Automobilių vagysčių šiemet užfiksuota 35 proc. mažiau nei pernai, o detalių vagysčių – net 11 proc. daugiau nei 2011-aisiais.

Draudikų teigimu, bendri išmokų už automobilių vagystes skaičiai beveik nekinta, o keičiasi tik pavogti objektai.

„Greičiausiai dėl besikeičiančios automobilių rinkos ir dėl gerėjančių technologinių galimybių rasti pavogtus automobilius vagys imasi keisti savo taktiką – jie negali parduoti vogtų automobilių, tačiau šešėlinė detalių ir automobilių remonto rinka toliau leidžia jiems uždarbiauti iš detalių. Praėjusiais metais vogti brangesni automobiliai, o šiais metais nuo brangesnių automobilių vogtos detalės“, - teigė „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktorius Modestas Žilionis.

Pasak M. Žilionio, draudikų pastangos, aktyvus Lietuvos ir užsienio policijos pareigūnų darbas, efektyvios automobilio vietos nustatymo sistemos lemia, jog automobiliai vis dažniau surandami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Vien šiemet pavogti draudimo bendrovės klientų automobiliai buvo surasti Lenkijoje, Danijoje, Latvijoje ir sugrąžinti savininkams.

Pasak draudimo bendrovės atstovo, nuo detalių vagių labiausiai nukenčia BMW ir „Mercedes-Benz“ markių automobilių savininkai – išmokos už šių markių detalių vagystes sudaro daugiau nei pusę visų išmokų už pavogtas dalis.

„Tiesa, automobilių vagysčių „mados“ kinta kartu su automobilių rinka – Lietuvoje sparčiai daugėja „Toyota“ markės automobilių, todėl ir jų vagysčių skaičius šiais metais šoktelėjo tris kartus. Vagys netruko užfiksuoti didesnę šios markės automobilių ir jų dalių paklausą“, - teigė M. Žilionis.

Populiarumą tarp vagių praranda „Audi“ ir „Volkswagen“ automobiliai. Šių automobilių vagysčių šiais metais registruota bene 2 kartus mažiau.

Tiesa, „Volkswagen“ mašinos populiarėja detalių vagysčių atvejais – šiais metais tokių įvykių ir išmokų yra kiek daugiau nei praėjusiais metais. M. Žilionio manymu, tokį vagių dėmesį iš dalies lemia kelių naujų šio ženklo modelių populiarumas ir gana nesudėtingas detalių nuėmimo procesas.

Pasak M.Žilionio, vagys renkasi tokius vagystės būdus ir objektus, kurie reikalauja mažiausiai pastangų ir laiko sąnaudų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (34)