Vytautas Daujotis

Vytautas Daujotis gimė 1952 m. Rukų km. (Pagėgių raj.). 1974 m. baigė Vilniaus universitetą, kur studijavo chemiją. Nuo 1974 m. iki šiol dirba Vilniaus universiteto Chemijos fakultete. Profesorius nuo 1999 m. Nuo 1997 m. iki 2009 m. dirbo Studijų kokybės vertinimo centre.
Vytautas Daujotis
Vytautas Daujotis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

VU Chemijos fakultete dėsto tokias disciplinas kaip kvantinė chemija, neorganinių medžiagų elektroninė sandara, paviršiaus chemija, mokslotyra. Mokslinių interesų sritis – procesai, vykstantys kieto elektrodo ir skystos fazės sandūroje. Dirbo mokslinį darbą Kentukio ir Šiaurės vakarų universitetuose (JAV), Maskvos Timiriazevo žemės ūkio akademijoje (Rusija), Orhuso universitete (Danija).

Nuo 1997 m. iki 2009 m. spalio 1 d. dirbo Studijų kokybės vertinimo centre (nepagrindinė darbovietė), kuriame buvo atsakingas už mokslo ir studijų ekspertinio vertinimo organizavimą.

Yra Studijų kokybės ekspertų tarybos (patariamosios institucijos prie Studijų kokybės vertinimo centro) narys. Buvo įvairių ekspertinių darbo grupių dėl Lietuvos mokslo ir studijų sistemos optimizavimo narys arba vadovas. Kaip ekspertas nuo Lietuvos dalyvavo keliuose Europos Komisijos projektuose dėl Europos mokslinių tyrimų erdvės kūrimo.

Aktualijos

Lietuvos pasieniečiai nepraleido baikerių iš Rusijos (371)

2015 balandžio mėn. 27 d. 17:17
Iš Baltarusijos į Lietuvą pirmadienį po pietų bandė patekti trys motociklininkai.

Prognozuoja, kas vyks Ukrainoje: nerimą keliančių ženklų daugėja (111)

2015 balandžio mėn. 27 d. 15:59
Prognozuoja, kas vyks Ukrainoje: nerimą keliančių ženklų daugėja
A.Morozovo nuotr.
Ukrainoje prie Širokino kaimo, 20 kilometrų į Rytus nuo strategiškai svarbaus Mariupolio uosto, jau sekmadienį fiksuoti susišaudymai, bet ekspertai neabejoja: kuo labiau artės vasara, tuo labiau tikėtinas konflikto intensyvėjimas.

Siuntos atsiėmimas virto košmaru (57)

2015 balandžio mėn. 27 d. 17:25
Siuntos atsiėmimas virto košmaru
Skaitytojo nuotr.
Jei kada nors planuosite gauti siuntą iš užsienio, pasirenkite gūdžius sovietų laikus primenančioms procedūroms ir nepalaužiamai muitinės ir muitinės tarpininkų simbiozei.

Darbo netekęs „Top Gear“ vedėjas: naujas „Ferrari“ jau buvo užsakytas

2015 balandžio mėn. 27 d. 18:18
Jeremy Clarksonas su kolegomis TopGear laidos vedėjais
AP/Scanpix
Jeremy Clarksonas, Richardas Hammondas ir Jamesas May buvo per žingsnį nuo naujo kontrakto su „Top Gear“, tačiau išankstinį džiugesį sužlugdė skandalingosios J. Clarksono muštynės su laidos prodiuseriu, rašo independent.co.uk.

Suskaičiavo, kiek kainuoja gyvenimas Vilniuje (43)

2015 balandžio mėn. 27 d. 16:29
Suskaičiavo, kiek kainuoja gyvenimas Vilniuje
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Lyginant Baltijos šalių namų ūkių išlaidas, būtiniausiems savo poreikiams lietuviai skiria daugiau pinigų nei estai, tačiau daugiausiai šioms išlaidoms skiria Latvijos gyventojai. Keturių asmenų šeima, gyvenanti nuosavame senos statybos 70 kv. m. bute Vilniuje, maistui, būsto išlaikymui ir transportui skiria 513 eurų. Tai 14 eurų daugiau nei Taline (499 Eur), tačiau 78 eurais mažiau nei Rygoje (591 Eur). Šiuos duomenis atskleidžia Baltijos šalių namų ūkių pagrindinių išlaidų tyrimas, kurį atliko „Swedbank“ Asmeninių finansų institutas.