Dokumentų vairuotojams kol kas nemažės

 (32)
Nuo vakar automobilių savininkams vietoj privalomos techninės apžiūros talonų yra išduodamos techninės apžiūros kortelės – ataskaitos. Tačiau dėl įvykdyto pakeitimo vairuotojams privalomų su savimi turėti dokumentų nesumažėjo, rašo „Lietuvos žinios“.
Techninės apžiūros centras
© "Panevėžio balsas"

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis dienraščiui teigė, kad policijos pareigūnai vietoj techninės apžiūros talono galės pareikalauti techninės apžiūros kortelės, kurioje bus surašyti visi nedideli automobilio trūkumai, užfiksuoti atliekant techninę apžiūrą.

E.Masiulis „Lietuvos žinioms“ patvirtino, kad A4 formato techninės apžiūros kortelę vairuotojams reikės vežiotis laikinai, nes iki Naujųjų metų turėtų būti sukurta įvairioms valstybinėms institucijoms pasiekiama informacinė sistema, kur bus saugomi visi automobilių duomenys, įskaitant ir jų techninės apžiūros rezultatus, taigi policijos pareigūnai visą reikiamą informaciją apie automobilį ras duomenų bazėje.

Nuo šiol techninės apžiūros metu automobiliai bus pripažįstami esantys techniškai tvarkingi net ir tuo atveju, jei turės smulkių trūkumų, nekeliančių pavojaus eismo saugumui, tačiau šie defektai bus užfiksuoti techninės apžiūros kortelėje ir turės būti ištaisyti.

Pasak ministro, ši tvarka turi skatinti vairuotojų savimonę, kad gesintuvas, vaistinėlė ar veikiantys apšvietimo žibintai yra skirti ne automobilį tikrinantiems pareigūnams, o pačiam vairuotojui, kai susiklosto pavojinga situacija.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (3)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (17)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (10)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.

„Jaguar E-Pace“ premjera – liepos viduryje

„Jaguar“ netrukus pristatys naują galingą ir kompaktišką miesto visureigį – „Jaguar E-Pace“. Naujas veidas „Jaguar“ šeimoje papildys pasaulio metų automobilio apdovanojimą pelniusio „F-Pace“ bei elektra varomų koncepcinių miesto visureigių „Jaguar I-Pace“ serijas.

„Subaru“ parduoda daugiausiai visais ratais varomų automobilių pasaulyje (13)

„Subaru“ yra keturių varomųjų ratų sinonimas, o dabar kompanija gali didžiuotis parduodanti daugiausiai automobilių su visais varomais ratais pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai