Automobilių sportas

A. Jasikonis pirmajame Olandijos motokroso čempionato etape – devintas

2017 kovo mėn. 28 d. 12:29
Arminas Jasikonis
suzuki-racing.com nuotr.
Savaitgalį prasidėjusio Olandijos motokroso čempionato pirmojo etapo galingiausioje - MX1 - klasėje lietuvis Arminas Jasikonis užėmė devintąją vietą.

A. Sakalauskis: siekti aukščiausių rezultatų skatina tėčio palaikymas

2017 kovo mėn. 28 d. 09:52
Armandas Sakalauskis
Asmeninio albumo nuotr.
Armandas Sakalauskis – automobilių sporte sukasi jau beveik 4 metus, tačiau žiedinėse lenktynėse dalyvauja dar visai neseniai, vos pusę metų. Sportininkas tvirtai tiki, kad autosportas jį išmokė nepasiduoti siekiant tikslų ir susikoncentruoti net į pačias mažiausias detales, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Jau priimamos paraiškos ir į Pernu „Auto24Ring“ 1000 km lenktynes

2017 kovo mėn. 27 d. 15:23
VšĮ „Promo Events“, šiemet rengianti net dvejas ilgų nuotolių lenktynes (liepos 19-22 d.d. „ENEOS 1006 km“ Palangoje ir rugsėjo 21-24 d.d. Pernu „Auto24Ring“ 1000 km maratoną) jau pradėjo lenktynininkų registraciją ir į Estijoje vyksiančias lenktynes, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Elektromobilių lenktynėse – sparnuotas dalyvis (5)

2017 kovo mėn. 27 d. 12:10
Elektromobiliams iššūkį mes sklandytuvas
Organizatorių archyvas
Pristatydamas gegužės 5 d. rengiamas jau trečiąsias elektromobilių lenktynes „Įsikrauk su „Energijos tiekimu“: Vilnius – Palanga“ šių varžybų iniciatorius ir vienas jų pagrindinių organizatorių, VšĮ „Autoeventus“ direktorius Darius Grinbergas žadėjo naujovių.

M. Vinalesas pergale pradėjo 2017 m. „MotoGP“ sezoną

2017 kovo mėn. 27 d. 11:45
Naujasis „Yamaha“ komandos lenktynininkas Maverickas Vinalesas, po atkaklios kovos su „Ducati“ atstovu Andrea Dovizioso, triumfavo pirmose šių metų „MotoGP“ sezono lenktynėse Katare sekmadienį.

Lietuvos ralio legendai – 70 (4)

2017 kovo mėn. 27 d. 10:32
Modernioji lietuvių liaudies tautosaka byloja, kad „negali visi turėti visko, nes visų yra daug, o visko – mažai“. Kad yra kaip tik taip, puikiai iliustruoja Stasio Brundzos pavyzdys. Šiek tiek atidžiau panagrinėjus kiek per savo gyvenimą nuveikė ši išskirtinė asmenybė, gali apnikti eretiškos mintys, jog Dievo nėra arba jis neteisingas. Talento, energijos ir išminties šiam ralio vunderkindui drėbtelėjo tiek, kad akivaizdu – kažkam galėjo likti tik trupiniai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Didžioji LASF (r)evoliucija (2)

2017 kovo mėn. 27 d. 08:18
Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) bei atskirų ją sudarančių komitetų posėdžiai pastaraisiais metais neretai balansuodavo prie pat riboženklio, kurį peržengus dalykiški profesionalų debatai virsdavo turgaus erzelyne. Tikimybei, kad būtent pagal tokį scenarijų gali vykti kovo 25-ąją suplanuotas visuotinis LASF suvažiavimas, bukmekeriai greičiausiai būtų numatę panašų koeficientą, kaip ir prognozuodami Lietuvos – Anglijos futbolo rinktinių dvikovos „Wembley“ stadione baigtį. Ačiū Dievui, reikalai susiklostė visiškai atvirkščiai.

