Ekovairavimo pradžiamokslis su „eco:Drive“ programa

 (2)
Šią savaitę portalas „DELFI Auto“ kartu su „Fiat“ programa „eco:Drive“ dalyvauja ekovairavimo eksperimente. Ši „Fiat“ modeliuose įdiegta sistema analizuoja ir įvertina vairavimo techniką bei pateikia patarimų, kaip reikėtų keisti savo vairavimo įpročius, kad variklis dirbtų efektyviau, o aplinkos tarša būtų mažesnė.
Fiat 500 eco:Drive
© DELFI (T.Markevičiaus nuotr.)

„eco:Drive“ programa buvo pristatyta metų pradžioje. Tai italų „Fiat“ koncerno ir „Microsoft“ kompanijos bendro darbo vaisius. Ši programa veikia per automobiliuose esančią „Blue&MeTM” sistemą.

Vairuojant tam tikrą laiką, automobilyje į USB atmintinę įrašomi duomenys, kuriuos vėliau „eco:Drive” išanalizuoja ir įvertina vairavimo techniką: kaip naudojamas akseleratorius, kaip perjungiamos pavaros, skaičiuojama, kiek į aplinką buvo išmesta kenksmingų medžiagų, sudeginta degalų.

Po 5 dienų (tiek laiko reikia sistemai apibendrinti vairavimo įpročius), programa pateikia ir konkrečius patarimus, kaip reikėtų keisti savo vairavimo stilių, kad būtų sunaudota mažiau degalų, o į aplinką patektų mažiau kenksmingų dujų.

Dalyvaujantys „eco:Drive“ programoje yra registruojami į virtualią „eco:Ville” bendruomenę, kuriai, „Fiat” duomenimis, šiuo metu priklauso daugiau nei 22,6 tūkst, vairuotojų. Teigiama, kad šių narių pastangomis į aplinką Europoje patenkantis CO2 kiekis jau sumažėjo daugiau nei 1,9 tūkst. tonų. Tokio energijos kiekio pakaktų daugiau nei 20 mėnesių apšviesti Ženevos dydžio miesto gatves.

Pirmasis „Fiat“ modelis, kuriam buvo adaptuota ši programa – „Fiat 500”. Šiuo metu „eco:Drive” programą jau galima naudoti ir vairuojant kitus „Fiat” modelius - „Grande Punto“, „Bravo“, „Croma” ir „Qubo”, turinčius savo komplektacijoje „Blue&MeTM” sistemą. Lietuvoje „Fiat 500“ versija su „Blue&MeTM” sistema kainuoja nuo 39,470 Lt, „Fiat Grande Punto“ – nuo 40,480 Lt, „Fiat Bravo“ – nuo 49,630 Lt.

Skaičiuojama, jog atsižvelgus į „eco:Drive“ programos patarimus, ekovairuotojai CO2 emisiją sumažina vidutiniškai 15 proc., o degalams per metus išleidžia 400-700 Lt mažiau.

Koks šios programos efektyvumas iš tiesų? Ar tai tikrai rimta sistema, ar tik žaisliukas? Kokie yra kompiuterinės programos patarimai? Ar jie išties naudingi? Į visus šiuos ir kitus klausimus, susijusius su „eco:Drive“ sistema bei ekovairavimu, bandys atsakyti „DELFI Auto“ eksperimentas, kurio pirmos dalies aprašymą skaitykite kitą savaitę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

BMW artimiausiais metais tyrimams išleis nuo 5,5 iki 6 proc. visų pajamų

Vokietijos automobilių gamintojas BMW mažiausiai iki 2019 m. išlaidas tyrimams ir plėtrai išlaikys aukšto lygio, teigia kompanijos vyriausiasis finansininkas Nicolasas Peteris.

Po skandalo Vokietijoje bus įkurta nauja automobilių taršos testavimo organizacija

„Volkswagen Group“ automobilių išmetalų emisijų skandalui atskleidus visos industrijos masto taršos problemą, siekiant atgauti klientų pasitikėjimą Vokietijoje bus įkurta nauja organizacija, tikrinsianti automobilių išmetamųjų dujų emisijas.

„Ford EcoBoost“ šeštą kartą tituluotas metų varikliu (8)

Automobilių koncerno „Ford“ sukurtas kompaktiškas ir galingas trijų cilindrų 1 litro darbinio tūrio „EcoBoost“ variklis šeštą kartą iš eilės tapo pasaulio „Metų varikliu“ savo klasėje. Taupų „EcoBoost“ šeimos variklį geriausiu metų varikliu išrinko žurnalistų-ekspertų komisija iš 31 pasaulio šalies. Šiemet „EcoBoost“ nugalėjo net 35 varžovus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

BMW įsipareigojo sukurti naujų darbo vietų JAV gamykloje

Vokietijos automobilių gamintoja BMW, sulaukusi kritikos iš JAV prezidento Donaldo Trumpo, įsipareigojo sukurti naujų darbo vietų JAV gamykloje. Pirmadienį Vokietijos automobilių gamintoja pažadėjo sukurti 1000 darbo vietų JAV rinkoje iki 2021 metų, ketindama padidinti sportinių automobilių gamybą Pietų Karolinoje, informuoja „MarketWatch“.

„Seat“ pristatė naują miesto visureigį „Arona“ (12)

Oficialiai publikai naujasis Ispanijos gamintojos „Seat“ miesto visureigis „Arona“ bus pristatytas rugsėjo mėnesį tarptautinėje Franfurto automobilių parodoje. Tačiau pirmosios nuotraukos kartu su informacija išplatintos pirmadienį, tad prieš jūsų akis – antrasis „Volkswagen Group“ priklausančios markės SUV modelis.
Facebook draugai