Automobilių sportas

„Lada Mustang“ pilotas A. Mištautas: vienas greitesnis ratas šeštadienį jau nieko nebereikš (1)

2017 liepos mėn. 22 d. 07:35
„Lada Mustang“ pilotas A. Mištautas: vienas greitesnis ratas šeštadienį jau nieko nebereikš
Komandos archyvas
Palangoje vykstančiose „Eneos 1006 km“ lenktynėse penktadienį surengta kvalifikacija, kurios metu sprendėsi, kokiose pozicijose komandos šeštadienį pradės tūkstančio ir šešių kilometrų distancijos ištvermės lenktynes. Šiose varžybose su raudonuoju „Lada“ ir „Mustang“ hibridu dalyvaujanti Kauno automobilininkų sporto klubo ketveriukė startuos iš 26-osios vietos.

„Eneos 1006 km“ lenktynes gyvai transliuos iš automobilio vidaus (3)

2017 liepos mėn. 21 d. 20:38
Lenktynes žada transliuoti gyvai iš automobilio
Komandos archyvas
„Dynamit:t Energy“ komanda automobilių sporto aistruoliams siūlo stebėti „Eneos 1006 km“ lenktynių kvalifikaciją ir pačias lenktynes gyvai, iš automobilio vidaus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Lietuvos šonaslydžio vairaratis – merginos rankose (1)

2017 liepos mėn. 21 d. 20:31
Gabija Paukštytė
Asmeninis albumas
Nuo pat automobilizmo aušros damos buvo ir yra neatsiejama lenktynių pasaulio dalis: tradiciškai merginos sukasi sportininkų palaikymo komandose, talkina teisėjams, „veža“ dalį varžybų organizacinių darbų, o kartais pačios tampa profesionaliomis pilotėmis ar šturmanėmis. Ir jei tai atrodo toks pat retas reiškinys, kaip dviguba vaivorykštė, tai pastarųjų mėnesių įvykiai Lietuvos automobilių sporto federacijoje prašyte prašosi būti vadinami sensacingais.

„ENEOS 1006 km lenktynes“ iš pirmosios pozicijos pradės „Exit Palanga by Algirdai“ (6)

2017 liepos mėn. 21 d. 18:38
Kvalifikacijoje greičiausiai važiavo R. Čapkausko pilotuojamas Aquila CR1 bolidas
V.Pilkausko nuotr.
Šeštadienį „ENEOS 1006 km lenktynes“ Palangoje iš pirmosios pozicijos pradės „Exit Palanga by Algirdai“ komanda, kurios lenktynininkai Ramūnas Čapkauskas, Deividas Jocius, Andrius Jasionauskas ir Saulius Girdauskas pilotuoja „Aquila CR1“ bolidą.

Traukos lenktynes Palangoje laimėjo K. Volbekas, mechanikų bėgimą – R. Sviderskis (3)

2017 liepos mėn. 21 d. 18:17
Traukos lenktynės Palangoje
V.Pilkausko nuotr.
Jau bemaž dešimtmetį maratoninių lenktynių Palangoje sudedamąja ir bene greičiausia dalimi yra vadinamosios „drago“, t.y. traukos, lenktynės. Išpopuliarėjusios kaip greitus automobilius turinčių ambicingų vyrukų (o šiais laikais ir merginų bei moterų) pramoga, jos jau senokai yra įteisintos, techniniais reglamentais aprašytos ir pagal griežtas taisykles vykstančios varžybos.

B. Čirba: 5 priežastys, kodėl verta išbandyti šonaslydį

2017 liepos mėn. 21 d. 17:34
Benediktas Čirba
RD Photo
Milžiniškos apkrovos, didžiulis slystančio šonu automobilio greitis ir ekstremalūs pojūčiai – tai žadama norinčiam išbandyti „driftą“. Šios dar jaunos autosporto šakos entuziastų atsiranda vis daugiau: susidomi ir užkietėję automanai, ir nutrūktgalviai, ir tie, kurie ieško naujos pramogos... Anot Lietuvos „drifto“ čempionato „pro“ lygos piloto Benedikto Čirbos, šia autosporto šaka susižavėti lengva. Sportininkas dalinasi priežastimis, kodėl verta išbandyti „driftą“.

„Eneos 1006 km lenktynių“ treniruotėse – pirmieji raumenų demonstravimai (3)

2017 liepos mėn. 21 d. 00:35
Ketvirtadienio treniruotės
V.Pilkausko nuotr.
Ir automobilių sporto meistrai nepamiršo garsiojo karvedžio aforizmu tapusio posakio „sunku pratybose – lengva mūšyje“. Kad tas mūšis nebūtų sunkus, iškart po „ENEOS 1006 km lenktynių“ atidarymo Palangos centre, Vytauto gatvėje, maratono dalyviai persikėlė į šalia Vydmantų sankryžos esantį lenktynių miestelį ir savo bolidus išvairavo į trasą.

