Kritikas bedė į jautrią vietą „Tesla“ vadovui: stebėdamas įkrovimo stoteles tematau anglimis kūrenamą elektrinę

 (107)
Elonas Muskas tikrai nėra tas, kuris atlaidžiai reaguotų į kritiką, kai nusitaikoma į pagrindinę jo įmonėje propaguojamą vertybę – aplinkos apsaugą. Kaip tik todėl, reaguodamas į vieną „Twitter“ žinutę, kurios autorius išreiškė šiokių tokių abejonių dėl tikrojo automobilių „Tesla“ poveikio aplinkai, E. Muskas atskleidė iš pažiūros nemažai svarbios informacijos, rašo autoevolution.com.
"Tesla" įkrovos stotelė
© Sipa

Davidu Kennedy pasivadinęs asmuo pažymėjęs E. Muską išsiuntė tokio turinio žinutę: „Stebėdamas „Tesla“ elektromobilių įkrovimo stoteles tematau anglimis kūrenamą elektrinę. Kad ir kiek visus maustytum, akivaizdu, jog technika varoma anglimi.“

Internautas, beje, iš dalies teisus. Juk didžiausias kiekis elektros tinklais plūstančios energijos tiekiamas iš anglimis kūrenamų elektrinių, todėl ir elektromobiliai, nors ir su nuliniais variklių išmetalų rodikliais, nėra tokie jau nekenksmingi, kaip kad turėtų būti.

Pastaruoju metu konstatuojamas akivaizdus atsinaujinančiųjų išteklių energijos vartojimo proveržis. Pasigirdo tvirtinimų, kad kai kurių šalių energijos poreikius būtų galima laisvai patenkinti eikvojant vien iš saulės ir vėjo išgaunamą energiją, nors žvelgiant pasauliniu mastu vien tokia energijos gavyba, žinoma, būtų išimtis iš bendrosios taisyklės.

Žinia apie saulės energijos teikiamas galimybes E. Muskui anaiptol ne nauja – jis ir pats ne kartą vardijo šio energijos šalinio pranašumus. Vis dėlto teigiamas požiūris į tokio tipo energiją neturėjo jokios įtakos sprendimui prijungti „Tesla“ transporto priemones prie elektros tinklo, o kaip išgaunama jas varanti elektra, tarsi ir ne įmonės reikalas.

Atsakydamas į D. Kennedy žinutę E. Muskas pareiškė, kad visose greito įkrovimo stotelėse jau montuojami tam tikri saulės baterijų plokščių ir akumuliatorių baterijų deriniai, dėl kurių šios vietos turėtų būti laikomos išskirtinėmis. Prisimenant, kad apie panašius planus buvo kalbėta dar 2012 metais, kai įkrovimo tinklas tebuvo projekto stadijos, reikia pasakyti, kad idėja nėra nauja.

Vis dėlto savo atsakymą E. Muskas papildė ir kiek drąsesniu pareiškimu. Jis patikino, kad beveik visos įkrovimo stotelės galų gale bus atjungtos nuo elektros tinklo ir tieks vien iš saulės išgaunamą energiją.

Gaila, kad E. Muskas nepasivargino nurodyti tokių savo užmačių įgyvendinimo termino. Nors dar keletą metų veikiausiai teks palaukti, gerai bent tiek, kad tokias idėjas „Tesla“ vadovas jau mini kaip vieną iš ilgalaikių tikslų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (4)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (20)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (13)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.

„Jaguar E-Pace“ premjera – liepos viduryje

„Jaguar“ netrukus pristatys naują galingą ir kompaktišką miesto visureigį – „Jaguar E-Pace“. Naujas veidas „Jaguar“ šeimoje papildys pasaulio metų automobilio apdovanojimą pelniusio „F-Pace“ bei elektra varomų koncepcinių miesto visureigių „Jaguar I-Pace“ serijas.

„Subaru“ parduoda daugiausiai visais ratais varomų automobilių pasaulyje (17)

„Subaru“ yra keturių varomųjų ratų sinonimas, o dabar kompanija gali didžiuotis parduodanti daugiausiai automobilių su visais varomais ratais pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai