Vėl rengiamasi kompiuterių sutrikimams

 (2)
Apskritai ekspertai mano, kad vasario 29-osios keliamąją dieną didesnių sistemų gedimų niekur neturėtų būti, nes kompiuterių tinkamumas jau buvo patikrintas, rengiantis 2000 metų kompiuterių problemai - Y2K.

Tačiau teigiama, kad duomenų apdorojimas šią dieną gali sutrikti - ypač aštuntąjį bei devintąjį dešimtmetį sukurtose raštvedybos ir kitų skaičiavimų programose, kuriose datos skaitmuo turi lemiamą reikšmę.

"Tai realus dalykas, kurio mes negalime nestebėti", sakė JAV prezidento vyriausiasis padėjėjas Y2K klausimais Johnas Koskinenas (Džonas Koskinenas). Jis rengiasi įsteigti 50 mln. dolerių vertės Informacijos koordinavimo centrą, paskutinį kartą stebėsiantį automatizuotų sistemų veikimą.

Šis centras veiks nuo vasario 28 iki kovo 1 dienos, įsikūręs už dviejų kvartalų nuo Baltųjų rūmų. Jame dviem pamainomis dirbs maždaug 150 federalinių tarnautojų. Jie rinks duomenis apie bet kokius svarbių sistemų sutrikimus visose JAV, kuriose sutelkta didžioji dalis pasaulio kompiuterių pajėgumų.

Informacijos technologijos ekspertas Bruce McConnellas (Briusas Makonelas), kuris vadovauja Tarptautiniam Y2K centrui, savo interviu pareiškė keliamąją dieną nelaukiąs jokių nesklandumų, kuriems reikėtų "tarptautinio reagavimo". Tokio masto veiksmams buvo rengiamasi 2000 Naujųjų metų laikotarpiu, tačiau jų neprireikė.

Būgštavimai dėl galimų keliamosios dienos nesklandumų kyla dėl mįslingos trijų pakopų taisyklės, naudojamos, kai kalendoriuje atsiranda papildoma diena. Ši taisyklė įsigaliojo 1582 metais, kai popiežius Grigalius XIII įvedė dabartinį kalendorių.

Pagal ją vasario mėnuo gauna papildomą 29-tą dieną metais, kurių skaitmuo dalijasi iš 4, išskyrus tuos metus, kai jis dalijasi iš 100 - bet vėlgi išskyrus tuos atvejus, kai metai dalijasi iš 400.

Taigi 2000 yra pirmi tokie keliamieji metai nuo 1600-ųjų. Šia išimtine 400 metų taisykle buvo siekiama pataisyti netobulą siejimą su metų laikų ciklu, galiojusį senajame Julijaus kalendoriuje. 1700, 1800 ir 1900 metai nebuvo keliamieji.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Lietuviška realybė: tūkstančiai bedarbių nepuola į darbdavių glėbį (7)

2016 spalio mėn. 1 d. 18:14
Lietuviška realybė: tūkstančiai bedarbių nepuola į darbdavių glėbį
Bendrovės nuotr.
Panevėžyje darbdaviai išskėstomis rankomis laukia darbuotojų, tačiau jie, užuot puolę verslininkams į glėbį, traukia Darbo biržos link. Kodėl šalies valdžia džiaugiasi sparčiu ekonomikos augimu ir kylančiais atlyginimais, o žmonės nejaučia apčiuopiamo gyvenimo pagerėjimo?

Moteris stojo į nuožmią kovą su ISIS: jie bandė nužudyti mane šešis kartus (28)

2016 spalio mėn. 1 d. 17:17
Wahida Mohamed
Facebook nuotr.
„Nutilti ir stovėti ramiai“, – ginkluotiems vyrams sukomandavo juoda uniforma dėvinti ir juoda skara ryšinti moteris, sėsdamasi duoti interviu, rašo CNN.

VU rektorius: pažiūrėkite, kur dirba mūsų universitetų absolventai (172)

2016 spalio mėn. 1 d. 13:39
Artūras Žukauskas
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Lietuvoje yra 3 svarbūs dalykai, kurių nesugebame suvaldyti, DELFI sakė Vilniaus universiteto (VU) rektorius Artūras Žukauskas.

Pirmoje Lietuvos futbolo lygoje – 16-mečio akistata su mirtimi gyvybei pavojus nebegresia

2016 spalio mėn. 1 d. 18:18
Futbolininkui suteikiama pagalba aikštėje
Organizatorių nuotr.
Šeštadienį Trakuose vykusiose Lietuvos pirmos lygos 27-o turo rungtynėse „Trakų B“ komanda susitiko su Kėdainių „Nevėžiu“. Tačiau vienas incidentas nustūmė futbolą į šalutinį planą. Pirmo kėlinio 17-ą min. „Trakų B“ ekipos puolėjas netikėtai pasiprašė keitimo, o po kelių dešimčių sekundžių sukniubo aikštės viduryje.

Žuvusio Kauno „daktarinio“ palikimas – namas su mįslingais požemiais (48)

2016 spalio mėn. 1 d. 14:41
Žuvusio Kauno „daktarinio“ palikimas – namas su mįslingais požemiais
R.Guigos nuotr.
Su gyvenamuoju namu sujungtas požeminis ginklų ir šaudmenų sandėlis prestižiniame Kauno Vičiūnų rajone. Šiame išskirtiniame objekte dienas leido neseniai mįslingomis aplinkybėmis žuvęs, ko gero, savo valia iš gyvenimo pasitraukęs, su Daktarų gauja sietas kaunietis Nikolajus Archipovas.