„ENEOS 1006 km lenktynių“ karuselė jau sukasi (3)

2017 liepos mėn. 20 d. 17:34
ENEOS 1006 km lenktynių atidarymas
Vytautas Pilkauskas
Ir sportininkams, ir žiūrovams ilgi laukimo metai jau baigėsi. Ketvirtadienį, liepos 20-ąją, Palangos Vytauto gatvėje, kaip sako poilsiautojai, saulei ritinėjantis žeme, aštuonioliktosios, didžiausios Baltijos šalyse „ENEOS 1006 km lenktynės“, paskelbtos atidarytomis.

Greičiausia šalies lenktynininkė pasirengusi mesti iššūkį vyrams (4)

2017 liepos mėn. 20 d. 09:58
Ernesta Globytė
Komandos archyvas
Kaunietė Ernesta Globytė jau šeštą kartą stos prie starto linijos „ENEOS 1006 km lenktynėse“. Daugkartinė Lietuvos ir Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionė šįkart Palangoje važiuos savo naujuoju „VW Golf GTI TCR“ lenktyniniu automobiliu, o vieta prie vairo dalinsis su trimis komandos draugais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Team Hot Wheels“ meta iššūkį greičiausiems „Eneos 1006 km“ lenktynių automobiliams

2017 liepos mėn. 20 d. 09:46
„Team Hot Wheels“ meta iššūkį greičiausiems „Eneos 1006 km“ lenktynių automobiliams
Komandos archyvas
Aštuonioliktose „Eneos 1006 km lenktynėse“ šeštadienį, liepos 22 d., prie starto linijos ruošiasi stoti 41 komanda, tarp kurių yra itin daug labai greitų ekipų, turinčių galingą techniką ir puikius lenktynininkus. Žvelgiant į automobilių parką, peršasi tik viena mintis, kad šiais metais pirmasis dešimtukas bus labai konkurencingas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

(Ne)paprastas ralio kroso egzaminas: kokių klaidų neatleidžia asfaltas?

2017 liepos mėn. 20 d. 09:15
Kasparas Navickas
Asmeninis albumas
Nepaisant visų tapatumo įrodymų (vaizdo, kai po aikštę laksto tuzinas prakaitu pasruvusių atletų, niekaip nepasidalinančių vienu kamuoliu ir, progai pasitaikius, bandančių juo pritrėkšti vartuose straksintį varžovą) klausimo „kuo skiriasi rankinis nuo futbolo?“ paprastai nekyla niekam. Automobilių krosą ir ralį krosą, nors ir turinčius tą patį DNR, skiria gerokai didesnė praraja, nei galima pamanyti.

„ENEOS 1006 km lenktynes“ pradės 41 komanda (4)

2017 liepos mėn. 19 d. 16:58
„ENEOS 1006 km lenktynių“ techninė komisija
V.Pilkausko nuotr.
Trečiadienį Palangoje dirbančios „ENEOS 1006 km lenktynių“ administracinė ir techninė komisijos suteikė galimybę šeštadienį didžiausias Baltijos šalyse, bendrovės „Promo events“ jau aštuonioliktąjį kartą rengiamas maratonines lenktynes pradėti 41 komandai, informuoja organizatoriai.

B.Vanagas: „Rally Latvija“ – unikalus ir kupinas iššūkių (2)

2017 liepos mėn. 19 d. 13:47
„Rally Latvija” B.Vanagas važiuos R5 klasės automobiliu, pramintu Juoduoju Vaiduokliu.
Edgaras Buiko
Ateinantį savaitgalį Rygoje ir jos apylinkėse vyksiantis tarptautinis „Rally Latvija“ jo dalyviams bus kupinas iššūkių, rašoma pranešime žiniasklaidai. Lenktynininko Benedikto Vanago nuomone, bene didžiausias iššūkis bus prisitaikyti prie įvairios kelio dangos.

„Dragūnų vakare“ tikrins dalyvių reakcijos laiką

2017 liepos mėn. 19 d. 11:50
„Dragūnų vakare“ tikrins dalyvių reakcijos laiką
Luko Misiūno nuotr.
Šis savaitgalis Lietuvoje užpildytas automobilių sportu: Palangoje įvyks ilgų distancijų žiedinės lenktynės, Lietuvos „drifto“ čempionato etapas, bei traukos arba kitaip „DRAG“ varžybos. Prieš išriedant į pajūrį, savo jėgas tiesiojoje patikrinti kviečia „Nemuno žiede“ vykstantis „Dragūnų vakaras“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Amerikietiškų raumenų įgavęs „Raudonasis ketvirtukas“ pirmųjų testų sulauks Palangoje (9)

2017 liepos mėn. 19 d. 09:52
Raudonasis ketvirtukas
Komandos archyvas
Jau trečiadienį Palangoje bus apstu sportinių automobilių, kadangi savaitgalį čia vyks didžiausias Lietuvoje automobilių sporto renginys - „Eneos 1006 km” lenktynės. Jose prie starto linijos stos ir Kauno automobilininkų sporto klubo komanda, apsiginklavusi visiems gerai žinomu Dovilo Čiutelės „žiguliuku“.