„Moterų ralio“ dalyvėms – patarimai iš B. Vanago lūpų papildyta (8)

2017 kovo mėn. 24 d. 10:53
Benediktas Vanagas
Andrius Laucius
Jau po mėnesio, balandžio 22 d., daugiau nei 850 vairuojančių Lietuvos moterų susirungs dėl „Moterų ralio“ nugalėtojų vardo. Trečią kartą organizuojamas pramoginis-orientacinis ralis, skirtas tik moterims, šiemet dalyvių lauks atsinaujinęs – joms teks įveikti kelių šimtų kilometrų ilgio trasą ir atlikti apie 20 specialių užduočių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

A. Juknevičius: su D. Vaičiuliu esame labai gera komanda, kurią būtų gaila išardyti (4)

2017 kovo mėn. 22 d. 15:04
Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis
G.Kropio nuotr.
Kovo 22 d. Prancūzijos sostinėje Paryžiuje oficialios spaudos konferencijos metu paskelbtas kitų metų maratono maršrutas. Sportininkai varžysis Peru, Bolivijoje ir Argentinoje, startas numatomas sausio 6-ą Limoje, finišas – sausio 19-ą Kordoboje. Dalyvavimą 2018-ųjų varžybose jau metų pradžioje patvirtinęs Antanas Juknevičius atskleidė, kad Dakarą vėl šturmuos su Dariumi Vaičiuliu.

B. Vanagas: intriga į sudėtingiausią pasaulio ralio maratoną sugrįžta (11)

2017 kovo mėn. 22 d. 12:14
Benediktas Vanagas
Edgaras Buiko
Dakaras grįžta prie savo ištakų – sudėtingų smėlio etapų. Trečiadienį Paryžiuje buvo pristatyta 40-ojo Dakaro lenktynių trasa, kuri 2018 m. drieksis Peru, Bolivijos ir Argentinos teritorijomis. Daugiau nei trečdalį jos sudarys smėlynai ir kopos.

2018-ųjų Dakaro ralis lietuvius pasitiks gerokai pasikeitęs (3)

2017 kovo mėn. 22 d. 11:41
Antanas Juknevičius
G.Kropio nuotr.
Trečiadienį ryte Paryžiuje oficialiai pristatyta naujoji, gerokai pasikeitusi 2018-ųjų Dakaro ralio varžybų trasa. Kartu su šiuo pranešimu dar didesnį pagreitį įgavo ir Dakaro pasiruošimo sezonas – treniruotės, rėmėjų paieškos, automobilių paruošimas, logistikos planavimas ir kt. Trečiąja Lietuvos religija jau tapęs Dakaras šalies gerbėjams žada intrigų kupinus metus, kuriuose šiuo metu daugiau klausimų, nei atsakymų.

Panevėžiečių komanda bandys įveikti Afrikos dykumas labdaringame ralyje

2017 kovo mėn. 21 d. 17:40
Ralis Budapeštas-Bamakas
Organizacijos archyvas
Panevėžiečių ekipažas „asistemos“ garsins miesto bei visos Lietuvos vardą labdaringame ralyje Budapeštas-Bamakas Afrikoje. Ekipažas jau oficialiai įtrauktas į ralio dalyvių sąrašus. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, kitų metų sausio 12 d. komanda pajudės iš Budapešto Afrikos link, skros karščiausią pasaulio Sacharos dykumą ir sausio 28 d. finišuos Banjule, įveikę beveik 8000 km.

Iki intriguojančio renginio – mažiau nei trys mėnesiai

2017 kovo mėn. 21 d. 15:32
Europos automobilių kroso čempionato etapas Vilkyčiuose
Organizatorių archyvas
Mažiau nei trys mėnesiai liko iki autosporto šventės Lietuvoje, kuri įvyks Vilkyčiuose. Birželio 2-4 dienomis čia bus surengtas antrasis Europos automobilių kroso čempionato etapas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

B. Sinkevičius: geras vairuotojas yra tas, kuris laikosi taisyklių (1)

2017 kovo mėn. 21 d. 14:07
Benediktas Sinkevičius
Asmeninio albumo nuotr.
Benediktas Sinkevičius – automobilių sporte dar naujokas, tačiau pasidžiaugti jau turi kuo. Praėjusiais metais vykusiose – „ENEOS 1006 km“ lenktynėse, savo klasėje sportininkas, kartu su „Dynami:t Energy“ komanda, užėmė 1-ąją vietą, rašoma pranešime žiniasklaidai .

