“Via” ketina tapti stipriu “Intel” konkurentu

 (1)
Viena didžiausių Azijos lustų gamintojų “Via Technologies” antradienį pristatė grupę procesorių, skirtų pigiems staliniams ir nešiojamiesiems kompiuteriams. Naujieji “Cyrix III” procesoriai, veikiantys nuo 533 iki 677 MHz dažniu, buvo pristatyti “Computex” parodoje. Jų kainos – nuo 300 iki 640 litų.
Kompanijos vadovas Wen Chi Chenas parodoje teigė, jog nors procesorių sparta “Via” dar kiek atsilieka nuo “Intel”, pagal gaminamų lustų rinkinių (chipset) kiekį ji netrukus gali pralenkti šios rinkos lyderę.

Per pastaruosius metus “Via” pavyko palaipsniui išplėsti savo rinkos dalį, kadangi kompanijos pristatė daug naujų procesorių, o “Intel” kartais nespėdavo pagaminti ir pateikti ne tik lustų rinkinių, bet ir pačių procesorių. Pirmadienį “Intel” paskelbė, jog jos integruoto procesoriaus interneto įtaisams kodiniu pavadinimu “Timna” pristatymas atidedamas keliems mėnesiams dėl suderinamumo su standartinėmis atmintinėmis problemų.

“Via” lustų populiarumui pagelbėjo ir tai, jog pastaruoju metu padidėjo AMD procesorių rinkos dalis. Daugiausia šios kompanijos procesoriams tinkančių lustų pagamina “Via”.

“Via Technologies” į procesorių rinką įžengė pernai nusipirkusi nuostolingą “National Semiconductor” padalinį “Cyrix” bei IDT kompanijos procesorių gamybos padalinį. “Cyrix III” yra pagaminti pagal IDT sukurtą technologiją, tačiau ir šie ir kiti procesoriai bus vadinami “Cyrix” vardu.

W.C.Chenas mano, kad netrukus Azijos gamintojas gali užkariauti ir pigių kompiuterių procesorių rinką, kadangi naujieji procesoriai našumu beveik prilygsta konkurentų gaminiams. Per ateinančias dvi savaites ir AMD, ir “Intel” ketina pristatyti 700 MHz spartos procesorius pigiems kompiuteriams.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Estijos prezidentė įvardijo šalies sėkmės formulę (65)

2016 spalio mėn. 28 d. 05:30
Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Pirmą kartą Lietuvoje viešėjusi naujoji Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid sako, kad į kylančias geopolitines grėsmes geriausia raguoti vieningai laikantis su sąjungininkais ir Eurpoje ir NATO.

Ką darys su būsimų pensininkų sukauptu turtu (49)

2016 spalio mėn. 28 d. 05:30
Stasys Jakeliūnas
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Šiuo metu per milijoną dirbančiųjų kaupia pensiją antros pakopos pensijų fonduose, kurių turtas vertinamas milijardais eurų. Ką su šiais pinigais ir pačiu pensijų kaupimu planuoja daryti Seimo rinkimuose daugiausia balsų laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)?

R. Karbauskis apie santykius su Lenkija: neturime kito pasirinkimo (19)

2016 spalio mėn. 28 d. 06:37
Ramūnas Karbauskis
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Lietuvos užsienio politika turi būti tęsiama, tačiau dėl geopolitinės padėties reikia gerinti santykius su kaimynais, ypač – su Lenkija. Taip LRT.lt teigia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis.

Su grėsme susidūrusi „Islamo valstybė“ keičia taktiką: Paryžiaus išpuoliai gali pasikartoti (48)

2016 spalio mėn. 28 d. 00:02
Islamo valstybės sostinė Raka
AP/Scanpix nuotr.
Praėjusią savaitę dešimtys „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų surengė koordinuotą išpuolį prieš valdžios ir saugumo pajėgų infrastruktūros objektus Šiaurės Irako Kirkuko mieste, esančiame daugiau kaip 160 kilometrų nuo Mosulo fronto linijos.

Mergaites prievartavęs paauglys pareiškė, kad jos atrodė „normaliai“ (131)

2016 spalio mėn. 27 d. 23:02
Kėdainių gyventojai galės būti bent kiek ramesni – mažamečių išnaudotojas ir prievartautojas aštuoneriems metams pasiųstas už grotų.