Amerikiečių sprendimas pasilikti „Opel“ įsiutino vokiečius

 (49)
Vakar „Opel“ valdančios JAV automobilių gamybos korporacijos „General Motors“ vadovybė paskelbė, kad „Opel“ nebus parduodamas kanadiečių ir rusų konsorciumui, nors atrodė, kad lieka tik sudėlioti parašus ir sukirsti rankomis, rašo „Lietuvos rytas“.
© Corbis

Tokiu sprendimu pasipiktinę gamyklos Riuselsheime (Vokietija) darbuotojai nuo šiandien žada imtis įspėjamųjų streikų. „Tokios akcijos prasidės pas mus ir išplis po visą Europą“, – pagrasino darbininkų komiteto atstovas Klausas Franzas.

Anot jo, taip amerikiečiai paprasčiausiai nori neaiškiems savo tikslams panaudoti Europos valstybių, kuriose įsikūrusios „Opel“ gamyklos, numatomą paramą. Vokietijos federalinė valdžia ir kai kurių žemių vyriausybės jau yra suteikusios „Opel“ lengvatinį 1,5 mlrd. eurų kreditą, kurį reikės grąžinti po mėnesio.

Arogantišku amerikiečių elgesiu pasipiktino ir Vokietijos politikai. Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės ministras pirmininkas Jergenas Rettgersas rėžė atvirai: „Toks elgesys rodo atgrasų turbokapitalizmo veidą“. Federalinės vyriausybės ekonomikos ministras Raineris Bruederle buvo kiek švelnesnis: anot jo, amerikiečių sprendimas tiesiog visiškai nepriimtinas.

Skirtingai nuo vokiečių, „Opel“ padalinio Didžiojoje Britanijoje „Vauxhall“ darbuotojai žinią apie atšaukiamą pardavimą sutiko itin džiugiai.

BBC skelbia, kad pagal „General Motors“ numatytą planą, iš Europoje veikiančių „Opel“ gamyklų, kuriose dirba apie 50 tūkst. žmonių, bus atleista apie 10 tūkst. darbuotojų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (4)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (17)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (13)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.

„Jaguar E-Pace“ premjera – liepos viduryje

„Jaguar“ netrukus pristatys naują galingą ir kompaktišką miesto visureigį – „Jaguar E-Pace“. Naujas veidas „Jaguar“ šeimoje papildys pasaulio metų automobilio apdovanojimą pelniusio „F-Pace“ bei elektra varomų koncepcinių miesto visureigių „Jaguar I-Pace“ serijas.

„Subaru“ parduoda daugiausiai visais ratais varomų automobilių pasaulyje (15)

„Subaru“ yra keturių varomųjų ratų sinonimas, o dabar kompanija gali didžiuotis parduodanti daugiausiai automobilių su visais varomais ratais pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai