Absoliuti dauguma iš 500 penktadienį vilniečiams pasiūlytų savivaldybės oranžinių dviračių per dvi savaitgalio dienas buvo pavogta arba suniokota. Vogti "oranžiniai" buvo pardavinėjami už 20 litų, o perdažyti - už 50 litų.
Dviračiai
© "Lietuvos žinios"
Sekmadienį daugelis vaikų veltui lūkuriavo prie Vilniaus miesto savivaldybės sostinės centre pastatytų oranžinių dviračių stovų. Vidurdienį visą miesto centrą nuo Aušros vartų iki Seimo rūmų apėję LŽ žurnalistai matė tik du "oranžiniais" dviračiais važinėjančius paauglius.

Policija

Vien penktadienį ir šeštadienį policija rado 88 be priežiūros paliktus dviračius. Daugelis jų buvo suniokoti. Penktadienį policijos pareigūnai 3 dviračius rado Kirtimuose esančiame čigonų tabore, keletą - vilniečių sandėliukuose, o vienas pilietis su "oranžiniu" buvo sustabdytas 22-ajame Molėtų plento kilometre.

Policijos patrulių rastus dviračius surenka Vilniaus savivaldybei priklausanti bendrovė "Avarija". Vakar įmonės dirbtuvėse jau gulėjo 25 nepataisomai sugadinti dviračiai. Beveik visi "oranžiniai" buvo be ratų, stabdžių, vairų ir sėdynių. Nuplėšti buvo ir ant rėmo užklijuoti lipdukai, skelbiantys, kad dviratis priklauso Vilniaus miesto savivaldybei.

Panorėję įpratinti vilniečius važinėti dviračiais sostinės vadovai buvo priversti skaičiuoti jų liekanas.

"Daugelis detalių buvo išvogtos, tačiau kai kurie dviračiai buvo tyčia sugadinti, - rodydamas sulankstytus dviračių ratus LŽ pasakojo "Avarijos" pamainos viršininkas Aleksandras Popovas. - Griūdamas žmogus taip dviračio nesumaitos. Nesuprantu, ką jie su tais ratais darė: šokinėjo ant jų ar plytomis daužė". "Avarijos" garaže vakar stovėjo ir 5 suremontuoti dviračiai. Sulaužytas dalis darbininkai pakeitė ardydami kitus, dar labiau suniokotus "oranžinius".

Skaičiuos

Kiek sostinėje liko nesugadintų ir nepavogtų dviračių, vakar niekas nežinojo. Suskaičiuoti likusius dviračius buvo žadama praėjusią naktį, tačiau "Avarijos" darbuotojai abejojo, ar jų bus labai daug. Sekmadienį policijos pareigūnai rado tris dviračius Žirmūnų, Kalvarijų ir A.Juozapavičiaus gatvėse. Žirmūnų gatvės krūmuose rastas "oranžinis" buvo visiškai išrinktas.

Savivaldybės dviračiams išnykus iš gatvių, vilniečiai sulaukė siūlymų jų nusipirkti. Vogti "oranžiniai" šeštadienį buvo pardavinėjami už 20 litų. Sekmadienį pareigūnai Kalvarijų gatvėje sulaikė savivaldybės dviratį, kuris jau buvo perdažytas balta spalva.

"Dviratis buvo perdažytas nekokybiškai, paprastu teptuku, todėl kilus įtarimui pareigūnai jį patikrino. Sulaikytas asmuo teigė, kad dviratį jam paskolino draugas, jau perdažytą nusipirkęs už 50 litų", - vakar LŽ teigė Vilniaus 1-ojo policijos komisariato pareigūnas.

Šio komisariato darbuotojai Kalvarijų turgavietėje sulaikė pusę oranžinio dviračio bandžiusį parduoti neblaivų pilietį. Kadangi vyras vakar dar nebuvo išsipagiriojęs, pareigūnai nežinojo, kur yra kita dviračio pusė. Apie kiemuose ir krūmuose paliktus "oranžinius" policijai telefonu praneša gyventojai.

"Taip ir maniau, kad dviračius išvogs. Vakar vieną mačiau įmestą upelyje Juodajame kelyje, netoli Naujosios Vilnios. Dviratis buvo išrinktas, tik rėmas likęs", - LŽ pasakojo Sereikiškių parke pasivažinėti dviračiu norėjęs moksleivis. Jo teigimu, "oranžinio" dalys puikiai tinka kitų modelių dviračiams, o rėmus vandalai išmeta, nes jie yra pažymėti policijoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Seimo nariai nenori įteisinti savo atostogų (45)

Dar 2005 metais gautas Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kad parlamentarams reikia įstatymu...

Po rekonstrukcijos atidarytą „Maximą“ sekmadienio vakarą užliejo vanduo gedimas parduotuvėje likviduotas (177)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1400)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Išbandymas alkotesteriu: kodėl pareigūnai vengia antro karto (8)

Socialiniuose tinkluose garsiai nuskambėjo istorija, kai viena vairuotoja pasiskundė, jog policijos...

Norite užauginti sveikus vaikus? Sekite suomių pavyzdžiu (3)

Aktyvūs vaikai yra ne tik laimingesni, bet pasižymi geriau išlavintais gebėjimais, sveikatos...

Persigalvojo: su slaptažodžiais nebereikia tiek vargti (7)

Tikriausiai jūsų slaptažodis – paini raidžių, skaičių ir punktuacijos kombinacija. Pasirodo,...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien (11)

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (77)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (43)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...