Vytautas Daujotis

Vytautas Daujotis
Vytautas Daujotis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Vytautas Daujotis gimė 1952 m. Rukų km. (Pagėgių raj.). 1974 m. baigė Vilniaus universitetą, kur studijavo chemiją. Nuo 1974 m. iki šiol dirba Vilniaus universiteto Chemijos fakultete. Profesorius nuo 1999 m. Nuo 1997 m. iki 2009 m. dirbo Studijų kokybės vertinimo centre.

VU Chemijos fakultete dėsto tokias disciplinas kaip kvantinė chemija, neorganinių medžiagų elektroninė sandara, paviršiaus chemija, mokslotyra. Mokslinių interesų sritis – procesai, vykstantys kieto elektrodo ir skystos fazės sandūroje. Dirbo mokslinį darbą Kentukio ir Šiaurės vakarų universitetuose (JAV), Maskvos Timiriazevo žemės ūkio akademijoje (Rusija), Orhuso universitete (Danija).

Nuo 1997 m. iki 2009 m. spalio 1 d. dirbo Studijų kokybės vertinimo centre (nepagrindinė darbovietė), kuriame buvo atsakingas už mokslo ir studijų ekspertinio vertinimo organizavimą.

Yra Studijų kokybės ekspertų tarybos (patariamosios institucijos prie Studijų kokybės vertinimo centro) narys. Buvo įvairių ekspertinių darbo grupių dėl Lietuvos mokslo ir studijų sistemos optimizavimo narys arba vadovas. Kaip ekspertas nuo Lietuvos dalyvavo keliuose Europos Komisijos projektuose dėl Europos mokslinių tyrimų erdvės kūrimo.

Aktualijos

Nuodėmė ir atgaila ta pati: J. Radzevičius nuteistas, „eiliniam mirtingajam“ byla nutraukta (2)

2015 vasario mėn. 1 d. 21:32
DELFI koliažas, Jono Radzevičiaus ir jauno BMW vairuotojo avarijos
DELFI montažas
Girtas per avariją mirtinai sužalojęs žmogų vairuotojas nebūtinai turi būti siunčiamas už grotų. Nors už tai numatoma nemenka bausmė – iki dešimties metų nelaisvės, yra ir kita medalio pusė. Tik apie ją mažai kalbama.

Žiniasklaida: virš Lamanšo sulaikytas Rusijos bombonešis gabeno branduolinę raketą (436)

2015 vasario mėn. 1 d. 20:02
Rusijos bombonešiai TU-95
AP/Scanpix
Paaiškėjo, kad praėjusią savaitę virš Lamanšo sulaikytas Rusijos bombonešis nešė branduolinę raketą, skirtą sunaikinti Tridento povandeninių laivų bazę, praneša express.co.uk.

Vandens kaskados: kada malonumas pradeda kenkti

2015 vasario mėn. 1 d. 21:29
Vandens kaskados: kada malonumas pradeda kenkti
Vida Press nuotr.
Teigiama, kad hidromasažinė kaskada yra puikus masažas patemptiems pečių juostos, juosmens srities, kaklo raumenims, kraujagyslėms. Pramogų bei vandens parkuose, baseinuose prie šių kaskadų neretai net susidaro eilės. Tačiau į DELFI redakciją kreipęsi skaitytojai klausė – ar stipri vandens srovė gali ne tik atpalaiduoti, tačiau ir pakenkti sveikatai?

Keptuvėse rado rimtą pavojų: bus keičiami gamybos reikalavimai (57)

2015 vasario mėn. 1 d. 19:01
JAV pareigūnai priėmė sprendimą riboti cheminių medžiagų, naudojamų gaminant nepridegančias teflonines keptuves, naudojimą. „The Guardian“ verčia susimąstyti, kad jeigu sveika mityba jums dar nebuvo pakankamai sudėtingas iššūkis, atsirado puiki proga pasukti galvą, ar maistą gaminate sveikatai žalos nedarančiose keptuvėse.

Nufilmavo, ką gali praryta maža žuvytė (4)

2015 vasario mėn. 1 d. 21:13
Žuvis apšviečia kitas žuvis
Stopkadras
Ar žinote, kad krevečių šeimos žuvys, kai jas praryja didesni vandens plėšrūnai, išskleidžia šviesą?