Būsimoji “Microsoft” bendrovės operacinė sistema (OS) “Windows XP” artėja prie galutinio varianto, nes sekmadienį pasirodė “Beta 2” versija. Sprendžiant iš žurnalo “PC World” bandymų, atliktų su “pre-Beta 2” versija, tai turėtų būti pats įdomiausias ir prieštaringiausiai vertinamas produktas, kada nors išleistas programinės įrangos milžinės.
Didžiausios diskusijos kilo dėl OS, anksčiau vadintos “Whistler”, naujo ir griežto kopijavimo apsaugos mechanizmo, dar žinomo kaip “Windows” produktų aktyvacija (Windows Product Activation). Dėl šios naujovės vartotojai, norėdami įdiegti naująją sistemą ar atnaujinti seną, privalės susisiekti su “Microsoft”, kad gautų ID kodą (tai yra visiškai nauja procedūra, lyginant su ankstesniu registravimo procesu).

Ši ypatybė, kuri gali trukdyti greitam įdiegimui nėra vienintelė atnaujintos OS kliūtis. “Microsoft” iš anksto jau numatė, kad XP gali konfliktuoti su kai kurių sistemų BIOS, technine įranga bei kai kuriomis programomis. Dėl šios priežasties naujosios OS diegimas turėtų būti tikra kankynė žmonėms, kurie nelabai gerai išmano kompiuteriuose. Taip pat naujajai sistemai reikia vieno gigabaito laisvos diskinio kaupiklio vietos.

Beveik aišku, kad “Windows XP” bus sunkiau suderinama su senesne technine ir programine įranga nei “Windows ME” ar ankstesnėse “Windows” versijos.“Microsoft” tobulino XP suderinamumą su žaidimais, tačiau gavosi taip, kad dauguma DOS ir senesnių “Windows” programų neveiks. “Microsoft” pažymi, kad vartotojai, įsigiję kompiuterius ir periferinę įrangą, pagamintą iki 2000 metų, taip pat gali susidurti su tam tikrais keblumais. Bendrovės vadybininkai prognozuoja, kad 90 proc. sistemą atsinaujinusių vartotojų patirs 100 proc. sėkmę. Likusieji 10 proc. vartotojų patirs nereikšmingų nesklandumų ar net totalių problemų.

Senesnieji asmeniniai kompiuteriai susidurs su kai kuriai XP sistemos reikalavimų specifika: neskaitant minimalios 1GB laisvos vietos diskiniame kaupiklyje, kompiuterio procesorius turi būti ne silpnesnis, nei “Pentium II 233”, atminties ne mažiau, nei 64MB.

Pagrindinės “Windows XP” naujovės yra susijusios su jos išvaizda. Naujoji vartotojo sąsaja siūlo daugiau spalvų ir tekstūrų piktogramose, meniu ir įrankių eilutėse. Didesnis “Start” meniu automatiškai įsimena dažniausiai vartojamas programas. “Control Panel”, “My Computer”, ir kiti sisteminiai katalogai susiejami su paprasta failų tvarkyklė ir surūšiuojami į naujokui suprantamas kategorijas. Nenorite naujos išvaizdos? Galima panaikinti daugumą šių funkcijų, o tai padarius XP atrodys panašiai kaip “Windows Me” ar 2000.

“Windows Me” sistemoje yra labai mažai funkcijų, leidžiančių namuose naudotis kompiuteriu keliems šeimos nariams. Kai šeimoje kiekvienam reikia atskiros elektroninio pašto dėžutės, vietos savo failams saugoti ar žaisti žaidimus tai tuomet chaosas kompiuteryje garantuotas. XP susidoroja su šia problema, pasinaudodama sumažinta “Windows Terminal Services” versija. Ši naujovė leidžia palikti darbo vietą su veikiančiomis programomis ir tuo metu su savo nustatymais gali dirbti kitas vartotojas, o sugrįžus pirmajam galima persijungti į buvusią darbo sesiją beveik akimirksniu.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (28)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (756)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (18)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (69)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (29)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...

Danijos vėjo jėgainės gali atsirasti ir prie Lietuvos krantų (22)

Kitąmet šimto penkiasdešimt metų jubiliejų minėsiantis Danijos Esbjergo uostas yra vienas...

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (620)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

Nevaldoma kinų kosminė stotis netrukus kris į Žemę (19)

Nevaldoma Kinijos kosminė stotis, kaip teigiama, po mažiau nei vienerių metų sugrįš į Žemės...

Neatsakingas antibiotikų vartojimas sukelia pavojingas infekcijas pražūtingiausia senyvo amžiaus pacientams (2)

Anot medikų, neatsakingas antibiotik ų vartojimas didina pavojingų infekcijų riziką. Jų...