Pasaulio ralio čempionato etapas - Suvalkijoje?

 (8)
Tarptautinė automobilių federacija (FIA) patvirtino, kad vienas iš pasaulio ralio čempionato etapų birželio 29-ą dieną vyks ir Lietuvoje. Apie unikalią galimybę Lietuvoje išvysti geriausius pasaulio ralio meistrus kalbamės su Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) prezidentu Gintaru Furmanavičiumi.
Sebastienas Ogier
Sebastienas Ogier gali lenktyniauti Lietuvoje
© AP/Scanpix

- Kada prasidėjo derybos dėl pasaulio ralio čempionato Lietuvoje?

- Derybos dėl pasaulio ralio čempionato etapo Lietuvoje prasidėjo dar prieš trejus metus. Tada nusprendėme tiesiog pabandyti atvežti geriausius pasaulio sportininkus į Lietuvą ir pažiūrėti, kas iš to išeis. Pirminiame variante pasaulio ralio čempionato etapas turėjo vykti iš Lenkijos per Lietuvą į Latviją. Tarptautinė automobilių federacija norėjo daryti ilgesnius ralius. Jiems atrodė, kad 300 – 400 km ralis yra per trumpas tam, kad taptum pasaulio čempionu. Tačiau vėliau dėl vienų ar kitų priežasčių viskas pasikeitė. Manau, kad tiek gamintojai, tiek rėmėjai nesutiko rengti tokių ilgų lenktynių. Tada apsistojome ties etapu Lenkija-Lietuva.

- Kaip pavyko pasaulio ralio čempionato etapą atvežti į Lietuvą?

- Lenkijoje pasaulio ralio čempionato etapas vienintelį kartą vyko 2009 metais, todėl kaimynai labai norėjo jį vėl sugrąžinti į Lenkiją. Esu labai dėkingas Lenkijos automobilių sporto federacijos prezidentui Andrzejui Witkowskiui, kuris, dėka mūsų palaikomų puikių asmeninių ryšių, nepamiršo ir Lietuvos. Pradėjome intensyviai dirbti su kaimynais lenkais, pirmi to darbo rezultatai - du bendri etapai: vienas Lenkijoje, kitas - Lietuvoje. O tada mūsų sunkų darbą įvertino ir FIA, priimdama palankų sprendimą - pasaulio ralio čempionatą rengti Lenkijoje ir Lietuvoje.

Tai buvo itin sunkus ir didelis darbas bei derybos tiek su FIA prezidentu Jeanu Todtu, tiek su ralio komiteto vadovais federacijoje. Visgi Lietuva yra labai maža valstybė, kuri viena niekada neturėtų galimybės rengti pasaulio čempionato etapą. Čia nėra nei automobilių pardavimų rinkos, nei didelių finansinių išteklių. Tačiau turime labai stiprų strateginį partnerį - Lenkiją, su kurios pagalba galime Lietuvos automobilių sporto gerbėjams nors vienai dienai atvežti unikalų paties aukščiausio lygio automobilių sporto renginį.

- Ar jau žinoma, ar bent numanoma, kur galėtų vykti pasaulio ralio čempionato etapas Lietuvoje?

- Šį savaitgalį Druskininkuose vyks paskutinis Lietuvos ralio čempionato etapas „Rally Classic Druskininkai 2013“, į kurį atvažiuos atstovai iš Lenkijos. Manau, ir pasaulio ralio čempionato etapas galėtų vykti Suvalkijoje. Nenorint per daug ištęsti šių lenktynių - žvalgomasi į arčiau Lenkijos sienos esančius regionus. Tačiau visa tiksli informacija bus pateikta vėliau.

- Galbūt pasaulio ralio čempionato etapas bus jungiamas su kažkuriuo Lietuvos ralio čempionato etapu?

- Ne. Tai tikrai bus atskiras renginys, kurio nebandysime prijungti nei prie vieno Lietuvos ralio čempionato etapo. Visgi pasaulio ralio čempionatui yra keliami itin aukšti reikalavimai, o mums dar yra kur pasitempti.