„NemunRing Summer Games“ sulaukė svečių iš užsienio

2017 liepos mėn. 18 d. 16:12
Nemunring Summer Games
Organizatorių archyvas
Savaitgalį Kačerginės „Nemuno žiede“ praūžė antrasis „NemunRing Summer Games“ varžybų etapas: prie starto linijos stojo kone perpus išaugęs dalyvių skaičius, nesudužo nė vienas automobilis, o organizatoriai džiaugėsi sulaukę užsienio svečių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Lietuvos motokroso žvaigždė A. Jasikonis: mano tikslas – pasaulio čempiono titulas (7)

2017 liepos mėn. 18 d. 14:40
Arminas Jasikonis
suzuki-racing.com nuotr.
Lietuvos motokroso talentas Arminas Jasikonis vis labiau spindi tarp elitinių pasaulio sportininkų. Nors jam dar tik 19 metų, iš Anykščių kilęs lietuvis jau atstovauja gamyklinei „Suzuki World“ komandai, o šiemet pirmą kartą lipo ant pasaulio čempionato lenktynių podiumo.

„Samsonas Rally Rokiškis“ varžybose – Suomijos ralio čempionų akistata

2017 liepos mėn. 18 d. 14:22
Juha Salo
Asmeninis archyvas
„Samsonas Rally Rokiškis“ organizatoriai skuba pasidžiaugti gera žinia – rugpjūčio 4-5 dienomis Rokiškio apylinkėse įvyksiančiame ralyje pasirodys ir lietuviškuose žvyrkeliuose savo santykius aiškinsis vieni greičiausių Suomijos ralio pilotų Juha Salo ir Teemu Asunmaa.

Automobilio testai – vienas iš pasiruošimo lenktynėms elementų

2017 liepos mėn. 18 d. 12:38
Lexus Team LT testai
Komandos archyvas
Automobilių sporto žiūrovai dažniausiai mato tik tai, kas vyksta lenktynių metu, t. y. pačias lenktynes. Tačiau tiek automobiliams išvažiavus į trasą, tiek iki jų starto vyksta labai daug veiksmo, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Naujoji LASF žiedo komiteto pirmininkė: kiekvienas sportininkas yra federacijos dalis (2)

2017 liepos mėn. 18 d. 11:22
Inga Juškevičiūtė
LASF
Inga Juškevičiūtė automobilių sporte ne naujokė. Per 6 metus, kuomet užsiima šia veikla, moteris sukaupė nemažai patirties įvairių autosporto renginių organizavimo, vadovavimo komandoms, pranešimų autosporto temomis rengimo, bendradarbiavimo su užsienio šalių žiedo čempionatų organizatoriais srityse.

„ENEOS 1006 km lenktynes“ drebins ne vien motorų gausmas

2017 liepos mėn. 18 d. 10:20
Lenktynių organizatorius Darius Jonušis
V.Pilkausko nuotr.
Jau trečiadienį darbą pradės administracinė ir techninė komisijos, o būtent šis momentas simbolizuoja, jog aštuonioliktosios 2000-aisiais prasidėjusioje jų istorijoje „ENEOS 1006 km lenktynės“, kurias be pertraukų rengia VšĮ „Promo Events“, startavo.

Baltijos žiedinių lenktynių lyderė 1006 km lenktynėse sieks kuo geriau pasirodyti savo klasėje

2017 liepos mėn. 17 d. 17:41
Asociatyvi nuotr.
Organizatorių archyvas
A3000 klasėje Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionate pirmaujanti „Galingas.lt“ komanda į „ENEOS 1006 km lenktynes“ žiūri pragmatiškai ir nuo didelių pažadų susilaiko, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Paskutinėse treniruotėse – nerimas dėl automobilio (2)

2017 liepos mėn. 17 d. 16:55
Paskutinėse treniruotėse – nerimas dėl automobilio
Komandos archyvas
„Dynami:t Energy“ komandos nariams per paskutines treniruotes prieš šį savaitgalį Palangoje vyksiančias „Eneos 1006 km lenktynes“ pražilo ne vienas plaukas. Vietoje to, kad lenktynininkai susidraugautų su atnaujintu automobiliu, jie daugiau laiko praleido ardydami techniką ir ieškodami ištikusių problemų sprendimo būdų, rašoma komandos pranešime žiniasklaidai.

„Samsonas Rally Rokiškis“ ralio automobiliu tapo „Subaru“ (2)

2017 liepos mėn. 17 d. 12:16
Subaru WRX STI
Jurgis Paplaitis
Rugpjūčio 4-5 dienomis Rokiškio apylinkėse vyksiančiame ketvirtame 2017 metų Lietuvos automobilių ralio čempionato etape ir „FIA Baltic Rally Trophy“ ketvirtame etape „Subaru“ automobilių lenktynių įskaitoje nebus daug. Tačiau šio Japonijos gamintojo technika trasoje pasirodys pirmoji ir išvažiuos paskutinė – ralio automobiliu tapo būtent „Subaru“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Lietuvos šonaslydžio profesionalai pirmą kartą buriasi padėti vėžiu sergantiems vaikams (1)

2017 liepos mėn. 17 d. 10:49
Automobilių šonaslydžio varžybos (asociatyvi nuotr.)
V.Pilkausko nuotr.
Rugpjūčio 15 d. Kačerginės „Nacionalinio žiedo“ vidinėje trasoje susiburs žinomi Lietuvos šonaslydžio „semi-pro“ ir „pro“ lygų čempionato pilotai, kurie kvies prisijungti prie socialinio renginio „All United by Lesta“. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, renginio metu vyks sportinių automobilių ekspozicija, bus galima pasinaudoti „drift taxi“ paslauga. Tokiu būdu dalyviai ir žiūrovai padės vėžiu sergantiems vaikams, kuriuos globoja paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“.

Trečiadienį „ENEOS 1006 km lenktynių“ miestelis svetingai atvers vartus (2)

2017 liepos mėn. 17 d. 09:30
Dygsta ENEOS 1006 km lenktynių miestelis
Organizatorių archyvas
Pravažiuojantys pro netoli Palangos esantį Vydmantų transporto mazgą jau savaitgalį pastebėjo nemenką sujudimą šalia jo esančiuose laukuose. O dabar ši vieta jau bemaž įgavusi sporto gerbėjams gerai pažįstamo laikinojo „ENEOS 1006 km lenktynių“ miestelio kontūrus, rašoma organizatorių pranešime.

Visureigių eros lenktynės: purvinas ir tuo patenkintas (4)

2017 liepos mėn. 15 d. 10:35
Visureigių eros lenktynės: purvinas ir tuo patenkintas
LASF
Šiuo metu maždaug kas ketvirtas įsigyjamas naujas automobilis priskiriamas SUV kategorijai. Tokia laikmečio mada natūrali, kaip „The Beatles“ muzika hipių laikais, ar viduramžiais aristokratų nešioti perukai. Tačiau stebėtis ir gūžčioti pečiais verčia kita statistikos eilutė – net 95 proc. visureigių per visą eksploatacijos laikotarpį nė kartą nenuvažiuoja nuo asfalto.

Lenktynių Palangoje rengėjai dovanoja dar vieną šventę (2)

2017 liepos mėn. 14 d. 16:52
Slalomo lenktynės Palangoje
Organizatorių archyvas
Prieš dvejus metus „ENEOS 1006 km lenktynių“ programoje atsirado slalomo varžybos, kurias šio sporto mėgėjai priėmė kaip nemenką varžybų organizatorių dovaną, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Lenkų klaidų nekartos: „Samsonas Rally Rokiškis“ prioritetas – saugus ralis žiūrovams ir dalyviams

2017 liepos mėn. 14 d. 16:27
Hyundai Motorsport komanda
Organizatorių archyvas
Jau rugpjūčio 4-5 dienomis Rokiškio apylinkėse įvyks didžiausia vasaros ralio fiesta - „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybos. Į šį ralį atvyks dešimtys dalyvių iš Lietuvos ir užsienio.

Vilkyčiuose – didieji ralio kroso atlaidai

2017 liepos mėn. 14 d. 12:59
Ralis krosas
LASF
Kad ir kaip būtų gaila, Lietuvos automobilių sporto gerbėjai retokai nudžiuginami tarptautinio kalibro varžybomis ar turi galimybę pasimėgauti į mūsiškes lenktynes priviliotų aukščiausio meistriškumo pilotų važiavimu. Šiais metais paganyti akis buvo galima nebent birželio pradžioje į „Vilkyčių“ trasoje susigrūmusius Europos autokroso čempionato lyderius ar, išleidus keliskart didesnes pinigų sumas, nusigavus iki Lenkijos Mikolaikų miesto, kasmet sulaukiančio Pasaulio ralio čempionato (WRC) karavano.
Facebook draugai