Virusai puola mobiliuosius telefonus

Rusijos antivirusinių programų kūrėjai aptiko programą, bandžiusią siųsti elektronines šiukšles į mobiliuosius telefonus.
Virusas retas ir nepanašu, kad padarytų daug žalos, tačiau jis vienas iš pirmųjų įsibrovė į mobiliųjų telefonų (GSM) tinklus.

Ispanijoje pasirodžiusį “Timofonica” pavadintą virusą aptiko Maskvoje įsikūrusi “Kaspersky lab”.

Lygiai kaip meilės virusas, atnešęs daug žalos praeitą mėnesį, jis kenkia tik “Microsoft Outlook” vartotojams.

Šis virusas, taip pat kaip meilės virusas, savaime plinta elektroniniu paštu – gaunamas laiškas su antrašte “Timofonica”. Jei atveriamas su laišku gaunamas “prielipas”, virusas pagrobia visus elektroninio pašto adresus ir bando išsiųsti savo kopijas.

Išsiuntus laišką, virusas sugeneruoja atsitiktinį numerį, ir per correo.movistar.net svetainę išsiunčia trumpąjį pranešimą (SMS). Šioje svetainėje galima siųsti trumpus pranešimus Ispanijos “Movistar” mobiliųjų telefonų tinklo abonentams.

Naujausių telefonų sudėtingumas lemia tai, kad profesionaliems aptarnautojams dažnai juos tenka konfigūruoti distanciniu būdu. Kai kurios įmonės jau kuria antivirusines programas mobiliesiems telefonams.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Su grėsme susidūrusi „Islamo valstybė“ keičia taktiką: Paryžiaus išpuoliai gali pasikartoti (25)

2016 spalio mėn. 28 d. 00:02
Islamo valstybės sostinė Raka
AP/Scanpix nuotr.
Praėjusią savaitę dešimtys „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų surengė koordinuotą išpuolį prieš valdžios ir saugumo pajėgų infrastruktūros objektus Šiaurės Irako Kirkuko mieste, esančiame daugiau kaip 160 kilometrų nuo Mosulo fronto linijos.

Mergaites prievartavęs paauglys pareiškė, kad jos atrodė „normaliai“ (91)

2016 spalio mėn. 27 d. 23:02
Kėdainių gyventojai galės būti bent kiek ramesni – mažamečių išnaudotojas ir prievartautojas aštuoneriems metams pasiųstas už grotų.

Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias

2016 spalio mėn. 28 d. 00:02
Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Po itin šlapio penktadienio savaitgalį mus palepins saulė. Bent jau vieną dieną tai tikrai. Vėjas nenurims, tad bus sunku mėgautis paskutiniais šilumos trupinėliais. Sekmadienį daugelyje rajonų vėl ims augti debesys iš kurių galima tikėtis negausių kritulių.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (1179)

2016 spalio mėn. 27 d. 19:27
Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.

Prasideda nauja agitavimo taupyti šilumą banga: ką verta apie ją žinoti (96)

2016 spalio mėn. 27 d. 20:32
Šilumos skaitikliai ir dalikliai gali prisidėti prie mažesnių sąskaitų už šildymą. „Bet jei pastatas kiauras, jie nepadės“ – sako pastatų administravimo įmonės „Mano būstas“ Energijos taupymo grupės vadovas Donatas Karčiauskas.