Latvijoje parduodama mažiausiai naujų automobilių Europos Sąjungoje

 (6)
Rugsėjį Latvijoje įregistruota 80,4 proc. mažiau naujų automobilių negu tuo pačiu laikotarpiu pernai. Remiantis Europos automobilių gamintojų asociacijos duomenimis, tai didžiausias nuosmukis visoje Europos Sąjungoje (ES), skelbia Latvijos DELFI portalas.
© Corbis

Praėjusį mėnesį kaimyninėje šalyje parduota 240 naujų automobilių, o 2008-ųjų rugsėjį – 1226 vienetų. Blogesnis rezultatas Senajame žemyne užfiksuotas tik Islandijoje, kur naujų automobilių pardavimai sumažėjo 83,7 proc.

Lietuvoje šių metų rugsėjį parduota 466 nauji automobiliai, o tai yra 69,3 proc. mažiau nei 2008 m. rugsėjį. Pagal parduotų automobilių kiekį ES mūsų šalis lenkia tik Latviją.

Europoje rugsėjo mėnesį buvo įregistruoti 1 mln. 388 136 nauji automobiliai, o tai yra 6,3 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2008 m.

15-oje senųjų ES narių užfiksuotas 9,7 proc. naujų automobilių pardavimų augimas, o likusiose valstybėse – 36,4 proc. nuosmukis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

Pristatytas naujos kartos „BMW X3“ (3)

Pirmadienio pavakarę (Lietuvos laiku) tiesiogiai iš JAV, Pietų Karolinoje įsikūrusios Spartanburgo gamyklos, buvo pristatyta jau trečioji „BMW X3“ modelio karta. Pirmadienį didžiausioje BMW gamykloje pasaulyje pristatytas visureigis X3 – sėkmingiausias savo segmente, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vokietija prašo gamintojų atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių (8)

Vokietijos transporto ministerija ragina automobilių gamintojus atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių bei atnaujinti jų programinę įrangą, skelbia „Reuters“, remdamiesi savo šaltiniais.

D. Britanija užsibrėžė ambicingą tikslą automobilių pasaulyje investuos beveik milijardą (44)

Jungtinės Karalystės vyriausybė ketina investuoti daugiau nei 800 mln. svarų sterlingų (maždaug 907,3 mln. eurų) į naujų autonomiškų ir jokių teršalų į aplinką neišmetančių transporto priemonių technologijų kūrimą. Taip stengiamasi užtikrinti iš Europos Sąjungos žengiančios šalies ekonominę plėtrą.

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (4)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (20)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.
Facebook draugai