Automobilių sportas

Lietuviškų rankų darbo vaisius – lenktyninis automobilis „Mazda RX-8“

2017 gegužės mėn. 25 d. 10:45
Lietuviškų rankų darbo vaisius – lenktyninis automobilis „Mazda RX-8“
Andrius Laucius
Tie, kas gyvai matė šį lenktynėms paruoštą „Mazda RX-8“ automobilį, turėjo likti apimti žavesio, o galbūt net ir netekti žado. O sužinojus, kad visas šis bolidas yra lietuviškomis rankomis sukurtas praktiškai nuo nulio, gali apimti dar didesnė susižavėjimo juo banga.

Kazachstane A. Juknevičius pakilo į lyderių penketuką (3)

2017 gegužės mėn. 24 d. 16:55
A. Juknevičius ir D. Vaičiulis pakilo į greičiausiųjų penketuką
Gedmantas Kropis
Pirmąją FIA pasaulio „Cross-Country“ ralio taurės etapo Kazachstane pusę įveikusių sportininkų veiduose jau galima išvysti pirmąsias nuovargio užuominas. Daugiau nei 1000 km jau sukorę lenktynininkai trečiadienį šturmavo ketvirtąjį greičio ruožą, kuriame sėkmingai kelią pirmyn skynėsi „CRAFT Bearings“ ekipažas Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis, užėmę 7 vietą ir bendrojoje įskaitoje pakilę į greičiausiųjų penketuką.

Pirmieji virtualių lenktynių pusfinalių nugalėtojai išdavė savo paslaptį

2017 gegužės mėn. 24 d. 12:50
Pirmieji virtualių lenktynių pusfinalių nugalėtojai išdavė savo paslaptį
Organizatorių archyvas
Sekmadienį įvyko pirmasis „Neste Dream 2 Drive“ čempionato pusfinalis, kuriame varžėsi dviejų TOP16 grupių dalyviai. Pirmojo pusfinalio nugalėtojus siejo vienas ritualas, rašoma organizatorių pranešime.

E. Globytė: trasoje mes visi lygūs (2)

2017 gegužės mėn. 24 d. 12:12
Ernesta Globytė
Asmeninio albumo nuotr.
Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF), rudenį pradėjusi jaunųjų autosportininkų pristatymo iniciatyvą, ją plečia, šį kartą siekdama supažindinti visuomenę su žymiausiomis mūsų šalies automobilių sporto moterimis.

Penktadienį Kaune atidengiama šonaslydžio nuotraukų paroda

2017 gegužės mėn. 24 d. 10:58
Penktadienį Kauno Laisvės alėjos ir Daukanto gatvių sankryžoje bus iškilmingai atidengta šonaslydžio nuotraukų paroda, kauniečius ir miesto svečius džiuginsianti iki pat rugsėjo mėnesio.

„Press ralyje“ dalyvauja ir TV žinių vedėjai, ir dainininkai, ir lenktynininkai

2017 gegužės mėn. 23 d. 17:55
Vytautas Švedas, Ignas Gelžinis, Deividas Jocius
V.Pilkausko nuotr.
Jau 22 metus „Press ralį“ organizuoja „Lietuvos žurnalistų autoklubas“, bet tai nereiškia, kad jame gali startuoti tik kompiuterio klaviatūrą baksnojantys žurnalistai. Kasmet į šį renginį atvyksta būrys dalyvių iš užsienio, o unikalumu garsėjančiu raliu taip pat susidomi ir automobilių sporto atstovai.

Lietuvos automobilių sporto legenda švenčia 85-ą gimtadienį (2)

2017 gegužės mėn. 24 d. 09:28
Vikiui Olekai – 85-eri
LASF
Visiems manantiems, kad kalbos apie turinčiuosius mėlyno kraujo yra ne kas kita, kaip filologinė ekvilibristika ar paprasčiausi pliurpalai, reikėtų susipažinti su Vikiu Oleka. Šis gausybe įvairių talentų apdovanotas džentelmenas, 1961-aisiais įkūrė nuo militarizuotos DOSAAF nepriklausomą Lietuvos automobilių sporto federaciją ir paklojo pamatus keletą vėlesnių dešimtmečių trukusiam mūsiškių pilotų dominavimui SSRS ralio bei žiedo trasose.

Startuoja Lietuvos mini ralio čempionatas

2017 gegužės mėn. 23 d. 17:05
Startuoja Lietuvos mini ralio čempionatas
Egidijus Babelis
„A“, „B“, „C“ – trys pirmi abėcėlės simboliai lietuviško ralio padangėje, reiškiantys tris skirtingas ralio lygas. Tačiau skirtingai nei įprastoje raidžių dėlionėje, benzingalvių pasaulyje viskas prasideda nuo „C“.

