Vytautas Daujotis

Vytautas Daujotis gimė 1952 m. Rukų km. (Pagėgių raj.). 1974 m. baigė Vilniaus universitetą, kur studijavo chemiją. Nuo 1974 m. iki šiol dirba Vilniaus universiteto Chemijos fakultete. Profesorius nuo 1999 m. Nuo 1997 m. iki 2009 m. dirbo Studijų kokybės vertinimo centre.
Vytautas Daujotis
Vytautas Daujotis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

VU Chemijos fakultete dėsto tokias disciplinas kaip kvantinė chemija, neorganinių medžiagų elektroninė sandara, paviršiaus chemija, mokslotyra. Mokslinių interesų sritis – procesai, vykstantys kieto elektrodo ir skystos fazės sandūroje. Dirbo mokslinį darbą Kentukio ir Šiaurės vakarų universitetuose (JAV), Maskvos Timiriazevo žemės ūkio akademijoje (Rusija), Orhuso universitete (Danija).

Nuo 1997 m. iki 2009 m. spalio 1 d. dirbo Studijų kokybės vertinimo centre (nepagrindinė darbovietė), kuriame buvo atsakingas už mokslo ir studijų ekspertinio vertinimo organizavimą.

Yra Studijų kokybės ekspertų tarybos (patariamosios institucijos prie Studijų kokybės vertinimo centro) narys. Buvo įvairių ekspertinių darbo grupių dėl Lietuvos mokslo ir studijų sistemos optimizavimo narys arba vadovas. Kaip ekspertas nuo Lietuvos dalyvavo keliuose Europos Komisijos projektuose dėl Europos mokslinių tyrimų erdvės kūrimo.

Aktualijos

Sūnų palaidojusio tėvo kova: pats išsiaiškino tai, ko nesugebėjo teisėsauga teisiamas svetimą kaltę prisiėmęs žmogus? (90)

2015 spalio mėn. 4 d. 13:00
Avarijoje sūnaus netekęs kaunietis netikėjo, kad tragiški likimo vingiai jį pavers privačiu sekliu. Užsibrėžęs tikslą išsiaiškinti, kas kaltas dėl sūnaus žūties, vyras pradėjo savo tyrimą. Jo rezultatai – šokiruojantys. Ar gali būti, kad dėl tragiškos avarijos teisiamas visai kitas, svetimą kaltę galbūt prisiėmęs žmogus?

Turgaus vedėjas pasibaisėjo: pažiūrėkit vien į morkų kainą

2015 spalio mėn. 4 d. 14:00
Vos šiek tiek daugiau nei 10 kilometrų nuo Vilniaus nutolęs Rudaminos miestelis šeštadieniais atgyja. Čia nuo pat ryto pradeda šurmuliuoti Rudaminos turgaus prekybininkai ir pirkėjai.

Įsigudrino gyventi kitų sąskaita: žmonių taupumas peržengia sveiko proto ribas (175)

2015 spalio mėn. 4 d. 11:41
Įsigudrino gyventi kitų sąskaita: žmonių taupumas peržengia sveiko proto ribas
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Šykščiausia ir turtingiausia pasaulio moterimi laikoma amerikietė verslininkė Hetty Green namuose niekada nejungdavo šildymo, nesinaudojo karštu vandeniu, o tuos pačius drabužius – juodą suknelę ir apatinius – dėvėdavo tol, kol jis visiškai suplyšdavo.

Š. Marčiulionis atvirai – apie valią, milijonus, M. Jordano akibrokštą ir savo sūnų Lietuvos rinktinėje interviu, video (50)

2015 spalio mėn. 4 d. 09:34
Šarūnas Marčiulionis ir Michaelas Jordanas (DELFI ir Vida Press nuotr.)
DELFI montažas
Kai tris kartus būni per mažytį žingsnelį nuo savo didžiausios svajonės išsipildymo ir paskutinę akimirką tau vis spjauna į veidą, retas, kuris atsistotų, sukąstų dantis ir mėgintų dar sykį. Jeigu tik jis nėra Šarūnas Marčiulionis. „Būk savo valios viešpats ir savo sąžinės vergas“, – skelbia jo vardo krepšinio akademijos devizas. Mokyklos, kuri buvo įkurta nepraėjus ir mėnesiui po visai Lietuvai brangios 1992 metų Barselonos olimpiados.

Tiesiog ilgiau taip gyventi nebegalėjau: jie – žymiai baisesni nei bet kuri pasaulio okupacinė armija (339)

2015 spalio mėn. 4 d. 10:30
Tiesiog ilgiau taip gyventi nebegalėjau: jie – žymiai baisesni nei bet kuri pasaulio okupacinė armija
AP/Scanpix
Iš dešimčių tūkstančių nuo karo ir vargo Artimuosiuose Rytuose bėgančių žmonių viena konkreti grupė ypatingai džiaugiasi pasiekusi Europą – tai žmonės, ištrūkę iš „Islamo valstybės“ ekstremistų nagų, skelbia cbc.ca.