- Manote, kad pasaulio ralio čempionato etapas galėtų nuolat vykti Lenkijoje ir Lietuvoje?

- Tai labai priklauso nuo to, kaip mes pasirodysime per būsimą renginį. Būtina sujungti visų organizatorių, teisėjų ir automobilių sporto entuziastų pastangas ir pasiekti geriausią įmanomą rezultatą. Tada turėtume didesnes galimybes ir ateityje išvysti aukščiausio lygio automobilių sporto renginį Lietuvoje.

Apie LASF

LASF (Lietuvos automobilių sporto federacija), įkurta 1990 metais Kaune, vienija automobilių sportą propaguojančius ar remiančius asmenis. Šiuo metu veikia 11 komitetų, kuriuose sprendžiami atskirų automobilių sporto šakų klausimai. LASF tikslas yra ne tik populiarinti saugų automobilių sportą, bet ir puoselėti bei kelti bendrą vairavimo kultūrą Lietuvoje: nuo mažiausių iki vyriausių vairuotojų.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (8)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Automobilių sportas

WRC: Lenkijoje vykstančiame ralyje pirmauja S. Ogier

Lenkijoje vykstančiame ralyje į pirmą vietą įsiveržė čempiono titulą ginantis Sebastienas Ogier. Prancūzas antroje penktadienio dienos pusėje pradėjo didinti tempą ir, aplenkęs komandos draugą Andreasą Mikkelseną, iš trečios vietos pakilo į antrą. O kai su problemomis susidūrė iki tol pirmavęs Ottas Tanakas, S. Ogier įsiveržė į priekį.

U. Kiguolis nušluostė nosį kritikams: gavo profesionalaus lenktynininko licenciją (87)

Apie planus dalyvauti šių metų „ENEOS 1000 km“ lenktynėse paskelbęs Ugnius Kiguolis švenčia tarpinę pergalę. Nors lenktynių organizatoriai paskelbė gana griežtą nuomonę apie lenktynių naujokus, Kauno verslininkas įrodė, jog gali varžytis su profesionaliais sportininkais – praėjusią savaitę U. Kiguolis iš Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) atsiėmė profesionalaus lenktynininko licenciją.

Reveransas raliui „Žemaitija 2015“ (1)

Lietuvoje lig šiol buvo įprasta žarstyti komplimentus gerų darbų padariusiems žmonėms per jų pakasynas, meilę įrodinėti didelėmis žvakėmis per Vėlines, o proveržius atskirose srityse žyminčius įvykius eilėmis apdainuoti istorijos metraščiuose.

D. Britanijos „Porsche Carrera“ varžybos: nelengvos dienos „Juta Racing“ komandai

Savaitgalį Didžiojoje Britanijoje įvykusiose „Porsche Carrera Cup“ varžybose dalyvavusią „Juta Racing“ ekipą atstovavo net trys pilotai: Ignas Gelžinis iškovojo nelengvą pergalę „ProAm1“ klasėje ir užsitikrino 6 taškų pranašumą prieš artimiausią persekiotoją, Tautvydas Barštys ir Nerijus Dagilis „ProAm2“ klasėje išlaikė savo pozicijas. „Croft“ trasoje įvykęs ketvirtasis čempionato etapas iš dalyvių pareikalavo maksimalaus susikaupimo.

Lietuvis parsivežė Europos kroso čempionato bronzą (1)

Savaitgalį Vokietijoje, greta Cunewalde miesto esančioje „Matschenberg Offroad Arena“ trasoje, vyko šiųmetinių Europos automobilių kroso pirmenybių antrojo etapo lenktynės. Puikiai pasirodęs kvalifikaciniuose važiavimuose klaipėdietis Paulius Pleskovas finale į priekį praleido tik du konkurentus ir pakilo į trečią vietą bendroje čempionato įskaitoje.
Facebook draugai