Savaitgalis Nemuno žiede – mėgėjams

2017 gegužės mėn. 23 d. 16:54
Šonaslydžio varžybos Nemuno žiede
Žilvino Drevinsko nuotr.
Šis savaitgalis Kačerginės „Nemuno žiede“ dedikuotas mėgėjams: ketvirtadienį trasos tiesiąją užims „Dragūnų vakaras“, o sekmadienį savo duoklę „debesų dievams“ atiduos „drifto“ mėgėjai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

A. Juknevičius po trijų greičio ruožų: turime potencialo prasibrauti iki 5-uko

2017 gegužės mėn. 23 d. 16:19
A. Juknevičius po trijų etapų važiuoja septintas
Gedmantas Kropis
Ankstyvą antradienio rytą Kendirli įlankoje Kaspijos jūros pakrantėje startavo trečiasis – ilgiausias FIA pasaulio „Cross-Country“ ralio taurės Kazachstane greičio ruožas. 436 km kopomis, smėlynais ir šimtus kilometrų besitęsiančiomis dykynėmis – tiek Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio „CRAFT Bearings“ ekipažas įveikė iki finišo, kuriame užfiksavo 8-ą rezultatą ir bendrojoje įskaitoje šiuo metu yra 7-as.

Savaitgalį lietuvių lenktynininkų desantas rinksis Estijoje

2017 gegužės mėn. 23 d. 12:32
BEC4H lenktynių starto rikiuotė
Organizatorių archyvas
Šį savaitgalį į Estijos „Auto24Ring“ trasą rinksis greičio mėgėjai – profesionalai iš bene 7 Europos valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Švedijos, Ukrainos ir netgi Danijos. Nors, lyginant su beveik prieš mėnesį Rygoje įvykusiomis „DeWalt Grand Prix“ lenktynių sąrašas atrodo kuklesnis, bet susižavėjimą keliančios technikos tikrai netruks, žadama pranešime žiniasklaidai.

Po avarijos neišgyveno „MotoGP“ čempionas N. Haydenas (6)

2017 gegužės mėn. 23 d. 09:53
Pirmadienį mirė 2006 metų „MotoGP“ motociklų varžybų pasaulio čempionas Nicky Haydenas. Amerikietis taip ir neatsigavo po traumų, kurias patyrė praėjusią savaitę, kai jį važiuojantį dviračiu partrenkė automobilis.

Lietuviško kroso karštinė: pliekėsi taip, kad po trasą skraidė nuplėšti ratai (1)

2017 gegužės mėn. 22 d. 17:14
Automobilių kroso varžybos Pavilkyje
V.Pilkausko nuotr.
Gegužės 6-7 dienomis Gargžduose turėjęs įvykti pirmasis šių metų Lietuvos automobilių kroso čempionato etapas paskutinę akimirką buvo atšauktas. Oficiali priežastis – dėl orų kaprizų tinkamai neparengta trasa. Tačiau kas iš tiesų lėmė šį demaršą buvo galima nujausti praėjusį savaitgalį Pavilkijo trasoje: net ir pakvietus kartu lenktyniauti Baltijos šalių autokroso trofėjų medžiotojus bei Lietuvos autokroso pirmenybių dalyvius, sportininkų stovykloje mechanikai zujo apie 37 automobilius. Švelniausias įmanomas epitetas tokiam reginiui – „kuklu“.

Antroji pasaulio taurės etapo diena: A. Juknevičius finišavo 6-as (2)

2017 gegužės mėn. 22 d. 16:15
A. Juknevičius ir D. Vaičiulis antrame etape
Gedmantas Kropis
„Dakarinis etapas“ – taip po finišo antrame FIA pasaulio „Cross-Country“ ralio taurės greičio ruože Kazachstane trasą apibūdino labiausiai patyręs Dakaro lietuvis Antanas Juknevičius. Jis kartu su šturmanu Dariumi Vaičiuliu beveik 370 km trasą įveikė per 4 val. 38 min. ir finišavo visai šalia geriausiųjų penketuko.

Internete žaibiškai plinta įspūdingos masinės avarijos įrašas (2)

2017 gegužės mėn. 22 d. 18:25
Le Mane, atlikdami posūkį, nuo motociklų tarsi žaisliukai nupuolė visas būrys „Grand Prix“ lenktynių dalyvų, skelbia dailystar.co.uk. Skelbiama, kad pavojingas posūkis, kurio neįveikė „beveik pusė lenktynių dalyvių“, pasitaikė „MotoGP Moto3“ varžybose lenktynių trasoje Le Mane (Prancūzija).

