Trejus metus ukmergiškiai teismo antstoliai, kurių pagrindinė funkcija vykdyti teismo sprendimus, sumaniai suko daugiau kaip 2 mln. Lt. Tuos pinigus pilietis Vytautas Pučinskas gera valia pervedė į jų sąskaitą, kad garantuotų ieškinį. Taip be didelių pastangų ir jokios atsakomybės antstoliai uždirbo net 362 tūkst. litų.
V.Pučinskas
© "Lietuvos žinios"
Taip atsitiko, jog teismas pagal piliečio V.Š. ieškinį Vytautui Pučinskui buvo areštavęs visą pastarojo turtą. 1998 metais ieškiniui garantuoti ponas Vytautas geranoriškai į Ukmergės apylinkės teismo Teismo antstolių kontoros sąskaitą (iki šių metų pradžios tų dviejų įstaigų sąskaitos buvo bendros) įnešė 2 048 035,74 Lt, gautus už vienos bendrovės akcijas.

Tų pačių metų sausį Ukmergės rajono apylinkės teismo teisėjas Rimantas Kliauga priėmė nutartį panaikinti areštą V.Pučinsko turtui. Areštas buvo panaikintas. Milijonus laikinai priglobė garbi įstaiga.

O teismo procesai girgždėdami tebesisuka iki šiol: iš pradžių Ukmergėje, vėliau Vilniuje ir Širvintose - niekaip piliečiui V.Š. nepavyksta įrodyti savo tiesos. Tačiau šios painios bylos labirintais paklaidžiosime kitą kartą, dabar paseksime minėtų milijonų pėdsakais.

Tiek pats V.Pučinskas, tiek redakcijos konsultantai vienu balsu tvirtino, jog pinigai, kol vyksta teismai, turėjo gulėti nejudinami ten, kur buvo įdėti - į Ukmergės apylinkės teismo Teismo antstolių kontoros (toliau - teismo) sąskaitą. Anaiptol.

Praėjus vos keliems mėnesiams, kai jie įplaukė, teismas, atstovaujamas Teismo antstolių kontoros prie Ukmergės rajono apylinkės teismo tuometinės vyr. antstolės Nijolės Gansiniauskienės, su LŽŪB Ukmergės skyriumi sudarė juridinio asmens terminuoto depozito sutartį ir tuos 2 048 035,74 Lt padėjo į terminuoto indėlio sąskaitą.

Bankas įsipareigojo už mėnesiui patikėtus pinigus mokėti 6 proc. metinių palūkanų. Vėliau tokios pat operacijos kartojosi kas mėnesį. Kaip liudija LŽŪB Ukmergės skyriaus valdytojas J.Varžgalys, priskaičiuotos palūkanos kas mėnesį buvo pervedamos į teismo sąskaitą. Tokiu būdu "prasukti" milijonai atnešė 362 570,62 Lt palūkanų.

Redakcijos žiniomis, per pastaruosius trejus metus labai atkuto Ukmergės rajono apylinkės teismas - įsigijo puikų autobusiuką, susiremontavo pastatą, neturi jokių finansinių problemų.

V.Pučinskas sako tik dabar supratęs, kodėl prieš trejus metus jam paprašius, kad tie milijonai būtų areštuoti jo asmeninėje sąskaitoje, Ukmergės rajono apylinkės teismas su tuo nesutiko. Žmogus rado atsakymą ir į nuolat jį kankinusį klausimą, kodėl taip ilgai bylos vilkintos Ukmergės teisme, o jų galo vis nebuvo matyti.

Reikėjo sukti milijonus - ši operacija truko trejus metus. Iki 2001ųjų balandžio. Būtent tada V.Pučinską pasiekė informacija apie milijonų judėjimą. Kai Širvintų rajono apylinkės teismas (dabar čia vyksta dalis procesų) paprašė informacijos apie V.Pučinsko pervestas lėšas, Teismo antstolių kontora prie Ukmergės rajono apylinkės teismo nebepratęsė terminuoto depozito sutarties termino ir vėl perkėlė pinigus į savo sąskaitą.

Plačiau apie tai skaitykite "Lietuvos žiniose"

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Teroristinis išpuolis Barselonoje: mažiausiai 13 žuvo sunkvežimiui įsirėžus į minią, praneša apie įkaitų dramą nuolat pildoma (270)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: išplatinta galimo įtariamojo nuotrauka (15)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (2)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

V. Adamkus: mes buvome matomi, o dabar tos lyderystės nebejaučiu (136)

Tarpusavio ginčai, smulkių, nereikšmingų skirtumų pabrėžimas, vienybės ir lyderystės stoka....

Siūbuojantis Vilniaus tiltas įvarė siaubo: manė, kad jis sugrius (29)

Vingio parko tiltas ne juokais išgąsdino žmones, kai po didžiulio Robbie Williamso koncerto...

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (111)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (328)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

Kelionė po Lenkijos pilis, kuriose buvo rezgami planai prieš Lietuvos kunigaikščius (4)

Kas gali būtų romantiškiau už pilis ? Ir kas gali būti įdomiau už kryžiuočių pilis? Pilis,...

Amerikiečių gydytojai: Kim Jong Uno elgesys rodo jo ligą (41)

Amerikiečių gydytojai, remdamiesi Šiaurės Korėjos diktatoriaus Kim Jong Uno elgesio analize,...