Lietuvoje mažėja rusiškų automobilių

 (32)
Lietuvos keliuose vis mažėja rusiškų automobilių, o naujus modelius iš Rusijos mūsų šalyje galima suskaičiuoti ant pirštų. Statistika rodo, kad pernai Lietuvoje buvo įregistruoti tik du nauji „Moskvičiai“.
© DELFI

Statistikos departamento duomenimis, pernai mūsų šalyje buvo registruoti 67 tūkst. VAZ automobilių, t.y. 6 tūkst. mažiau nei 2007 m. Taip pat gerokai sumažėjo naujų mašinų pardavimai: 2007 m. tokių automobilių buvo parduota 132, o 2008 m. – 44. Per pastarąjį dešimtmetį daugiausiai šio gamintojo automobilių buvo registruota 2000-iais – 138 tūkst.

„Moskvičių“ pernai buvo registruota 29,5 tūkst. (užpernai - 31,8 tūkst.). Per dešimtmetį šių mašinų mūsų šalies keliuose sumažėjo du kartus (2000 m. buvo registruota 61,8 tūkst.). Pernai Lietuvoje buvo įregistruoti 2, o prieš porą metų 3 nauji „Moskvičiai“.

Be to, 2008 m. buvo registruota 8,6 tūkst. GAZ markės automobilių (400 mažiau nei 2007 m.).

Mažėja ir dar vieno sovietmečio simbolio – Ukrainoje gaminto „Zaporožiečio“ mašinų. Pernai jų buvo registruota 7,5 tūkst., iš kurių 2 nauji.

Kokybė prastėja – dalys pinga

„Po 2000 m. Lietuvoje sumažėjo rusiškų automobilių poreikis. Taip įvyko todėl, kad rinkoje atsirado daugiau Europos šalyse pagamintų mašinų, o pirkėjai juos pamėgo“, – pažymėjo „Regitros“ atstovė spaudai Laimutė Užupė. – Jei pažvelgsime į praėjusių metų statistiką, nė vienas Rusijoje pagamintas automobilis nepatenka į populiauriausių mašinų dvidešimtuką Lietuvoje. Tai galioja ir naujiems, ir seniems automobiliams“.

„Lada klubo“ prezidentas Laimonas Staniulis DELFI pripažino, kad pirkėjai, rinkdamiesi net ir ne naują automobilį, pirmenybę teikia ne Rusijoje, o Vokietijoje ar Japonijoje pagamintiems automobiliams.

„Net ir nauji rusiški automobiliai nuo europietiškų labai skiriasi atsižvelgiant į komfortą. Prestižas taip pat yra svarbus. Rusijos automobilių pardavimai yra riboti, man atrodo, kad taip yra ir dėl pačių pardavėjų pasyvumo“, – sakė L.Staniulis.

„Senesni rusiški modeliai buvo patikimesni, bet vėliau jie nebuvo atnaujinti dešimtmečiais, o Vakarų gamintojai investavo į gamybos linijas. Tad kai „AvtoVAZ“ ar bankrutavęs „Moskvič“ visiškai neinvestavo į plėtrą, jų kokybė labai smuko. Jų automobiliuose antikorozinio padengimo visai nebuvo, tad mašinos pasidengdavo rūdimis per 2-3 metus. Tik varikliai buvo daugmaž tvarkingi“, – sakė „Lada klubo“ prezidentas.

Jo teigimu, rusiškų automobilių detalės Lietuvoje kelis kartus pigesnės lyginant su vokiškais automobiliais.

„Kalbant apie detalių kokybę, daug kas priklauso nuo gamintojo. O štai norint suremontuoti automobilį, iškyla kitų sunkumų. Tuos meistrus, kurie remontuodavo rusiškas mašinas anksčiau, pakeitė jaunesni, kurie nemėgsta terliotis su tomis rusiškomis mašinomis “, – sakė L.Staniulis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

„Kia Stinger“ išbandytas legendinėje lenktynių trasoje

Legendinėje Niurburgo trasoje Vokietijoje kai kurie žiniasklaidos atstovai išbandė naująjį „Kia Stinger“. Niurburgringas laikomas lenktynių ir automobilių entuziastų meka ir yra žinomas dėl negailestingos ir neatleidžiančios klaidų trasos, dar vadinamos „Žaliuoju pragaru“, konfigūracijos.

„Avis Budget“ bendradarbiaus su „Waymo“ vystant autonominius automobilius

JAV automobilių nuomos milžinė „Avis Budget“ pirmadienį pranešė bendradarbiausianti su „Google“ kontroliuojančios bendrovės „Alphabet“ antrine autonominių automobilių kūrimo įmone „Waymo“ išbandant autonominius automobilius Arizonos keliuose.

Atskleidžiama vis daugiau informacijos apie naująjį „Audi A8“

Nuo šiol naujasis „Audi A8“ bus itin įvairiapusis – važiuojant keleiviams siūlomas aukščiausios klasės komfortas, o azartiški vairuotojai gali mėgautis sportiškomis automobilio savybėmis. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, toks platus automobilio charakteristikos diapazonas tapo įmanomas sumontavus naują aktyvią pakabą. Jos pagrindinis maitinimo šaltinis yra 48 voltų elektros sistema, kuri tam naudojama pirmą kartą.

Pristatytas naujos kartos „BMW X3“ (6)

Pirmadienio pavakarę (Lietuvos laiku) tiesiogiai iš JAV, Pietų Karolinoje įsikūrusios Spartanburgo gamyklos, buvo pristatyta jau trečioji „BMW X3“ modelio karta. Pirmadienį didžiausioje BMW gamykloje pasaulyje pristatytas visureigis X3 – sėkmingiausias savo segmente, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vokietija prašo gamintojų atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių (8)

Vokietijos transporto ministerija ragina automobilių gamintojus atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių bei atnaujinti jų programinę įrangą, skelbia „Reuters“, remdamiesi savo šaltiniais.
Facebook draugai