Jau platinami bilietai į „ENEOS 1006 km lenktynes“ (2)

2017 gegužės mėn. 22 d. 14:32
2016 m. ENEOS 1006 km lenktynės
V.Pilkausko nuotr.
Liepos 19–22 dienomis Palangoje vyks didžiausias automobilių sporto festivalis Rytų Europoje – „ENEOS 1006 km lenktynės“, kurios bus jau aštuonioliktosios jų istorijoje.

„Rally Talsi“ lietuvius lydėjo avarijos ir intrigos (4)

2017 gegužės mėn. 22 d. 12:17
Vaidotas ir Žygimantas Augustas Žalos teisėjų buvo nustumti rikiuote žemyn
Komandos archyvas
Latvijoje šeštadienio vakarą baigėsi antras 2017 metų Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas. Iš viso ralyje „Talsi 2017“ varžėsi per pusšimtį ekipažų iš aštuonių valstybių. Lietuvių lenktynininkams ralis buvo permainingas – iškart už „R5“ klasės bolidų važiavęs Deividas Jocius patyrė avariją, tuo tarpu jo vietą užėmusius brolius Žalas į rikiuotės galą nustūmė teisėjų sprendimas.

MotoGP: Prancūzijoje triumfavo M. Vinalesas, V. Rossi krito nuo motociklo (1)

2017 gegužės mėn. 22 d. 10:38
Maverickas Vinalesas iškovojo trečiąją pergalę Le Mane vykusiose „MotoGP“ pasaulio motociklų čempionato lenktynėse, varžybų pabaigoje aplenkęs nuo motociklo kritusį komandos draugą Valentino Rossį.

WRC: Portugalijos ralyje antrąją pergalę iškovojo S. Ogier

2017 gegužės mėn. 22 d. 10:20
„M-Sport“ komandos lenktynininkas Sebastienas Ogier su šturmanu Julienu Ingrassia triumfavo šį savaitgalį Portugalijoje vykusiame ralyje ir iškovojo antrąją pergalę šių metų pasaulio čempionato (WRC) sezone.

A. Jasikonis pasaulio motokroso čempionato etape Vokietijoje finišavo 9-as ir 11-as (6)

2017 gegužės mėn. 22 d. 10:09
Arminas Jasikonis
suzuki-racing.com nuotr.
Savaitgalį Vokietijoje vykusiame aštuntajame pasaulio motokroso čempionato (MXGP) etape „Suzuki World“ komandai atstovaujantis lietuvis Arminas Jasikonis užėmė vienuoliktąją ir devintąją vietas.

Pirmame pasaulio čempionato etapo Kazachstane greičio ruože A. Juknevičius – 7-as (4)

2017 gegužės mėn. 21 d. 15:14
Antanas Juknevičius
Gedmantas Kropis
Gegužės 21-osios rytą Kaspijos jūros pakrantėje įsikūrusiame Aktau mieste Kazachstane startavo penktasis FIA pasaulio „Cross-Country“ ralio taurės etapas, kuriame prie starto linijos stojo ir lietuviškasis „CRAFT Bearings“ ekipažas. Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio vairuojamas „Overdrive Hilux“ bolidas šiandienos trasą įveikė per 2 val. 49 min. ir susumavus rezultatus užėmė 7-ą vietą.

Pasiruošę startui: A. Juknevičius įveikė griežtas Kazachstano ralio komisijas

2017 gegužės mėn. 20 d. 14:37
Antanas Juknevičius Kazachstane
Gedmantas Kropis
Kazachstane pirmą kartą istorijoje organizuojamo „FIA“ pasaulio „Cross-Country“ ralio taurės etapo administracinės ir techninės komisijos nepaisant preciziškos patikros nesukėlė didelio galvos skausmo Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio „CRAFT Bearings“ komandai. Lietuviai sėkmingai įveikė formalumus ir yra pilnai pasiruošę startui pirmame greičio ruože.

Pasibaigusi virtualių lenktynių čempionato atranka pateikė staigmenų

2017 gegužės mėn. 19 d. 15:14
Lenktynėms paruošta Mazda RX-8
Organizatorių archyvas
Pasibaigė pirmojo Lietuvos virtualių žiedinių lenktynių „Neste Dream 2 Drive“ čempionato atrankos etapas. Kaip rašoma organizatorių pranešime, iš kelių šimtų dalyvių tik 16 vaikinų gavo šansą įrodyti, kad jie yra verti vadinti save čempionais ir išpildyti savo svajonę – tapti tikru lenktynininku.

