Dėl kilimėlių defekto – grėsmė „Toyotos“ reputacijai

 (24)
Japonijos automobilių gamybos koncerno „Toyota“ atstovai sako, kad kol kas dar anksti skaičiuoti, kiek kainuos 3,8 mln. automobilių atšaukimas dėl galimo kilimėlių defekto, tačiau analitikai spėja, kad dėl šios situacijos didžiausia žala bus padaryta kompanijos įvaizdžiui, skelbia portalas „Autonews.com“.
© Corbis

Antradienį „Toyota“ pranešė, kad JAV atšaukia 3,8 mln. šios markės ir „Lexus“ automobilių, kurie kitą savaitę bus pradėti tikrinti dėl vairuotojo kojų kilimėlio defekto. JAV užfiksuoti keli tragiškai pasibaigę incidentai keliuose, kai dėl už akseleratoriaus užkliuvusių ar po juo palindusių kilimėlių „Toyota“ automobiliai ėmė lėkti nevaldomu greičiu.

Didžiausias istorijoje automobilių atšaukimas iš rinkos gali sugadinti „Toyotos“, kaip patikimo ir saugių automobilių gamintojo, reputacijai. Pirkėjų užsitarnautas pasitikėjimas buvo viena iš priežasčių, kodėl japonams pernai pavyko nukonkuruoti „General Motors“ ir tapti didžiausiu automobilių gamintoju pasaulyje.

„Automobilių atšaukimas tikrai garbės nedarantis reikalas. „Toyotai“ tai kainuos labai daug, visų pirma – tai nėra gerai reklamai. Vis dėlto manau, kad praeis tam tikras laikas ir „Toyota“ atsigaus“, – sakė Japonijos investicijų bendrovės „Fukoku Capital Management” vadovas Yuuki Sakurai.

Analitikų skaičiavimu, remontui siunčiami 3,8 mln. automobilių japonams atsieis 50-100 mln. JAV dolerių (apie 118-236 mln. Lt).

„Piniginiu atžvilgiu, tai nebus didelė problema „Toyotai“. Daug didesnį susirūpinimą kelia koncerno reputacija“, – teigė „Deutsche Securities” analitikas Kurtas Sangeris.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

Vokietija prašo gamintojų atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių (4)

Vokietijos transporto ministerija ragina automobilių gamintojus atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių bei atnaujinti jų programinę įrangą, skelbia „Reuters“, remdamiesi savo šaltiniais.

D. Britanija užsibrėžė ambicingą tikslą automobilių pasaulyje investuos beveik milijardą (44)

Jungtinės Karalystės vyriausybė ketina investuoti daugiau nei 800 mln. svarų sterlingų (maždaug 907,3 mln. eurų) į naujų autonomiškų ir jokių teršalų į aplinką neišmetančių transporto priemonių technologijų kūrimą. Taip stengiamasi užtikrinti iš Europos Sąjungos žengiančios šalies ekonominę plėtrą.

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (4)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (20)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (13)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.
Facebook draugai