BMW pristatė „Vision EfficientDynamics“ koncepciją

 (15)
Likus dviems savaitėms iki Frankfurto (Vokietija) automobilių parodos pradžios, BMW išplatino detalią informaciją apie ilgai lauktą naująją „Vision EfficientDynamics“ koncepciją.
BMW Vision Efficient Dynamics koncepcija
© Gamintojo nuotr.

Kaip ir buvo skelbta, tai draugiškas aplinkai sportiškas kupė automobilis. Koncepcija varoma viduryje sumontuoto trijų cilindrų 1,5 l darbinio tūrio turbodyzelinio variklio, išvystančio 163 AG galią ir pasiekiančio maksimalų 290 Nm sukimo momentą.

Motoras sujungtas su šešių laipsnių dvigubos sankabos DCT greičių dėže, paruošta jau dabar BMW M3 ir BMW Z4 naudojamų pavyzdžių pagrindu. „BMW Vision EfficientDynamics“ sumontuoti ir du elektros varikliai.

Tarp turbodyzelinio agregato ir transmisijos įdiegtas 33 AG motoras, o priekinius ratus dar gali varyti ir papildomas 80 AG variklis. Energija saugoma centriniame mašinos tunelyje sumontuotame 8,6 kWh naudingos talpos ličio jonų baterijų pakete.

Sujungus turbodyzelinio ir elektros variklių pajėgumus, visa koncepcijos galios grandinė išvysto net 356 AG galią ir pasiekia 799 Nm sukimo momentą. Įdomu tai, kad automobilis gali važiuoti naudodamas vien tik elektros energija – baterijų talpos pakanka įveikti 50 km. Naudojant standartinį europinį 220 V elektros lizdą, elementai įkraunami per 2,5 val.

Kupė pasižymi ir puikiomis aerodinaminės savybėmis. Aptakių formų automobilio pasipriešinimo orui koeficientas – vos 0,22. Gamintojo teigimu, tai iš dalies pasiekta ir dėl variklio perkėlimo link mašinos galo.

„BMW Vision EfficientDynamics“ važiuoklė pagaminta iš aliuminio, o stogas bei didžioji dalis kitų kėbulo dalių – šviesai jautraus plastiko, todėl automobilis sveria 1 395 kg. Inovatyvu tai, kad intensyvesnėje šviesoje automobilis tampa tamsesnis.

Daugiau informacijos ieškokite www.gazas.lt.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (4)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (17)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (13)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.

„Jaguar E-Pace“ premjera – liepos viduryje

„Jaguar“ netrukus pristatys naują galingą ir kompaktišką miesto visureigį – „Jaguar E-Pace“. Naujas veidas „Jaguar“ šeimoje papildys pasaulio metų automobilio apdovanojimą pelniusio „F-Pace“ bei elektra varomų koncepcinių miesto visureigių „Jaguar I-Pace“ serijas.

„Subaru“ parduoda daugiausiai visais ratais varomų automobilių pasaulyje (15)

„Subaru“ yra keturių varomųjų ratų sinonimas, o dabar kompanija gali didžiuotis parduodanti daugiausiai automobilių su visais varomais ratais pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai