Jau seniai akivaizdi tendencija, kad žiniasklaida, užliūliavusi save pasitikėjimo reitingais ir savo įtaką prilyginusi bažnyčios autoritetui, vis labiau ja (įtaka) spekuliuoja. Prisiminkime kad neseną "Lietuvos ryto" ir teisėsaugos institucijų susidūrimą.
Ir tokių tendencijų galima rasti ne tik laikraščių puslapiuose. Artėjančių rinkimų ir įvairių politinių intrigų smagračiams sukantis vis greičiau didesnę poveikio visuomenei dalį perima televizija, vien jau dėl to, kad norint pažiūrėti subtilias propagandines laideles, kol kas dar nereikia mokėti pinigų ir užtenka tik patogiai išsidrėbti fotelyje su nuotolinio valdymo pulteliu rankose.

Atidžiau stebint įvairias nacionalinių televizijos kanalų laidas, susidaro įspūdis, jog televizijos žurnalistai turi kur kas didesnį informacijos interpretavimo talentą nei jų spaudos kolegos. Pvz., antradienio (gruodžio 18 d.) TV3 „Žinių" pradžioje vedėja anonsavo: „Prezidento automobilį taranavusi vilnietė...".

Iš tikrųjų galima pagalvoti, kad į Valdą Adamkų buvo kone pasikėsinta. Tačiau reportaže reporteris ramiai sako, jog Ekonominės policijos inspektorės vairuojamas automobilis lengvai atsitrenkė į Prezidento BMW, buvo sukelta nedidelė avarija, dėl to vairuotoja nubausta 150 Lt bauda.

Tačiau bet kokiu atveju informacinėse žinių laidose interpretacijoms vietos lieka nedaug, paprasčiausiai spaudžia eterio laikas. Šioje srityje su kur kas didesniu polėkiu dirba publicistai, pokalbių ar ambicingai analitinėmis vadinamų laidų vedėjai, atrodo, jau seniai pamiršę objektyvumo pricipus.

Klasikinį stagnavusios, tačiau vis dar elitine vadinamos laidos pavyzdį šią savaitę pateikė Audrius Siaurusevičius savo „Spaudos klube", kuriame po nemažos pertraukos pagaliau vėl atsirado buvęs Andriaus Kubiliaus atstovas spaudai ­ anksčiau kone etatinis šios laidos dalyvis, savaitraščio „Veidas" žurnalistas Audrius Bačiulis.

Šį kartą, studijoje dar viešint opozicijos lyderiui Gintarui Steponavičiui, LSDP atstovui Gediminui Kirkilui, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktoriui Raimundui Lopatai bei Prezidento patarėjui Dariui Kuoliui, buvo nutarta kalbėti apie Prezidento kalbą per televiziją, nors pastaroji buvo pasakyta beveik savaitę prieš šiam „Spaudos klubui" išeinant į eterį.

Nieko nuostabaus, operatyvumu ši laida niekada nepasižymėjo, lygiai taip pat kaip ir aktualių problemų selekcija ar politinių įvykių raidos analize rengiantis eteriui. Tiesa, esant kitokiems prioritetams, ką tik išvardyti tikslai ir nėra aktualūs. Mat iš visų pasirinktų pašnekovų, vienitelį G. Kirkilą galima būtų priskirti prie potencialių Prezidento kritikų. Visi kiti asmenys priklauso arba vadinamajai Prezidento aplinkai, arba jie atstovauja tuos, kuriem V.Adamkaus figūra yra politišikai naudinga. Laidos vedėjas taip pat nėra išimtis.

Žinoma, pati savaime tokia laida neatrodytų kuo nors išskirtinė, jei nebūtų tiek daug kalbėta ir rašyta apie dabartinio LRT generalinio direktoriaus Valentino Milaknio ir jo komandos politinį užnugarį. A.Siaurusevičiui galima padėkoti bent už tai, kad pabandė sukurti objektyvumo įvaizdį, ir pasikvietė bent vieną žmogų, kuris gana aštriai pasisako Prezidento ir jo aplinkos atžvilgiu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: paskutinį vasaros savaitgalį – šioks toks pagerėjimas (6)

Antroje savaitės pusėje orai bus vėjuotesni, vieną šalies pusę lietus merks labiau nei kitą....

Liūdna žinia: L. Lekavičius dėl traumos priverstas praleisti Europos čempionatą (89)

Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad per rungtynes su Islandija Lukas Lekavičius patyrė sunkesnę...

Individualių statybininkų įkainiai priartėjo prie įmonių tarifų (192)

Būsto rinkos aktyvumas didina statybininkų darbo įkainius. Nors individualiai dirbantys meistrai...

Metė gerai apmokamą darbą Škotijoje ir grįžo į Lietuvą: nežinau, kur žmonės mato tiek negatyvo (194)

Agnė Butautaitė iš emigracijos grįžo pernai ir iškart ėmėsi veikti – Panevėžio centre,...

Atsarginį variantą jau paruošęs D. Adomaitis pyko: taip ir įvyksta kvailos traumos (19)

Sausakimšoje „Šiaulių“ arenoje Lietuvos rinktinė be didesnio vargo 84:62 susitvarkė su...

Be susižeidusio L. Lekavičiaus likusi Lietuvos rinktinė pranoko Islandiją (220)

Europos čempionatui besirengianti Lietuvos krepšinio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Šiauliuose...

Jaunasis filosofas įvardijo, ko trūksta šiuolaikinei kartai (32)

Klasikinių mokslų magistro studijas Kembridže ( Jungtinė Karalystė ) su pagyrimu baigęs ir šiuo...

Nustebsite pamatę: dizaineris sukūrė išskirtinius vandens mylėtojų kostiumus (6)

Žmonėms, kuriems vanduo, jūros bangos ir smėlis yra visas gyvenimas, mados dizaineris Thomas...

Įspūdingomis asmenukėmis išgarsėjęs vaikinas visose savo nuotraukose slepia žinutę vienam žmogui (4)

Natūralu, kad tėvai paprastai nerimauja, kai jų vaikams tenka vykti į užsienį. Tad norėdamas...

Šį bruožą turintys žmonės labiau linkę į neištikimybę (21)

Visi, kurie būna neištikimi savo antrajai pusei, turi vieną bendrą bruožą. Tokią išvada...