Į Naująją Akmenę – per Karpatus

2017 gegužės mėn. 19 d. 10:58
Kiek pailsėję po savaitgalį įvykusių Lietuvos automobilių „Rally Raid“ čempionato ir taurės pirmųjų etapų varžybų geriausieji „enduro“ motociklų meistrai nusprendė surengti treniruočių stovyklą Ukrainoje, Karpatų priekalnėse ir pačiuose kalnuose.

Europos autokroso etape Vilkyčiuose startuos praėjusių metų čempionai

2017 gegužės mėn. 18 d. 15:09
Europos autokroso etape Vilkyčiuose startuos praėjusių metų čempionai
Organizatorių archyvas
Vos dvi savaitės liko iki Vilkyčiuose įvyksiančio antrojo Europos autokroso čempionato etapo. Jo metu Lietuvoje bus galima išvysti pajėgiausius mūsų šalies ir užsienio sportininkus, kurie kovos ne tik dėl nugalėtojo vardo, bet ir dėl čempionato taškų. Didžiausias Lietuvoje autokroso renginys įvyks jau biželio 2-4 dienomis, informuoja organizatoriai.

„Drifto“ karalius A. Čibirka stoja į 1000 AG klubą (1)

2017 gegužės mėn. 18 d. 14:30
Andriaus Čibirkos bolidas
Andrius Laucius
Sėkmingai startavęs Rygoje, Lietuvos šonaslydžio čempionatas keliasi atgal į tėvynę. Birželio 2-3 dienomis Kačerginės „Nemuno žiede“ įvyks antrasis čempionato etapas – „AZO UpHill Drift“. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, jam besiruošiantis daugkartinis Lietuvos „drifto“ čempionas Andrius Čibirka neslepia, jog šiemet konkurencijos trasoje netrūksta.

Aršiausios „Press ralio“ kovos – „mažylių“ klasėse

2017 gegužės mėn. 18 d. 11:47
Kuo mažesnis šuo, tuo daugiau jis loja. Taip ir Lietuvos žurnalistų autoklubo organizuojamame „Press ralyje“ – aršiausiai važiuoja mažiausi automobiliai. Tik priešingai nei maži, tik dantų šiepimu ir urzgimu apsiribojantys šunyčiai, žurnalistų pilotuojami mažyliai sugeba įkąsti gerokai didesniems ir galingesniems varžovams, rašoma organizatorių pranešime.

S. Juodviršis: siekiu būti automobilių sporto istorijos dalimi

2017 gegužės mėn. 18 d. 10:25
Simas Juodviršis siekia aukščiausių tikslų
LASF
Simas Juodviršis – 25-erių metų Europos kartingo čempionas. Kaip pats save apibūdina, jis – perfekcionistas, siekiantis tik aukščiausių rezultatų ir trokštantis įsirašyti į automobilių sporto istoriją.

„Vilkyčių“ trasoje – superautomobilių fiesta (1)

2017 gegužės mėn. 17 d. 17:26
Automobilių krosas
LASF
Nors „žiguliukų“ ir „moskvičių“ era seniai tapo istorija, gatvėse riedantys „Lamborghini“, „Ferrari“, „Aston Martin“ ar „Bugatti“ beveik toks pat dažnas reiškinys, kaip perkūnija pūgos metu. Pamatyti, ką superautomobiliais tituluojamos mašinos sugeba, su retomis išimtimis galima tik naršant „Youtube“ kanale ar, sėkmės atveju, nusitrenkus į kurią nors Senojo žemyno žiedinių lenktynių areną.

„ENEOS 1006 km” lenktynėse – belgų „bomba“ (2)

2017 gegužės mėn. 17 d. 15:32
MARC Cars BMW M2 V8
Organizatorių nuotr.
Likus dviem mėnesiams iki liepos 19-ąją Palangoje prasidėsiančių „ENEOS 1006 km lenktynių“ renginio organizatoriai sulaukė itin malonios žinios iš Belgijos. Paraišką dalyvauti didžiausiame šalies vasaros kurorte vyksiančiose jau aštuonioliktosiose lietuviškojo automobilių maratono lenktynėse atsiuntė pajėgiausieji šios šalies ilgų nuotolių lenktynių meistrai – „Qvick Motors Team“ komanda.
Facebook draugai