G. Grinbergas vėl triumfavo Italijoje

2017 kovo mėn. 21 d. 09:45
G. Grinbergas vėl triumfavo Italijoje
Komandos archyvas
Italijos „Rok Junior“ klasės kartingo čempionate „Junior Rok“ klasėje lenktyniaujantis vilnietis Gustas Grinbergas ir toliau stebina varžovus, rašoma pranešime žiniasklaidai. Trylikametis Lietuvos ir Lenkijos čempionas šiemet siekia dar vienos šalies čempiono titulo ir tai daro įspūdingai. Prieš dvi savaites nepalikęs vilčių konkurentams „Nizza Monferatto“, praėjusį savaitgalį buvo greičiausias „South Garda Karting“ trasoje – tikroje Italijos kartingo šventovėje.

A. Jasikonis trečiajame pasaulio motokroso čempionato etape du kartus pateko į 15-uką (3)

2017 kovo mėn. 20 d. 16:45
Arminas Jasikonis
suzuki-racing.com nuotr.
Argentinoje vykusiame trečiajame pasaulio motokroso čempionato (MXGP) etape „Suzuki World“ komandai atstovaujantis lietuvis Arminas Jasikonis užėmė 13-ąją ir 14-ąją vietas.

Tragiška avarija Indijoje: žuvo garsus lenktynininkas ir jo žmona (6)

2017 kovo mėn. 18 d. 12:21
Garsus Indijos lenktynininkas Ashwinas Sundaras šeštadienį ryte žuvo autokatastrofoje.
twitter
Šeštadienį ryte Indiją sukrėtė skaudi nelaimė: per avariją žuvo lenktynininkas Ashwinas Sundaras ir jo žmona Nivedhitha.

Norintys lenktyniauti elektromobiliais džiugina organizatorius (5)

2017 kovo mėn. 16 d. 19:05
Elektromobilių lenktynėms teikia paraiškas
Organizatorių archyvas
Kovo 15 d. elektromobilių lenktynių „Įsikrauk su „Energijos tiekimu“: Vilnius – Palanga“ organizatoriai pradėjo priiminėti paraiškas internete (https://www.etiekimas.lt/Registruokis-lenktynems) ir jau per pirmąsias dvi dienas susilaukė nemenko dėmesio. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, norą varžytis gegužę vyksiančiose trečiosiose Lietuvoje, o kartu ir visose Baltijos šalyse, elektromobilių lenktynėse pareiškė net kelios komandos.

Bekelės entuziastai neaplenks ir Marso kanjonų

2017 kovo mėn. 15 d. 10:39
Bekelės varžybos
Algirdas Venskus
Daugelis bekelės entuziastų pasibaigusį 2016 metų sezoną įvertino kaip vieną labiausiai pasisekusių pastaraisiais metais, padovanojusį patiems sportininkams ir šios sporto šakos gerbėjams nemažai įsimintinų akimirkų ir netikėtų atradimų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

R. Misiūnas: sunku įsivaizduoti gyvenimą be automobilių sporto (3)

2017 kovo mėn. 14 d. 15:38
Rokas Misiūnas
LASF
Rokas Misiūnas – raliu besižavintis septyniolikmetis lenktynininkas. Nors praėjęs sezonas jam buvo pirmasis, tačiau ralio-sprinto lenktynėse „Mažeikiai-Viekšniai 2016“ Rokas jau iškovojo taurę, rašoma pranešime žiniasklaidai.

B. Vanagas pardavė savo lenktyninį automobilį (26)

2017 kovo mėn. 14 d. 12:12
Lenktynininkas Benediktas Vanagas pardavė „Toyota Hilux“ bolidą, su kuriuo startavo šių metų Dakaro ralyje. Automobilį įsigijo ir sportinėje programoje naudos „Toyota Portugal“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

R. Šeinauskas ir R. Krikščiūnaitė pristato naują komandą (1)

2017 kovo mėn. 14 d. 09:58
RR Team
Tomas Pošiūnas
Ralio vairuotojas Renaldas Šeinauskas ir jo šturmanė Rūta Krikščiūnaitė – jau antrus metus didžiuosiuose Lietuvos ir Latvijos raliuose dalyvaujanti pora. Sėkmingas vairuotojo Renaldo ir jo šturmanės Rūtos bendradarbiavimas padeda užimti garbingas varžybų vietas ir įkvepia dar didesnėms avantiūroms, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Apie „MotoGP“ svajojančią lietuvę vyrai trasoje kartais net taranuoja (28)

2017 kovo mėn. 19 d. 20:34
Ieva Baublytė
Facebook
Grakšti šviesiaplaukė visada gali tikėtis dėmesio, o jei ji – dar ir vienintelė mergina ant galingo motociklo, publika garantuotai išpūs akis. Tik štai lenktynėms prasidėjus visas džentelmeniškumas Ievai Baublytei baigiasi. Didžiojoje Britanijoje profesionalės karjeros siekianti 20-metė motociklininkė patyrė savo kailiu: brautis pro vyrus trasoje – lyg kišti nuogą ranką į avilį.

