Ralyje „Utenos pavasaris 2012“ - prizinė merginų ekipažo I.Tuškanovos ir I.Jankovskajos vieta

Utenos miesto apylinkėse vykusio "Mgear" uteniškių sporto klubo organizuojamų ralio varžybų "Utenos pavasaris 2012" I-asis etapas, kuriame dalyvavo ir "Solisun girls racing team" ekipažas - Inesa Tuškanova ir Irina Jankovskaja su "Mitsubishi Lancer EVO IX".
Ralyje „Utenos pavasaris 2012“ - prizinė merginų ekipažo I.Tuškanovos ir I.Jankovskajos vieta
© Organizatorių archyvas

Merginų laukė stipri konkurencija, kadangi ralyje dalyvavo tituluoti sportininkai iš Latvijos ir Lietuvos.

Starto liniją kirto 35 ekipažai, kurie turėjo įveikti 8 greičio ruožus. (146,5 km trasa 71,4 km greičio ruožais).

Per visas varžybas merginos išlaikė stabilią trečią vietą absoliučioje įskaitoje.

"Iš vakaro sulaukėme stipraus lietaus, todėl kelio danga tapo slidi. Greičio ruožai tapo sunkesni atsižvelgiant į tai, kad jų konfigūracija bei charakteristika ir taip sudėtinga. Trasa reikalavo didelio susikaupimo bei dėmesio. Greičio ruožuose kelias keitėsi iš siauro į platų, posūkiai - nuo staigių iki greitų", - sakė ekipažo atstovės.

"Stengėmės važiuoti kuo rezultatyviau, bei stabiliau kirsti kiekvieno greičio ruožo finišą. Ir mums tai beveik pavyko. Žinoma neapsiejome ir be nuotykių bei netikėtumų, - teigė I. Jankovskaja, - Pirmame greičio ruože, įsibėgėjus tiesiąja ir šokus nuo tramplino automobilį sumėtė slidžiame kelyje, ir tik Inesos patirtis bei gabumai leido jam nenuslysti nuo kelio. Antrame greičio ruože staigiame posūkyje netikėtai kelio danga tapo labai puri, klampi".

Merginų automobilis užklimpo ir užgeso, tačiau tai nesutrukdė joms pasiekti finišo ir greičio ruože vėl finišuoti trečioms. Žinoma, buvo prarastos vertingos ir brangios sekundės.

Šeštame greičio ruože taip pat laukė netikėtumai: merginų tykojo didžiausias šių varžybų incidentas. Automobilis po tramplino nusileidęs ant kelio nepataikė į posūkį ir išslydo iš kelio.

"Buvo nejauku. Tiesiojoje išvystėme didelį greitį, joje taip pat buvo daug tramplinų. Paskutinį trampliną įveikėme dideliu greičiu, o po jo laukė nedidele kelio atkarpa ir staigus kairysis posūkis. Nespėjome sustabdyti, automobilis čiuožė šonu tiesiai į mišką. Ten buvo daug žiūrovų. Žmonės tikriausiai išsigando, nes nelabai malonus reginys, kai tokiu greičiu į juos čiuožia automobilis. Tačiau viskas baigėsi laimingai.

Nučiuožėme tiesiai į miško keliuką ir neužkabinome nieko, niekur neatsitrenkėme. Svarbiausia, kad nepasimetėme, toliau tęsėme lenktynes tokiu pačiu ritmu. Tuomet aš prisiminiau pirmas savo pamokas šturmano kėdėje, kai man pasakojo apie įmanomus įvykius, avarijas ir psichologiją. Visgi pamokos nenuėjo veltui", - pasakojo I. Jankovskaja.

Laimingai finišavusios merginos namo šį kartą grįžo su trečios vietos absoliučioje iškaitoje taurėmis ir diplomais, taip pat iškovojusios trečią vietą galingiausioje AWD automobilių klasėje.

"Solisun Girls Racing Team" merginos nepamiršo ir kitų varžybų dalyvių: jiems jos padovanojo komandine atributiką - marškinėlius, kepuraites bei savo komandos kalendoriukus.

"Utenos pavasario 2012" "Mgear taurės" I-as etapas:

1. Samuitis Martynas/ Šaučikovas Ramūnas
2. Michalauskas Eugenijus/ Šeblevičius Adomas
3. Tuškanova Inessa/ Jankovskaja Irina
4. Ramonas Gediminas/ Celiešius Gediminas

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Automobilių sportas

Tarp „Moterų ralio“ nugalėtojų – nuo vaikystės nevaikštanti mergina (3)

Balandžio 22 d. net 1064 moterys, nepabūgusios permainingo oro, priėmė „Moterų ralio“ iššūkį ir susikovė dėl nugalėtojų vardo. Tarp 273-jų ekipažų, įveikusių 308 km ilgio maršrutą, papildytą daugiau nei 20 įvairių užduočių, geriausiai pasirodė „Racing Ladies 4“.

D. Butvilas Lenkijos ralyje finišavo greičiausiųjų penketuke (3)

Savaitgalį Lenkijoje finišavo ralis „Rajd Swidnicki Krause“, kuriame varžėsi ir greičiausias Lietuvos ralio ekipažas – Dominykas Butvilas ir šturmanas Renatas Vaitkevičius su Škoda Fabia R5 automobiliu. Lietuviai užėmė aukštą 5-ąją vietą tarp startavusių 57 ekipažų.

Lietuviški automobilių kroso ypatumai: ryškiausi istorijos blyksniai (1)

Tradiciškai profesionalių sportininkų inkubatoriumi laikomas kartingas. Būtent čia perprantamos universalios lenktynių taisyklės, išmokstama elgtis su technika bei paragaujama adrenalino. Tačiau ūgtelėję berniūkščiai neišvengiamai pradeda dairytis „rimtų“ automobilių ir susiduria su amžinąja problema – trūkstapinigų.

D. Butvilas savaitgalį startuoja Lenkijos čempionate (3)

Šį savaitgalį Lenkijoje startuoja ralio čempionatas, į kurį sugrįžta greičiausias Lietuvos ralio lenktynininkas Dominykas Butvilas. Pirmajame čempionato etape „Rajd Świdnicki Krause“ lietuvių ekipažas varžysis „Škoda Fabia R5“ automobiliu, kuriuo šiais metais nugalėjo tradiciniame žiemos ralyje Utenoje „Halls Winter Rally“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Elektromobilių lenktynėse – ne tik elektromobilių vairuotojai (2)

Prieš trejus metus įvykusios pirmosios elektromobilių lenktynės ne tik rado savo vietą automobilizmo istorijoje, bet ir nemenkai formavo tolesnę šios transporto rūšies ir jos infrastruktūros plėtrą. Tai buvo didžiausia naujiena ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai