Nebus žieminių padangų, nebus ir draudimo

 (85)
Draudikai grasina, kad vasarinėmis padangomis važinėjančių automobilių vairuotojai, eismo įvykių atveju, liks be draudimo išmokos. „Tam yra draudimo taisyklės, kurios numato, kad jeigu naudojama techniškai netvarkinga transporto priemonė, kas ir buvo tuo atveju, tuomet draudimo išmoka nėra mokama“, – teigė draudimo bendrovės „ERGO Lietuva" Žalų administravimo skyriaus vadovas Nerijus Giedraitis.
© Corbis

Pasak draudikų, pernai dėl žalos atlyginimo kreipėsi 8 netinkamomis eksploatuoti padangomis važinėję klientai, kuriems nuostolius teko kompensuoti iš savo kišenės. Ginčytinais atvejais draudikai teigia prašantys teismo ekspertų nustatyti, ar dėl eismo įvykio kaltos netinkamos padangos.

Tuo metu policija tikina, kad tokių atvejų vos vienas kitas. „Statistiškai ir Lietuvoje, ir Europoje, ir, matyt, daugumoje pasaulio valstybių manoma, kad iki 90 proc. eismo įvykių priežastys yra žmogaus netinkamas elgesys, t.y. žmogiškosios klaidos. Tik 10 proc. yra paliekama kitoms eismo sudedamosioms dalims, t.y. aplinkai ir transporto priemonei“, – sako Eismo priežiūros tarnybos viršininkas Gintaras Aliksandravičius.

Draudimo priežiūros komisija perspėja, kad reikalauti iš kliento kompensuoti išmokėtą žalos atlyginimą draudimo kompanija gali tik tuo atveju, jei pripažįstama, kad avarija įvyko būtent dėl netinkamų padangų.

„Yra būtina sąlygą, kad netvarkinga transporto priemonė turi ne tik pakliūti į eismo įvykį ir būti kaltininkė, bet kartu tą techninė kliūtis turi būti priežastis to eismo įvykio“, – kalbėjo Draudimo priežiūros komisijos narys Darius Andriukaitis.

Tuo metu automechanikai pastebi, kad vairuotojai taupo ir nepažeisdami eismo taisyklių.

„Žmonės pavasarį nesikeičia vasarinių padangų ir važinėja su žieminėm. Tad dabar, atėjus žiemai jos jau bus nudilusios“, – sako parduotuvės „Melga“ vadovas Sergejus Baranovas.

Serviso darbuotojai sako, kad kai kurie vairuotojai atvežantys permontuoti visiškai sudilusias žiemines padangas aiškina, kad automobilis ne jų, o išperkamoji nuoma baigsis po kelių mėnesių, tad investuoti į naują žieminių padangų komplektą esą nėra prasmės.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (3)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (17)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (10)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.

„Jaguar E-Pace“ premjera – liepos viduryje

„Jaguar“ netrukus pristatys naują galingą ir kompaktišką miesto visureigį – „Jaguar E-Pace“. Naujas veidas „Jaguar“ šeimoje papildys pasaulio metų automobilio apdovanojimą pelniusio „F-Pace“ bei elektra varomų koncepcinių miesto visureigių „Jaguar I-Pace“ serijas.

„Subaru“ parduoda daugiausiai visais ratais varomų automobilių pasaulyje (13)

„Subaru“ yra keturių varomųjų ratų sinonimas, o dabar kompanija gali didžiuotis parduodanti daugiausiai automobilių su visais varomais ratais pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai