„Mitsubishi i-MiEV“ jau pasiekė Europą

 (38)
Pirmieji 25 serijinės gamybos (su vairu dešinėje pusėje) elektriniai „Mitsubishi i-MiEV“ atvyko į Bristolio Portbury terminalą. Jau pradėti paskutiniai pasiruošimai prieš gruodžio 12 dieną, kai šie elektromobiliai išriedės į gatves, rašoma pranešime spaudai.
Pirmieji „Mitsubishi i-MiEV“ Didžiojoje Britanijoje
© Gamintojo nuotr.

„Mitsubishi i-MiEV“ automobiliai iš Japonijos laivu išplukdyti prieš šešias savaites ir buvo labai laukiami, ypač būsimų vairuotojų bei visų, kurie stebėjo „i-MiEV“ progresą „Mitsubishi Motors UK“ puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“.

Daugybę apdovanojimų laimėjęs „Mitsubishi i-MiEV“ yra visiškai elektrinis miesto automobilis ir pirmasis serijinės gamybos EV („electric vehicle“ – elektrinis automobilis), į aplinką neišmetantis nei gramo CO2.

Automobilis užtikrina puikią erdvę keturiems keleiviams bei jų bagažui, maksimalus jo greitis – 130 km/val., o su pilnai pakrautais akumuliatoriais galima nuvažiuoti 160 km. Didžiojoje Britanijoje pilnai įkrauti akumuliatorius 240 V rozetės pagalba galima per 6 valandas ir tai kainuoja tik apie 3,50 Lt.

Šie 25 automobiliai dalyvauja viename iš Vakarų Midlando savivaldos projektų, kurių idėja – skatinti itin žemomis CO2 emisijomis pasižyminčių automobilių gamybą. Projektus kuruoja Technologinių strategijų taryba. Ilgo atrankos proceso metu, konsorciumo partneris Koventrio Universitetas atrinko dalyvius, kurie 12 mėnesių bandys automobilius. Taip bus atlikta automobilio valdymo bei įkrovimo, energijos naudojimo analizė.

Vakarų Midlando „CABLED“ (Koventrio ir Birmingemo žemų CO2 emisijų parodomieji automobiliai) konsorciumas apima „Arup“ – dizaino ir inžinerinę konsultacinę įmonę ir projekto vadovę, energijos tiekėją „E.ON“ įmonę, Birmingemo ir Koventrio miestų tarybas, tris akademines institucijas ir penkis kitus automobilių gamintojus bei yra remiamas „Advantage West Midlands“ plėtros agentūros.

„Mitsubishi know-how“ tyrimai elektromobilių srityje prasidėjo dar šeštajame dešimtmetyje, o pirmas visiškai elektrinis automobilis „i-MiEV“ pristatytas 2006 m. spalio mėnesį.

Japonijoje prekyba prasidėjo šių metų liepos mėnesį – pirmieji automobiliai skirti didelius automobilių parkus turintiems klientams, o privatūs pirkėjai automobilius galės įsigyti nuo 2010 m. balandžio mėnesio. Europai skirtos versijos gamyba prasidės 2010 m. spalio mėnesį, o Lietuvos salonuose automobilis pasirodys 2010 m. gruodžio mėnesį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

Pristatytas naujos kartos „BMW X3“ (3)

Pirmadienio pavakarę (Lietuvos laiku) tiesiogiai iš JAV, Pietų Karolinoje įsikūrusios Spartanburgo gamyklos, buvo pristatyta jau trečioji „BMW X3“ modelio karta. Pirmadienį didžiausioje BMW gamykloje pasaulyje pristatytas visureigis X3 – sėkmingiausias savo segmente, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vokietija prašo gamintojų atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių (8)

Vokietijos transporto ministerija ragina automobilių gamintojus atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių bei atnaujinti jų programinę įrangą, skelbia „Reuters“, remdamiesi savo šaltiniais.

D. Britanija užsibrėžė ambicingą tikslą automobilių pasaulyje investuos beveik milijardą (44)

Jungtinės Karalystės vyriausybė ketina investuoti daugiau nei 800 mln. svarų sterlingų (maždaug 907,3 mln. eurų) į naujų autonomiškų ir jokių teršalų į aplinką neišmetančių transporto priemonių technologijų kūrimą. Taip stengiamasi užtikrinti iš Europos Sąjungos žengiančios šalies ekonominę plėtrą.

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (4)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (20)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.
Facebook draugai