Naujausiais duomenimis, istoriniai ženklai jau išduoti daugiau kaip trisdešimčiai lengvųjų automobilių ir keletui motociklų, o susidomėjimas jais ir toliau neslopsta.

Seniausi tarp pirmųjų istorinius ženklus gavusių automobilių – 1922 m. pagamintas „Dodge“, 1941 m. „Praga“ ir 1943 m. „Gaz“, o „jauniausi“– 1980 m. „Volkswgen“ ir 1983 m. „Porsche“.

Tarp istoriniais ženklais pažymėtų motociklų seniausi 1937 m. gamybos „NSU“, 1947 m. „IMZ“ ir 1952 m. „IZ“, o „jauniausi“– 1953 m. „IMZ“, 1961 m. „JAWA“ ir 1964 m. „IZ“.

Istorinė – tai prieš 30 metų ar anksčiau pagaminta transporto priemonė, kurios modelis nebegaminamas mažiausiai 15 metų ir kuri yra originali, tinkama eksploatuoti, bet nenaudojama kasdienėms reikmėms. Neatsitiktinai pirmasis istorinio ženklo simbolis yra raidė „H“ (angl. history).

Įdomu tai, kad šiuose ženkluose nurodomi transporto priemonės pagaminimo metai. Automobiliams skirtuose istoriniuose ženkluose pagaminimo metus nurodo pirmieji skaitmenys, o likusieji yra ženklo eilės numeris. Motociklams skirtuose ženkluose pirmieji skaitmenys nurodo ženklo eilės numerį, o likusieji – pagaminimo metus.

Istoriniai ženklai parodo ne tik išskirtinį savininko pomėgį bei nenuilstamą rūpinimąsi savo transporto priemone, bet ir jos originalumą.

Norintys įsigyti tokius ženklus pareiškėjai pirmiausia turi kreiptis į istorinių motorinių transporto priemonių vertinimą atliekančius vertintojus dėl transporto priemonės įvertinimo, ar ji atitinka istorinėms transporto priemonėms keliamus reikalavimus.

Kreiptis į „Regitrą“ dėl ženklų užsakymo reikėtų tik po to, kai Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos interneto svetainėje paskelbiama, kad transporto priemonė įtraukta į pripažintų istorinių motorinių transporto priemonių sąrašą. Pateikiant prašymą išduoti istorinius ženklus, „Regitroje“ reikia pateikti istorinės (atkurtos/restauruotos/unikalios) motorinės transporto priemonės vertinimo akto kopiją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (29)