Dėl kilimėlių defekto „Toyota“ atšaukia 3,8 mln. automobilių JAV

 (71)
Japonijos koncernas „Toyota“ JAV atšaukia 3,8 mln. šios markės ir „Lexus“ automobilių, kurie kitą savaitę bus pradėti tikrinti dėl vairuotojo kojų kilimėlio defekto, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.
© Corbis

JAV užfiksuoti keli tragiškai pasibaigę incidentai keliuose, kai dėl už akseleratoriaus užkliuvusių ar po juo palindusių kilimėlių „Toyota“ automobiliai ėmė lėkti nevaldomu greičiu.

Automobilių saugumo ekspertai nustatė, kad su šia problema gali susidurti skirtingais metais gaminti septyni „Toyota“ koncerno modeliai, tarp kurių – „Avalon“ (2005-2009 m.), „Camry“ (2007-2009 m.), „Prius“ (2004-2009 m.), „Tacoma“ (2005-2010 m.), „Tundra“ (2007-2009 m.) ir du „Lexus“ modeliai – ES 350 (2007-2010 m.) ir IS 250 (2006-2010 m.).

„Tai yra skubus reikalas. Primygtinai siūlome šių transporto priemonių savininkams pasikeisti kojų kilimėlius“, – sakė JAV transporto sekretorius Ray'us LaHoodas.

Kol kas tiksliai nežinoma, kiek „Toyotai“ kainuos patikrinti ir sutvarkyti atšauktus automobilius, tačiau manoma, kad didžiausias istorijoje remontui siunčiamų automobilių skaičius japonams atsieis 50-100 mln. JAV dolerių (apie 118-236 mln. Lt).

Įtarimas, kad dėl kilimėlių defekto būtina atšaukti „Toyota“ koncerno gaminamus automobilius, kilo po rugpjūčio 28 d. įvykusios avarijos San Diege, kai incidento metu žuvo „Lexus ES 350“ važiavę keturi žmonės. Prieš avariją pagalbos telefonu 911 vienas iš automobilio keleivių spėjo pranešti, kad dėl užsikirtusio akseleratoriaus „Lexus“ lekia milžinišku 193 km/val. greičiu.

Šios avarijos tyrimas dar nebaigtas, tačiau manoma, kad automobilis tapo nevaldomu dėl po pedalu palindusio kilimėlio. JAV pareigūnų teigimu, dėl šios priežasties galėjo kilti dar 16 avarijų, kuriose žuvo 1 žmogus.

Pabrėžiama, kad dėl to paties kilimėlių defekto 2007 m. „Toyota“ jau buvo atšaukusi tai metais gamintus „Camry“ ir „Lexus ES 350“ modelius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (4)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (17)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (13)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.

„Jaguar E-Pace“ premjera – liepos viduryje

„Jaguar“ netrukus pristatys naują galingą ir kompaktišką miesto visureigį – „Jaguar E-Pace“. Naujas veidas „Jaguar“ šeimoje papildys pasaulio metų automobilio apdovanojimą pelniusio „F-Pace“ bei elektra varomų koncepcinių miesto visureigių „Jaguar I-Pace“ serijas.

„Subaru“ parduoda daugiausiai visais ratais varomų automobilių pasaulyje (15)

„Subaru“ yra keturių varomųjų ratų sinonimas, o dabar kompanija gali didžiuotis parduodanti daugiausiai automobilių su visais varomais ratais pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai