Automobilių sportas

„ENEOS 1006 km lenktynėse“ žada neprognozuojamą kovą (2)

2017 birželio mėn. 23 d. 06:25
ENEOS 1006 km lenktynių spaudos konferencija
Algimantas Brazaitis
Mažiau nei mėnuo beliko iki tarptautinių, garsiausių Baltijos šalyse „ENEOS 1006 km lenktynių“, liepos 19-22 dienomis vyksiančių Palangoje. Kaip rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai, aštuonioliktasis iš eilės automobilių maratonas didžiausiame vasaros kurorte vėl džiugins ne tik adrenalino mėgėjus, bet ir taps iškilia vidurvasario švente estrados ir pramogų pasaulio atstovams bei jų gerbėjams, kuriems nerašyta taisykle tapo lenktynių dienomis pabuvoti Palangoje. Kartu ir aplankyti šią vasaros greičio bei pramogų fiestą.

Iškovoti prizai ne visada primena skambias pergales

2017 birželio mėn. 22 d. 18:31
Virginijus Kubilius ir Gediminas Grigaitis
Organizatorių archyvas
Ukmergės rajono savivaldybės mero Rolando Janicko įsteigta taurė tik po mėnesio surado šeimininką. Nors šiais laikais tai skamba neįtikėtinai, tačiau kai gegužės viduryje netoli Ukmergės esančioje „Versmės“ trasoje finišavo Lietuvos automobilių „Rally Raid“ čempionato ir taurės pirmųjų etapų varžybos, būsimiesiems šio trofėjaus laimėtojams rūpėjo ne nugalėtojų pakyla.

Dar viena komanda taikys į pergalę „Eneos 1006 km lenktynėse“

2017 birželio mėn. 22 d. 07:00
Komandos Lotus Exige bolidas
Komandos archyvas
„Gera dovana–Cargowin.eu“ komanda šių metų ENEOS 1006 km lenktynių laukia nusiteikę kovingai. Komandos branduolį šiemet sudarysiantys garsūs lenktynininkai Egidijus Gutaravičius ir Simas Juodviršis neplanuoja būti tik bendros įskaitos statistiniu vienetu. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, jų tikslas – atsigriebti už pernai lydėjusias nesėkmes, pasirodyti geriau ir laimėti šių metų lenktynes.

Automobilių sporto guru po 40 metų pertraukos išbandė lenktyninę techniką (1)

2017 birželio mėn. 21 d. 19:50
Jonas Dereškevičius ir Ramūnas Čapkauskas
Komandos archyvas
Praėjusį savaitgalį Estijoje, Pernu miesto „Auto24Ring“ trasoje įvyko Lietuvos automobilių žiedinių lenktynių čempionato antro etapo lenktynės. Jose dalyvavo ir daugkartinis Lietuvos bei Baltijos šalių čempionas Ramūnas Čapkauskas, startavęs R3000+ klasėje. Nors jo vairuojamas „BMW GTR“ galia ir greičiu nusileidžia kai kuriems konkurentams, tačiau „Wolf Race“ varžybose patyręs žiedinių lenktynių meistras vėl iškovojo dvi gražias pergales, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kartingo lenktynininkai Jonines švęs Aukštadvaryje (3)

2017 birželio mėn. 21 d. 19:20
Joninių savaitgalis geriausiems mūsų šalies kartingo meistrams bus kupinas greičio ir adrenalino - artėjantį sekmadienį, birželio 25-ą dieną, Aukštadvario kartodrome vyks LKF Lietuvos kartingo čempionato trečiojo etapo varžybos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„RR Team“ komandai Žemaitijos ralyje laimėti taurės nesutrukdė ir nuleista padanga (3)

2017 birželio mėn. 20 d. 16:59
Renaldas Šeinauskas ir Rūta Krikščiūnaitė
Alfonso Rakausko nuotr.
Šeštadienį Kelmės apylinkėse surengtame trečiame Lietuvos ralio čempionato etape startavo ir „RR Team“ ekipa, kurios pagrindą sudaro vairuotojas Renaldas Šeinauskas ir šturmanė Rūta Krikščiūnaitė. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, BMW vairuojantis ekipažas iki šių varžybų niekada nebuvo startavęs Kelmės krašto žvyrkeliuose, tačiau jų debiutas Žemaitijoje pažymėtas pergale klasėje.

Lietuvos motociklų plento žiedo čempionatas įsibėgėjo (1)

2017 birželio mėn. 20 d. 11:09
Pretendent čempionatas
Edgaras Ščiglinskas
Šį šeštadienį pergale džiaugėsi plento žiedo „Pretendent“ čempionato dalyviai, o Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje ratus sukę laisvųjų treniruočių, vadinamojo „Trackday“, dalyviai galėjo didžiuotis gerindami savo trasos įveikimo laikus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

A. Antanaitytė-Matukaitė: kraują venose pakeitė benzinas (3)

2017 birželio mėn. 20 d. 10:23
A. Antanaitytė-Matukaitė: kraują venose pakeitė benzinas
LASF
Lenktynininkė Aistė Antanaitytė-Matukaitė save vadina tikra benzingalve. Nuo pat vaikystės automobilių sportu besižavinti moteris sako, kad trasoje jai svarbiausia – pergalė prieš save, įrodymas sau, kad svajonės pasiekiamos.

Komanda, su kuria varžovai bus priversti skaitytis (1)

2017 birželio mėn. 19 d. 14:48
MOJO LOUNGE Racing Team by JR MOTORSPORT lenktynininkai batalijoms Palangoje rengiasi garsiojoje Spa-Francorchamps (Belgija) trasoje
Organizatorių archyvas
Lygiai po mėnesio, liepos 19-ąją, darbą pradės „ENEOS 1006 km lenktynių“ techninė komisija. Būtent ši momentas ženklina lenktynių oficialią pradžią.

Kartodrome virė arši motociklininkų kova

2017 birželio mėn. 19 d. 14:32
Motociklininkų varžybos kartodrome
Josvydas Elinskas
Sekmadienį Aukštadvario kartodrome įvyko pirmasis sporto klubo „Coffee Racers“ organizuojamo motociklų čempionato „Autoplius.lt Moto Sprintas 2017“ etapas. Kaip rašoma organizatorių pranešime, savo motociklo valdymo meistriškumą mažoje trasoje pademonstruoti panoro net keturiasdešimt motociklininkų.

Slalomo varžybose Panevėžyje – atkakli kova dėl taškų

2017 birželio mėn. 19 d. 13:21
Automobilių slalomas Panevėžyje
Tomas Markelevičius
Savaitgalį Panevėžyje vyko automobilių slalomo varžybose – tai buvo trečiasis Šiaurės ir Vakarų Lietuvos slalomo varžybų serijos „Eolto-Autogido taurė 2017“ etapas iš keturių. Taigi, greičiausieji serijos dalyviai čia tikėjosi padidinti savo taškų kraitį ir likus vienam etapui – jaustis bent kiek saugiau, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Rygoje iš Lietuvos šonaslydininkų geriausiai pasirodė B. Čirba

2017 birželio mėn. 19 d. 12:12
HGK Drift Challenge varžybos
Dalyvių ir „Drift Emotions“ nuotraukos
Šį savaitgalį Rygoje HGK automobilių dirbtuvių organizuotas šonaslydžio renginys „HGK Drift Challenge“. Į šį parodomąjį renginį atvyko Japonijos „drifto“ žvaigždė Daigo Saito, amerikietis Chrisas Forsbergas bei daug stiprių Europos sportininkų, rašoma pranešime žiniasklaidai. Asmeninius kvietimus į Bikerniekų trasą taip gavo ir du lietuviai: Ukmergės ASK atstovas Benediktas Čirba ir Mantas Kulvinskas.

Legendines Le Mano lenktynes vėl laimėjo „Porsche“ (1)

2017 birželio mėn. 19 d. 10:07
„Porsche“ komanda sekmadienį iškovojo 19-ąjį titulą legendinėse Le Mano 24 valandų trukmės maratoninėse lenktynėse. Trečius metus iš eilės prestižinėse ištvermės varžybose nugalėjusi Vokietijos sportinių automobilių gamintojų ekipa kovoje dėl pirmos pozicijos ratu aplenkė „Oreca“ ekipos pilotus.

4x4 perimetro bekelės fiesta prasidės prologu kartodrome

2017 birželio mėn. 19 d. 09:20
Aptartos 4x4 perimetro maratono detalės
Organizatorių archyvas
Pirmą kartą šių lenktynių istorijoje Naujojoje Akmenėje bus duotas startas birželio 28 – liepos 1 dienomis vyksiančioms Lietuvos automobilių „Rally Raid“ čempionato ir taurės antrųjų etapų varžyboms.

„Fast Lap“ lenktynės vėl pasibaigė rekordu (3)

2017 birželio mėn. 18 d. 17:56
Fast Lap lenktynės Estijoje
Organizatorių archyvas
Antrasis „Autoplius.lt Fast Lap“ etapas Estijoje įvyko geriau, nei buvo planuota. Vėl krito „Auto24Ring“ trasos rekordas, o pirmą kartą internetu tiesiogiai transliuotos „Wolf Race“ lenktynės pasibaigė bekompromise pergale, rašoma organizatorių pranešime.

Žemaitijos ralis: nenuspėjamas, greitas ir įdomus (5)

2017 birželio mėn. 18 d. 17:30
Žemaitijos ralis 2017
V.Pilkausko nuotr.
Nenuspėjamas, greitas ir įdomus – taip trimis žodžiais ralį „Žemaitija 2017“, vykusį birželio 16-17 dienomis, apibūdino Vytautas Švedas. Kad šie žodžiai – šimtaprocentinė tiesa, tikriausiai, patvirtins daugelis lenktynininkų ir žiūrovų.

„Žemaitija 2017“ ralyje triumfavo varžovų gedimais pasinaudojęs latvis (6)

2017 birželio mėn. 17 d. 20:55
„Žemaitija 2017“ ralyje triumfavo varžovų gedimais pasinaudojęs latvis
N40 vyrų autoklubas
Liaudies išmintis apie neperšoktą griovį ralyje „Žemaitija 2017“ pasitvirtino 100 procentų. „Mitsubishi Lancer“ automobiliu važiavęs brolių Vaidoto ir Žygimanto Augusto Žalų ekipažas buvo laimėjęs 8 greičio ruožus iš 8. Tačiau lemtingu tapo paskutinis, po kurio pergalę lenktynėse šventė latviai – Janis Vorobjovas ir Ivo Pūkis („Mitsubishi Space Star Mirage“).

„Žemaitijos“ ralį sėkmingiausiai pradėjo brolių Žalų ekipažas (1)

2017 birželio mėn. 17 d. 12:44
Vaidotas ir Žygimantas Augustas Žala
Komandos archyvas
Kelmėje prasidėjusiame ralyje „Žemaitija 2017“ po pirmojo trečdalio, trijų greičio ruožų, geriausiai sekasi broliams Vaidotui ir Žygimantui Augustui Žaloms. „Mitsubishi Lancer“ automobiliu važiuojantis ekipažas laimėjo visus tris pirmuosius greičio ruožus ir turi 6,5 sek. persvarą.

Žemaitijos ralis – džiaugsmas lenktynininkams ir pramogos žiūrovams (2)

2017 birželio mėn. 16 d. 17:46
Asociatyvi nuotr.
Komandos archyvas
Jau penktadienį Kelmėje automobilių gerokai daugiau – nei įprastai. Šeštadienį vyksiantis tarptautinis automobilių ralis „Žemaitija 2017“ sukvietė ne tik beveik visus geriausius Lietuvos ralio meistrų ekipažus, bet ir daug svečių iš tolimesnio ar artimesnio užsienio.

4X4 komiteto pirmininko vairas vėl patikėtas G. Grigaičiui

2017 birželio mėn. 16 d. 17:34
Gediminas Grigaitis
Edgaras Buiko
Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) Taryba patvirtino 4X4 komiteto pirmininko ir varžybų organizatorių bei sportininkų atstovo rinkimų rezultatus. Bekelės sporto šakų komitetui ir toliau, jau trečiąją kadenciją, vadovaus Gediminas Grigaitis, kuris šios visuomeninės organizacijos vairą pirmąsyk perėmė 2010 metais.

Savaitė Estijoje: automobilio testai, treniruotės ir trejos varžybos (1)

2017 birželio mėn. 16 d. 16:49
Komandos Mazda RX-8
Komandos archyvas
Treniruotis, treniruotis ir dar kartą treniruotis – tokie žodžiai tikriausiai itin dažnai skamba daugelio lenktynininkų galvose. Automobilių sporte treniruotės būtinos, kaip ir krepšinyje, golfe, plaukime ar smiginyje. Juk be pasiruošimo – nebus ir gero rezultato.

Savaitgalį Panevėžyje vyks automobilių slalomo ir šonaslydžio varžybos

2017 birželio mėn. 16 d. 10:28
Automobilių slalomo varžybos Tauragėje
Sandros Štabokaitės nuotr.
Šį savaitgalį automobilių sporto mylėtojams bus kaip niekad sunku pasirinkti, kokias varžybas stebėti. Štai Kelmės rajone vyks ralis „Žemaitija 2017“, Estijos Pernu mieste esančioje trasoje greičiausius ratus suks „Fast Lap“ lenktynių dalyviai, Druskininkuose vyks didžiulė traukos lenktynių fiesta.

Traukos festivalyje Druskininkuose – aukščiausia Lietuvoje mobili žiūrovų tribūna (2)

2017 birželio mėn. 16 d. 09:48
Statoma Dragfest tribūna
Organizatorių archyvas
Savaitgalį Druskininkuose vyksiančiame traukos lenktynių festivalyje „Dragfest.lt“ stovės iki šiol Lietuvoje nematyta tribūna žiūrovams. Penkiolikos aukštų tribūnoje įsitaisę žiūrovai turės unikalią galimybę stebėti į trasą išvažiuojančius galingus automobilius: šis garbingas paradas vyks pro tribūnoje įrengtą tunelį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

B. Vanagas: laukiu ralio, kuris kaip lakmuso popierėlis parodys pasirengimo lygį (6)

2017 birželio mėn. 15 d. 17:50
B. Vanagas ir „General Financing team Pitlane” technikų komanda prieš Žemaitijos ralį keitė automobilio nustatymus
Jurga Anusauskienė
Šį savaitgalį vyksiančiame „Žemaitijos ralyje“ lenktynininkas Benediktas Vanagas startuos 3-iuoju numeriu pažymėtu bolidu. Per tris savaites „General Financing team Pitlane“ komanda tobulino automobilį, surengė seriją treniruočių su naująja šturmane Agne Vičkačkaite-Lauciuviene, rašoma pranešime žiniasklaidai.

D. Matijošaitis daug vilčių į degančio rekordo pagerinimą nededa

2017 birželio mėn. 15 d. 13:05
Dainius Matijošaitis
Organizatorių archyvas
Sunku pamiršti praėjusių metų ugnimi pakrikštytą Dainiaus Matijošaičio rekordą Pernu „Auto24Ring“ trasoje Estijoje. Šiemet lenktynininkas grįžta ne tik su patobulėjusiu „Mitsubishi Xtra“, tačiau ir kišenine raketa „Honda Civic“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Ralis „Aplink Lietuvą“ per „VW Passat“ langą

2017 birželio mėn. 15 d. 10:57
Vytis Šliažas ir Rokas Vežikauskas
Komandos archyvas
Ralis „Aplink Lietuvą“ vyksta net nuo 1931 metų, todėl nenuostabu, kad kasmet šiuo automobilių sporto renginiu susidomi vis nauji veidai, norintys jį pamatyti, išbandyti, įveikti, nugalėti.

Šeštadienį motociklininkai kviečiami į Kačerginę (4)

2017 birželio mėn. 15 d. 10:17
Motociklininkai kviečiami į Kačerginę
Organizatorių archyvas
Šį šeštadienį, birželio 17 dieną, Lietuvos motociklininkai kviečiami į Kačerginės „Nemuno žiedą“ tiek pasitreniruoti ir saugiai „palakstyti“ „Trackday“ važiavimų metu, tiek ir stebėti Lietuvos „Pretendent“ čempionato 2-ąjį etapą, rašoma organizatorių pranešime.

Vieni favoritų „ENEOS 1006 km lenktynėse“ pasitelks patyrusius pilotus ir naujausią „Porsche“ (2)

2017 birželio mėn. 15 d. 09:53
S. Vanbellingeno Porsche
Organizatorių archyvas
Liepos 19-ąją prasidėsiančiose „ENEOS 1006 km lenktynėse“ specialistai įvardija nemažai komandų, galinčių kovoti dėl vietos ant aukščiausiojo nugalėtojų pakylos laiptelio bendroje lenktynių įskaitoje. Tarp jų – viena, ko gero turinti daugiausia šansų į pergalę.

„Dragas“ grįžta į miestą

2017 birželio mėn. 14 d. 16:16
Jezomobilis
LASF
Subjektyvia ir kiaurai neteisinga mano nuomone – traukos lenktynėse, paprastai vadinamose tiesiog „dragu“, sporto yra tiek pat „daug“, kaip ir šachmatuose. Žiūrint iš šalies, nuvažiuoti 1/4 ar 1/8 mylios (t. y. 400 ar 200 su trupučiu metrų) tiesia kaip styga linija, yra lengvesnė užduotis už tas, kurias vairavimo mokyklų naujokai gauna per pirmuosius užsiėmimus. Tačiau įveikti šį atstumą greičiau nei per 9 ar netgi 7 sekundes – neabejotinai yra dėmesio vertas inžinerinis nuotykis.

Kaip gimsta tikrų visureigių varžybų trasa: nesiūlo patys neišbandę (3)

2017 birželio mėn. 14 d. 12:59
Greičio ruožas Druskininkai
Organizatorių archyvas
Gegužės viduryje „Versmės“ trasoje šalia Ukmergės startavo Lietuvos automobilių „Rally Raid“ čempionato ir taurės pirmojo etapo varžybos, kurių pirmenybių kalendoriuje iš viso yra trejos. Birželio 28 – liepos 1 dienomis rengiamos antrojo etapo lenktynės, kurios, tikimasi, bus įdomiausios žiūrovams, o sportininkams – sunkiausios. Mat antrojo etapo varžybų dalyviams per 60 valandų teks įveikti apie 2000 km 4x4 perimetro maršrutą, besidriekiantį palei šalies valstybinę sieną, o startuos ir finišuos šio trijų dienų maratono dalyviai ne Druskininkuose, kaip per keletą metų buvo jau įpratę, o priešingame Lietuvos kampe – Naujojoje Akmenėje.
Facebook draugai