„McLaren MP4-12C“ – automobilis pagal F-1 tradicijas

 (15)
„McLaren Automotive“ pristatė pirmą serijinei gamybai skirtą modelį MP4-12C. Ši kompanija iki šiol buvo žinoma kaip „Formulės-1“ bolidų kūrėja.
„McLaren MP4-12C“
© Gamintojo nuotr.

Gamintojų teigimu, tai bus „grynas“ „McLaren“ atstovas, o šis automobilis buvo kurtas taip, kad įspūdingai atrodytų ne tik dabar, bet ir po daugelio metų. „McLaren MP4-12C“ sportiškas kupė pasižymės itin geromis aerodinaminėmis savybėmis.

„McLaren MP4-12C“ konkurentais įvardijami „Lamborghini Gallardo“, „Ferrari 458“ ir „Aston Martin DB9“. Lyginant su šiais modeliais, naujasis „McLaren“ yra trumpesnis, žemesnis ir siauresnis.

Superautomobilis bus varomas 3,8 l, V8 varikliu, kuris išvysto 600 AG ir 600 Nm sukimo momentą. Agregato transmisija – septynių laipsnių „Graziano“ dvigubos sankabos pavarų dėžė. „McLaren MP4-12C“ važiuoklė pagaminta iš anglies pluošto, o šio įrenginio sukūrimas užtruko penkerius metus.

Automobilyje sumontuota stabdžių sistema, kuri dar 1998 m. buvo trumpai naudota „Formulės-1“ boliduose (kol to neuždraudė lenktynių organizatoriai). Ši sistema suteikia galimybę vairuotojui reguliuoti stabdžių galingumą atskiruose galiniuose ratuose, tai itin pagerina automobilio valdymą įveikiant posūkius.

Neįprastame modelio pavadinime užkoduoti „McLaren“ kompanijai svarbūs skaičiai: MP4 trumpiniu nuo 1981 m. buvo žymimos „McLaren“ bolidų važiuoklės „Formulėje-1“, 12 reiškia automobilio pajėgumo indeksą, o C – anglies pluoštą, t.y. pagrindinė medžiaga, kurią „McLaren“ žada naudoti ateities modeliuose.

„McLaren MP4-12C“ rinkoje pasirodys 2011 m. ir kainuos 125-175 tūkst. svarų sterlingų (apie 500-700 tūkst. Lt). Šių superautomobilių bus pagaminta ne daugiau nei tūkstantis per metus, o ateityje „McLaren“ ketina pristatyti dar keturis modelius ir gamybos apimtis išplėsti iki 4 tūkst. automobilių per metus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (4)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (19)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (13)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.

„Jaguar E-Pace“ premjera – liepos viduryje

„Jaguar“ netrukus pristatys naują galingą ir kompaktišką miesto visureigį – „Jaguar E-Pace“. Naujas veidas „Jaguar“ šeimoje papildys pasaulio metų automobilio apdovanojimą pelniusio „F-Pace“ bei elektra varomų koncepcinių miesto visureigių „Jaguar I-Pace“ serijas.

„Subaru“ parduoda daugiausiai visais ratais varomų automobilių pasaulyje (15)

„Subaru“ yra keturių varomųjų ratų sinonimas, o dabar kompanija gali didžiuotis parduodanti daugiausiai automobilių su visais varomais ratais pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai