Vytautas Daujotis

Vytautas Daujotis gimė 1952 m. Rukų km. (Pagėgių raj.). 1974 m. baigė Vilniaus universitetą, kur studijavo chemiją. Nuo 1974 m. iki šiol dirba Vilniaus universiteto Chemijos fakultete. Profesorius nuo 1999 m. Nuo 1997 m. iki 2009 m. dirbo Studijų kokybės vertinimo centre.
Vytautas Daujotis
Vytautas Daujotis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

VU Chemijos fakultete dėsto tokias disciplinas kaip kvantinė chemija, neorganinių medžiagų elektroninė sandara, paviršiaus chemija, mokslotyra. Mokslinių interesų sritis – procesai, vykstantys kieto elektrodo ir skystos fazės sandūroje. Dirbo mokslinį darbą Kentukio ir Šiaurės vakarų universitetuose (JAV), Maskvos Timiriazevo žemės ūkio akademijoje (Rusija), Orhuso universitete (Danija).

Nuo 1997 m. iki 2009 m. spalio 1 d. dirbo Studijų kokybės vertinimo centre (nepagrindinė darbovietė), kuriame buvo atsakingas už mokslo ir studijų ekspertinio vertinimo organizavimą.

Yra Studijų kokybės ekspertų tarybos (patariamosios institucijos prie Studijų kokybės vertinimo centro) narys. Buvo įvairių ekspertinių darbo grupių dėl Lietuvos mokslo ir studijų sistemos optimizavimo narys arba vadovas. Kaip ekspertas nuo Lietuvos dalyvavo keliuose Europos Komisijos projektuose dėl Europos mokslinių tyrimų erdvės kūrimo.

Aktualijos

„Gyvi numirėliai“: priėmimo rezultatus vadina siaubo filmu (63)

2016 liepos mėn. 23 d. 12:19
Siaubo filmas, kurio pavadinimas „Gyvi numirėliai“. Taip priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatus komentuoja ekonomistas Nerijus Mačiulis. Pasak jo, gilumines problemas rodo situacija, kada į universitetą pakviečiama studijuoti trigubai mažiau bakalaurų nei tame universitete yra etatinių darbuotojų.

Miuncheno žudiko portretas: įtūžio priežastis – depresija ir neišlaikytas egzaminas? nuolat pildoma (222)

2016 liepos mėn. 23 d. 12:24
Tėvas gedi Miunchene nužudyto sūnaus
AP/Scanpix nuotr.
Miuncheno policija praneša, kad prie prekybos centro 9 žmones nušovęs 18 metų Davidas S. kuprinėje turėjo 300 kulkų. Spėjama, kad vaikinas sirgo depresija, tačiau jokio atsisveikinimo laiško kol kas nerasta.

Dizainerė D. Urbonavičiūtė kandidatuoja rinkimuose su R. Pakso partija paaiškėjo sąrašo lyderis (175)

2016 liepos mėn. 23 d. 12:14
Daiva Urbonavičiūtė
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Partija „Tvarka ir teisingumas“ šeštadienį patvirtino daugiamandatės apygardos kandidatų sąrašą Seimo rinkimams ir sudėliojo vienmandatininkus. Paaiškėjo, kad partiją į rinkimus ves rinkimų štabo vadovas Remigijus Žemaitaitis, tačiau sąraše yra ir dizainerė Daiva Urbonavičiūtė.

Europos sveikatos draudimo kortelė: ar tikrai sulauksime pagalbos užsienyje? (3)

2016 liepos mėn. 23 d. 13:37
Kaulų lūžis
Jei esate apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu ir turite Europos sveikatos draudimo kortelę, keliaudami Europos Sąjungos šalyse ir Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje bei Šveicarijoje galite jaustis saugesnis.

Po 16 valandų kelionės Lietuvos krepšinio rinktinė – pagaliau Pietų Amerikoje (3)

2016 liepos mėn. 23 d. 13:55
Jonas Valančiūnas
DELFI (R. Achmedovo nuotr.)
Ketvirtadienį Malagoje antrą kartą 78:76 parklupdžiusi Europos čempionus Ispanijos krepšininkus Lietuvos rinktinė šeštadienį persikėlė į tą žemyną, kuriame ir vyks Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės, – Pietų Ameriką, o tiksliau – į Argentinos sostinę Buenos Aires.