„Fiat Punto Evo“ – ekonomiškesnė „Grande Punto“ versija

 (7)
Italijos automobilių gamintojas „Fiat“ Frankfurto automobilių parodoje rugsėjį pristatys „Fiat Punto Evo“ – ekonomiškesnę „Grande Punto“ modelio versiją, skelbia portalas „Autocar“.
Fiat Punto Evo
© Gamintojo nuotr.

„Fiat Punto Evo“ bus kiek kitokio dizaino nei pirmtakas, tačiau pagrindiniu šių modelių skirtumu taps naujas 1,4 l benzininis „Multiair“ variklis. Tokiu pat motoru bus varomas ir kitas „Fiat“ koncerno gaminys – „Alfa Romeo Mito“.

„Multiair“ agregato naujovės esmė – vožtuvų darbo schema. Jų atidarymo-uždarymo mechanizmą valdo ne tik hidraulinė sistema, bet ir papildomas elektromagnetas. Elektronika leidžia keisti vožtuvų atidarymo-uždarymo momentą bei trukmę, pagreitinti arba sulėtinti šiuos procesus. Be to, vieno įsiurbimo ciklo metu, vožtuvai gali būti atidaryti du kartus taip koreguojant degiojo mišinio „receptą“.

Italų gamintojų teigimu, ši technologija gali variklio galią padidinti 10 proc. ir tiek pat sumažinti kuro sąnaudas bei CO2 išmetamųjų dujų kiekį. „Fiat“ planuoja, kad per artimiausius metus ši technologija bus pritaikyta visuose modeliuose.

„Fiat Punto Evo“ taip pat bus komplektuojamas su „Multijet“ 1,3 l dyzeliniu varikliu. „Fiat“ žada, kad „start-stop“ sistema bus standartinėje komplektacijoje, o varikliai atitiks „Euro5“ taršos standartus.

Automobilis rinkoje turėtų pasirodyti kitų metų pavasarį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

Vokietija prašo gamintojų atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių (4)

Vokietijos transporto ministerija ragina automobilių gamintojus atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių bei atnaujinti jų programinę įrangą, skelbia „Reuters“, remdamiesi savo šaltiniais.

D. Britanija užsibrėžė ambicingą tikslą automobilių pasaulyje investuos beveik milijardą (44)

Jungtinės Karalystės vyriausybė ketina investuoti daugiau nei 800 mln. svarų sterlingų (maždaug 907,3 mln. eurų) į naujų autonomiškų ir jokių teršalų į aplinką neišmetančių transporto priemonių technologijų kūrimą. Taip stengiamasi užtikrinti iš Europos Sąjungos žengiančios šalies ekonominę plėtrą.

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (4)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (20)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (13)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.
Facebook draugai