„AvtoVAZ“ pirmojo pusmečio nuostoliai – 1,5 mlrd. Lt

 (22)
Rusijos automobilių gamintojas „AvtoVAZ“ pirmąjį 2009 m. pusmetį patyrė 19,4 mlrd. rublių (apie 1,5 mlrd. Lt) grynųjų nuostolių, skelbia portalas „Autonews.com“.
© Corbis

„Žymius nuostolius nulėmė pardavimų ir gamybos apimčių nuosmukis“, – sakoma bendrovės pranešime.

Šiemet per pirmą pusmetį „AvtoVAZ“ gavo 53,1 mlrd. rublių pajamų. Tai yra beveik 2 kartus mažiau nei per tą patį laikotarpį 2008 m., kai buvo gauta 98,5 mlrd. rublių įplaukų. Populiariausio „AvtoVAZ“ gaminamo modelio „Lada“ sausio-birželio mėnesiais buvo parduota 169 tūkst. (pernai tuo pačiu metu – 378 tūkst. vienetų).

„Autonews.com“ skelbia, kad birželio 30 d. duomenimis, „AvtoVAZ“ įsiskolinimai siekė 59,9 mlrd. rublių (apie 4,7 mlrd. Lt). Rinkos tyrimų duomenimis, rugsėjį Rusijoje parduota 52 proc. mažiau automobilių lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (4)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (19)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (13)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.

„Jaguar E-Pace“ premjera – liepos viduryje

„Jaguar“ netrukus pristatys naują galingą ir kompaktišką miesto visureigį – „Jaguar E-Pace“. Naujas veidas „Jaguar“ šeimoje papildys pasaulio metų automobilio apdovanojimą pelniusio „F-Pace“ bei elektra varomų koncepcinių miesto visureigių „Jaguar I-Pace“ serijas.

„Subaru“ parduoda daugiausiai visais ratais varomų automobilių pasaulyje (15)

„Subaru“ yra keturių varomųjų ratų sinonimas, o dabar kompanija gali didžiuotis parduodanti daugiausiai automobilių su visais varomais ratais pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai