Automobilių sportas

D. Jociui Monte Karlo ralyje dingo stabdžiai lenktynės prasidėjo tragedija

2017 sausio mėn. 20 d. 09:46
Devidas Jocius Monte Karlo ralyje
Asmeninio albumo nuotr.
Ketvirtadienio vakarą Pasaulio ralio čempionato etapas Monte Karlo ralis prasidėjo tragedija. Jau pirmasis greičio ruožas buvo atšauktas, kai ketvirtas startavęs „Hyundai“ komandos lenktynininkas Haydenas Paddonas patyrė avariją, kurios metu kliudė neatsargiai stovėjusį žiūrovą.

„Škoda Fabia R5“ Utenoje išmėginsiantis D. Butvilas: pažadu vieną – būsime protingi

2017 sausio mėn. 19 d. 17:08
Dominykas Butvilas
Asmeninio archyvo nuotr.
Vienas greičiausių Lietuvos lenktynininkų Dominykas Butvilas grįžta į mūsų šalies trasas ir po pertraukos startuos „Halls Winter Rally 2017“ ralyje. D. Butvilas su šturmanu Renatu Vaitkevičiumi prie starto linijos stos jiems varžybiniu tempu dar nebandytu „Škoda Fabia R5“ automobiliu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Žiemos ralio finišas – drauge su V. Baumila (4)

2017 sausio mėn. 19 d. 16:51
Pirmasis metų festivalis – „Halls Winter Rally“ – finišuos įspūdingu renginiu, teigiama organizatorių pranešime žiniasklaidai. Sausio 28-ąją po ralio nugalėtojų apdovanojimų Utenos daugiafunkciame sporto centre vyks nemokamas charizmatiškojo Lietuvos solisto Vaidoto Baumilos koncertas. Jį dovanoja Utenos miestas.

Po testinio Monte Karlo greičio ruožo D. Jociaus rezultatas nuteikia optimistiškai

2017 sausio mėn. 19 d. 12:53
Deividas Jocius Monte Karlo ralyje
Asmeninio albumo nuotr.
Trečiadienį vakare Pasaulio ralio čempionato (WRC) pirmojo šio sezono etapo Monte Karlo ralio dalyviai turėjo progą išbandyti lenktynių techniką. Čia buvo surengtas bandomasis, taip vadinamas „Shakedown“ greičio ruožas.

Į istorines varžybas palydėtas K. Raišys: laukia kelių tūkstančių kilometrų įsimintina kelionė

2017 sausio mėn. 19 d. 11:36
K. Raišys ir V. Černiauskas
Ryčio Petrausko nuotr.
Antradienio vakarą Vilniuje „Flameris Racing“ komandos ekipažas – lenktynininkas Karolis Raišys ir šturmanas Vytautas Černiauskas – buvo palydėti į istorinį „Monte-Carlo“ ralį. Jau kitą savaitę jie startuos ryškiausiose klasikinių automobilių lenktynėse pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Negailestinga kova už būvį Dakare išsekino trečiąjį Lietuvos ekipažą: reikia pamąstyti (21)

2017 sausio mėn. 18 d. 20:57
Saulius Jurgelėnas ir Vaidotas Žala
DELFI / Domantas Pipas
Jei po pirmos pažinties su Dakaro ralio chimeromis Vaidotas Žala degė noru bandyti dar kartą ir atsiskaityti, šįsyk jo akyse ugnelė – prigesusi. Antrus metus maištaujančios technikos dar iki finišo užkamuotas V. Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas DELFI konferencijoje pasakojo apie išgyventą avantiūrą ir svarstė tolesnį projekto likimą.

„Halls Winter Rally“: padidintas dėmesys saugumui (1)

2017 sausio mėn. 18 d. 15:53
Halls Winter Rally
Organizatorių archyvo nuotr.
Jau kitą savaitę į Utenos ir Molėtų apylinkes susirinks ralio entuziastai ir žiemos pramogų išsiilgę žmonės. Juos kviečia pirmasis metų festivalis „Halls Winter Rally“. Jo metu organizatoriai drauge su Kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos imasi visų priemonių, kad ralio dalyviai, žiūrovai ir vietos gyventojai būtų saugūs, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Saugi vieta žiemiškam adrenalinui prie vairo – visai šalia Kauno (3)

2017 sausio mėn. 18 d. 11:09
Winter beaterių dienos Kačerginėje
Organizatorių archyvo nuotr.
Pagaliau iškritęs gausesnis sniegas vairuotojams gali sukelti ne tik rūpesčių, bet ir suteikti nemažai malonumo bei naudos. Svarbiausia – mokėti juo džiaugtis ir tai daryti saugiai. Būtent tuo pasirūpino vienintelė šalyje žiedinių lenktynių trasa, įsikūrusi vos keliolika kilometrų nuo Kauno, rašoma pranešime žiniasklaidai.

D. Jociui Monte Karlo ralyje teko ir netikėtų išbandymų

2017 sausio mėn. 18 d. 10:14
D. Jocius ir D. Zvicevičius Monte Karle
Asmeninio albumo nuotr.
Per pirmas dvi dienas Monte Karle Deividas Jocius ir jo šturmanas Donatas Zvicevičius jau pravažiavo ne vieną tūkstantį kilometrų greičio ruožais, kurių stenograma vos tilpo į keletą sąsiuvinių. Trečiadienį „MVP Racing“ lenktynininkų laukia dar dviejų greičio ruožų surašymas, iš kurių vienas – pats ilgiausias ralyje, net 39 km, rašoma pranešime žiniasklaidai.

A. Juknevičius: jei važiuotume kaip S. Peterhanselis, mus diskvalifikuotų (50)

2017 sausio mėn. 17 d. 17:40
Darius Vaičiulis ir Antanas Juknevičius
DELFI / Andrius Ufartas
Kaip lietuviai bando išsikovoti Dakaro ralio organizatorių pagarbą ir palankesnį požiūrį? Kas laukia po metų ir ar lietuviška pasiekimų kartelė dar neįsirėmė į galimybių lubas? Kuo Lietuvos lenktynininkai pranašesni už latvius ar kazachus? Apie tai DELFI konferencijoje diskutavo geriausią Baltijos šalių rezultatą Dakaro ralyje užfiksavę Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis.

„Halls Winter Rally“ savaitgalį žada kupiną pramogų

2017 sausio mėn. 17 d. 17:04
Ralio žiūrovai
Organizatorių archyvo nuotr.
Artėjantis „Halls Winter Rally“ festivalis traukia minias žiemos pramogų gerbėjų, rašoma pranešime žiniasklaidai. Paskutiniam sausio savaitgaliui sparčiai rezervuojamos Utenos ir Molėtų rajone esančios sodybos bei svečių namai. Buriamos draugų ir bendraminčių komandos stebėti lenktynių ir pramogauti specialiame „Halls“ festivalio miestelyje.

D. Jocius pradėjo Monte Karlo ralio rutiną

2017 sausio mėn. 17 d. 11:38
D. Jocius ir D. Zvicevičius
Asmeninio albumo nuotr.
„MVP Racing“ komandos lenktynininkai Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius sėkmingai pradėjo pasiruošimą pirmajam Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapui – Monte Karlo raliui. Komanda praėjo administracinę komisiją ir lietuviams buvo leista pradėti susipažinimą su lenktynių trasa, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Savaitgalio varžybose Kačerginėje – per du šimtus lietuvių (1)

2017 sausio mėn. 17 d. 09:47
Nemunring Winter Games sutraukė du šimtus dalyvių
Luko Misiūno nuotr.
Nuo ankstyvo sekmadienio Kačerginės „Nemuno žiede“ besirinkę žiemos pramogų mėgėjai „Nemunring Winter Games“ organizatorius paliko be žado – 60 žmonių slalome ir 160 startuojančių sprinte pamušė visų laikų tokio tipo varžybų rekordus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Lenktynininko D. Butvilo 10 taisyklių žiemos kelyje (5)

2017 sausio mėn. 16 d. 19:05
D. Butvilas pabrėžia, kad padangos žiemos metu ypač svarbios
Asmeninio albumo nuotr.
Permaininga žiema, kokia šiais metais apėmusi Lietuvą, yra tikras išbandymas ir kelininkams, ir vairuotojams. Į tai dėmesį atkreipia ir žinomi vairavimo specialistai, profesionalūs lenktynininkai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Dakaro ralio nelaimėjęs S. Loebas žvelgia filosofiškai (7)

2017 sausio mėn. 16 d. 17:01
Sebastienas Loebas
G.Kropio nuotr.
Devyniskart Pasaulio ralio čempionato nugalėtoją Sebastieną Loebą antrasis jo karjeroje Dakaro ralis nuteikė pakylėtai, nors pergalės iškovoti ir nepavyko. Pasak lenktynininko, šios varžybos jam – neįkainojama patirtis.

Sunkvežimių lenktynininką siutina organizatorių klaidos: šių metų Dakaro ralį pavadino prasčiausiu (19)

2017 sausio mėn. 16 d. 15:22
Buvęs Dakaro ralio sunkvežimių lenktynių nugalėtojas olandas Hansas Stacey šių metų renginį pavadino prasčiausiai suorganizuotomis varžybomis, kuriose jam kada nors teko dalyvauti, rašo motorsport.com.

Dakaro ralį įveikęs ekipažas parskrido į Lietuvą antradienį – speciali DELFI konferencija (73)

2017 sausio mėn. 17 d. 00:41
Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis grįžo iš Dakaro ralio
DELFI (K. Pansevič nuotr.)
Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis užbaigė paskutinį savo kelionės į Pietų Ameriką etapą. Naktį iš pirmadienį į antradienį Dakaro ralyje dalyvavę lenktynininkai parskrido į Vilnių, kur juos pasitiko sausakimša pagrindinė oro uosto atvykimo salė.

„Martin Sport“ komanda grįžta į ralį (2)

2017 sausio mėn. 16 d. 14:36
Lietuvos ralio istorijoje gausu gražių emocijų, nuotykių ir pasiekimų. Tačiau joje taip pat nemažai rasime ir skaudžių atvejų. Vienas tokių – oficialios „Škoda“ ralio komandos „Martin Sport“ karjeros pauzė, rašoma pranešime žiniasklaidai.

A. Juknevičius po Dakaro finišo podiumo: buvome subrendę rezultatui (15)

2017 sausio mėn. 15 d. 05:39
Antanas Juknevičius
G.Kropio nuotr.
Po 13 dienų ir 8800 įveiktų kilometrų Buenos Airėse ant iškilmingo Dakaro ralio finišo podiumo kilo itin sunkias šių metų varžybas įveikę lenktynininkai. Tarp 58-ių ralyje finišavusių automobilių ekipažų buvo ir lietuviai Antanas Juknevičius bei Darius Vaičiulis, užėmė rekordinę Baltijos šalims 21-ą vietą bendrojoje įskaitoje.

Nepagarba: organizatoriai numojo ranka į A. Juknevičiaus finišą ant Dakaro ralio pakylos (194)

2017 sausio mėn. 14 d. 23:17
Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis
G.Kropio nuotr.
Buenos Airės burzgė ir šurmuliavo: Argentinos sostinėje finišo garbės pakyla riedėjo Dakaro ralio dalyvių kolona. Daugiatūkstantinės minios akivaizdoje medaliai užkabinti ir ant vienintelio dvi savaites trukusias lenktynes užbaigusio Lietuvos ekipažo – Antano Juknevičiaus bei Dariaus Vaičiulio – kaklų. Bet likęs pasaulis dueto šlovės valandos neišvydo.

Lietuvių tikslas Monte Karlo ralyje – finišuoti (7)

2017 sausio mėn. 14 d. 20:21
Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius
Asmeninio albumo nuotr.
Naują eilutę Lietuvos automobilių sporto istorijoje norintys įrašyti „MVP Racing“ komandos lenktynininkai Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius šių metų Monte Karlo ralyje siekia vienintelio tikslo – finišuoti.

B. Vanagas pasveikino jo pasiekimą pagerinusį tautietį (72)

2017 sausio mėn. 14 d. 16:59
Benediktas Vanagas
DELFI / Karolina Pansevič
Benediktas Vanagas nebėra greičiausias Lietuvos lenktynininkas Dakaro ralyje – šeštadienį iš jo šį statusą perėmė Antanas Juknevičius su šturmanu Dariumi Vaičiuliu, pasibaigusiose lenktynėse užėmę 21-ą vietą ir kilstelėję geriausio lietuvių rezultato kartelę per tris pakopas. Po finišo laimingą ekipažą sveikino ir B. Vanagas.

Ašaros A. Juknevičiaus akyse: to siekiau 14 metų specialiai DELFI iš Argentinos (402)

2017 sausio mėn. 14 d. 15:57
xAntanas Juknevičius
G.Kropio nuotr.
„Mes to siekėme nuo 2003 metų“, – sako geriausią rezultatą Dakaro ralyje užfiksavęs Antanas Juknevičius. Labiausiai patyręs Dakaro lietuvis braukia ranka per „Toyota Hilux Overdrive“ dureles, ant kurių suklijuoti septyni Dakaro simboliai. 8-asis bus ypatingas – toks rezultatas, kokį pademonstravo A. Juknevičius ir debiutantas šturmanas Darius Vaičiulis, iki šiol buvo nepasiekiamas nė vienam Baltijos šalių ekipažui.

A. Juknevičius užbaigė lietuvišku rekordu pažymėtą Dakaro ralį (193)

2017 sausio mėn. 14 d. 13:17
Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis
G.Kropio nuotr.
Finišas, apie kurį dvi savaites svajojo keli šimtai lenktynininkų, jau pasiektas. Šeštadienį sutvarkyti paskutiniai varžybų formalumai 2017-ųjų Dakaro ralyje. Vienintelis visą 9 tūkst. kilometrų distanciją Pietų Amerikos dykvietėmis įveikęs lietuvis Antanas Juknevičius bendrojoje automobilių įskaitoje užėmė 21-ą vietą, į kurią pakilo tik finalinio greičio ruožo išvakarėse.

Prie istorinio pasiekimo artėjantis A. Juknevičius nedžiūgauja: turėjome būti daug aukščiau (105)

2017 sausio mėn. 14 d. 10:20
A. Juknevičius ir D. Vaičiulis 11-ame Dakaro etape
G. Kropio nuotr.
Dakaro ralio maratonas pasiekė finišo tiesiąją – šeštadienį paskutiniame etape dalyviams teks įveikti vos 64 km greičio ruožą. Dvyliktasis etapas iš esmės simbolinis, tačiau jį reikia įveikti savo tempu. Būtent toks yra vienintelio Lietuvos ekipažo – Antanas Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio – tikslas.

A. Juknevičius susidūrė su problemomis: automobilis ties riba specialiai DELFI iš Argentinos (47)

2017 sausio mėn. 14 d. 00:31
Antanas Juknevičius
G.Kropio nuotr.
Penktadienį Argentinoje finišavo priešpaskutinis – 11-asis – Dakaro ralio etapas. Nors lietuviškas Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas užėmė 20-ą vietą ir šovė aukštyn bendroje įskaitoje, lenktynininkai jautė ir nerimo – trasoje jiems teko keisti vairo traukę.

Greičio ruožą įpusėjęs A. Juknevičius: tik nereikia prisidirbti specialiai DELFI iš Argentinos (43)

2017 sausio mėn. 13 d. 17:45
Antanas Juknevičius
G.Kropio nuotr.
Penktadienis. 13 diena. Ši neretam blogas asociacijas kelianti diena kol kas sėkminga vieninteliam lietuviškam ekipažui Dakaro ralyje. Po pirmos penktadienio greičio ruožo dalies Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis užima 20 vietą.

„Halls Winter Rally“ metu – pramogos Festivalio miestelyje

2017 sausio mėn. 13 d. 16:21
Halls Winter Rally festivalis
V. Žilinsko nuotr.
Pirmuoju metų festivaliu laikomas „Halls Winter Rally“ ralis, paskutinį sausio savaitgalį kvies įspūdingas lenktynes stebėti ir patogiai įrengtame „Halls“ festivalio miestelyje. Vos 10 kilometrų nuo Utenos nutolusioje žiūrovų zonoje veiksmas tęsis visą šeštadienį, sausio 28-ąją, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Aukštyn liuoktelėjęs A. Juknevičius – per ištiestą ranką nuo rekordinio pasiekimo atnaujinta 09.10 val. (169)

2017 sausio mėn. 13 d. 14:29
Antanas Juknevičius
G.Kropio nuotr.
6 minutės – tiek prieš vienuoliktą Dakaro ralio etapą Antaną Juknevičių skyrė nuo geriausio lietuvių pasiekimo lenktynių istorijoje – 23 vietos bendrojoje automobilių įskaitoje. Ir 42-ejų sportininkas su kaupu išnaudojo paskutinę realią progą permaišyti kortas ir įrašyti savo pavardę į ralio metraščius.

Metė darbus, o svajonę apie namą iškeitė į kelionę motociklais aplink pasaulį (21)

2017 sausio mėn. 13 d. 10:26
„Gal lietuviams tai skamba šokiruojančiai, tačiau pasaulyje tuo nenustebinsi“, – šypteli vilnietė Asta Dovydėnaitė. Kartu su gyvenimo draugu Linu Mockevičiumi moteris leidosi į kelionę aplink pasaulį. Pirmas planas rutuliojosi aplink Dakaro ralį. Būtent sunkiausios pasaulyje lenktynės tapo atskaitos tašku poros kelionei.
Facebook draugai