Nuo pirmadienio Lietuvos jūrų muziejuje (LJM )prasideda antrasis delfinų terapijos eksperimentinių seansų ciklas. Planuojama, jog jame dalyvaus trys autizmu sergantys vaikai. Šį kartą, skirtingai nei rudenį, kai vyko pirmieji terapijos seansai, bus dirbama atskirai su kiekvienu vaiku.
Delfinų terapija
Užsiėmimus ves biologė delfinų trenerė Edita Magilevičiūtė. Vaikus stebės gydytojai iš Klaipėdos, specialistai iš Vilniaus Vaiko raidos centro. Taip pat atvyks vaikų psichologė profesorė Brita Akerman iš Švedijos, Niurnbergo delfinariumo delfinų terapijos vadovas daktaras Lorenzo von Fiersenas, pranešė LJM.

"Kiekvieną dieną į Jūrų muziejų skambina tėvai, auginantys įvairias negalias turinčius vaikus. Jie prašo, maldauja, dažnai net reikalauja, kad jų vaikams būtų suteikta delfinų terapija. Labai gaila, tačiau kol kas ši terapija Lietuvoje - dar eksperimentinė, nors visame pasaulyje ji yra pripažinta kaip vienas iš gydymo ir reabilitacijos metodų", - sakė muziejaus direktorė Olga Žalienė.

Ji džiaugėsi, kad dėmesį į šią problemą atkreipė ir Seimas - parlamentinė Jūrinių ir žuvininkystės reikalų komisija ketina surengti Jūrų muziejuje išvažiuojamąjį posėdį.

Gegužės pabaigoje ketinama pristatyti visuomenei delfinų terapijos fondą, kuris padės kaupti tikslines lėšas, idėjas ir burs asmenis, norinčius padėti įgyvendinant šią idėją.

Sausio pabaigoje Lietuvos jūrų muziejaus (LJM), Klaipėdos universiteto ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės atstovai pasirašė trišalę bendros veiklos sutartį dėl delfinų terapijos, kurioje numatoma, kad Jūrų muziejaus pažintinis pramoginis kompleksas bus papildytas delfinų terapijos centru, teikiančiu reabilitacijos ir gydymo paslaugas Lietuvos bei kaimyninių Rytų Europos šalių vaikams, sergantiems autizmu, Dauno sindromu, cerebriniu paralyžiumi. Žadama, jog gydymo kaina bus prieinama vidutinių pajamų šeimoms.

Pernai LJM buvo surengtas pirmasis eksperimentinis delfinų terapijos užsiėmimas, kuriame dalyvavo du neįgalūs vaikai. Dvi savaites jie gyveno delfinariume ir metodiškai bendravo su delfinais. Rezultatai pranoko ir tėvų, ir medikų lūkesčius - delfinai sugebėjo įveikti akliną autizmo sieną.

Projekto iniciatoriai siekia, kad delfinų terapijos procedūra būtų įteisinta Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka ir įtraukta į Jūrininkų ligoninės reabilitacijos programas.

Aštuntajame dešimtmetyje JAV mokslininkai, tyrę delfinus, pastebėjo raminantį šių gyvūnų poveikį su jais artimai bendraujantiems žmonėms. Atlikti tyrimai patvirtino teigiamą delfinų poveikį vaikų, sergančių autizmu ir Dauno sindromu, psichikai: iš pradžių jie užmezga kontaktą su delfinu, po to jau ir su šeimos nariais, aplinka.

Patvirtintas teigiamas delfinų siunčiamų aukšto dažnio bangų poveikis vaikams, sergantiems cerebriniu paralyžium, taip pat kai kurioms neurologinėms suaugusiųjų ligoms. Visi tyrimai moksliškai dokumentuoti, jų rezultatai patvirtinti, užfiksuoti ženklūs vaikų sveikatos pagerėjimai.

Šiuo metu delfinų terapiją praktikuoja daugiau kaip 100 medicinos centrų ir delfinariumų JAV, Izraelyje, Egipte, Vokietijoje, Olandijoje, Italijoje, Bahamų salose, Ukrainoje ir kitur.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (32)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (19)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (29)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (80)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (85)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1119)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (52)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (83)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (4)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (64)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...