WRC: K. Meeke'as išlėkė iš trasos, tačiau vis tiek triumfavo Meksikoje

2017 kovo mėn. 12 d. 22:39
Paskutiniame greičio ruože už trasos ribų išlėkęs „Citroen“ lenktynininkas Krisas Meeke‘as sugebėjo sėkmingai finišuoti ir iškovoti pergalę šį savaitgalį Meksikoje vykusiame ralyje.

„IndyCar“ sezono starte – prancūzo pergalė startavus iš rikiuotės galo

2017 kovo mėn. 12 d. 22:11
Pirmose naujojo „IndyCar“ sezono lenktynėse St. Petersburge triumfavo iš rikiuotės galo startavęs Sebastienas Bourdais. Prancūzas, šiemet perėjęs į „Coyne“ komandą, šeštadienį pirmoje kvalifikacijos dalyje patyrė avariją. Dėl to sportininkas šios dienos lenktynes buvo priverstas pradėti iš rikiuotės galo. Bet S. Bourdais sugebėjo iškovoti pergalę pirmose naujojo sezono lenktynėse.

WRC: Meksikos ralyje K. Meeke'as didina atotrūkį

2017 kovo mėn. 12 d. 12:36
Įveikus visus šeštadienio greičio ruožus, „Citroen“ lenktynininkas Krisas Meeke‘as Meksikoje vykstančiame ralyje išsaugojo lyderio poziciją ir dar labiau atitrūko nuo varžovų.

WRC: Meksikos ralyje pirmauja K. Meeke'as

2017 kovo mėn. 11 d. 13:53
Šį savaitgalį Meksikoje vykstančiame ralyje kol kas pirmauja „Citroen“ komandos lenktynininkas Krisas Meeke‘as – britas buvo greičiausias pirmame penktadienio greičio ruože.

B. Vanagas sudarė naują partnerystės sutartį (8)

2017 kovo mėn. 8 d. 14:23
Ant lenktyninio automobilio - naujas partnerystės ženklas „Scandagra EWA”
G.Bubliausko nuotr.
Lenktynininko Benedikto Vanago startams antradienį suteiktas naujas impulsas. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, Kauno „Žalgirio“ arenoje buvo pasirašyta trišalė sutartis tarp B. Vanago atstovaujamos komandos „General Financing team Pitlane“ ir dviejų žemės ūkio srityje dirbančių bendrovių, subūrusių jėgas bendram rinkodaros projektui – „Scandagra“ ir „East West Agro“ (EWA).

Automobilių sporte lytis – ne pranašumas (4)

2017 kovo mėn. 8 d. 11:53
FIA konferencija Moterys autosporte
LASF
Ilgą laiką vyravęs stereotipas, kad automobilių sportas – vyriškas užsiėmimas, nyksta. Tai liudija augantis moterų autosporte skaičius, didėjančios galimybės save realizuoti ne tik lenktynininkės, bet ir mechanikės, inžinierės, komandos vadovės ar teisėjos pareigose, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Paskelbtame ralio kroso čempionato dalyvių sąraše – vienintelis lietuvis (1)

2017 kovo mėn. 8 d. 10:28
Kasparas Navickas
Asmeninio albumo nuotr.
Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki pirmųjų varžybų tarptautinė automobilių sporto federacija (FIA) paskelbė Pasaulio ir Europos ralio kroso čempionato dalyvių sąrašus. Kaip rašoma pranešime žainiasklaidai, pirmadienį atskleistame „EuroRX“ dalyvių sąraše – ir lietuvis Kasparas Navickas, organizatorių minimas tarp kandidatų į „Super 1600“ klasės čempiono titulą.
Facebook draugai