elektra varomų koncepcinių miesto visureigių „Jaguar I-Pace“ serijas.

„Subaru“ parduoda daugiausiai visais ratais varomų automobilių pasaulyje (15)

„Subaru“ yra keturių varomųjų ratų sinonimas, o dabar kompanija gali didžiuotis parduodanti daugiausiai automobilių su visais varomais ratais pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai