Tėvai su vaikų pažymiais gali susipažinti internete

 (2)
Vis daugiau ir daugiau tėvų JAV nebereikia klausinėti savo vaikų, kaip jiems sekėsi mokykloje. Tėvai gali paprasčiausiai nueiti į interneto svetainę, kurioje ras atžalos pažymius, įrašus apie lankomumą, ataskaitas apie elgesį ir visa kita, ką mokytojas gali įrašyti dienyne.
Tūkstančiai mokytojų naudojasi tokiomis galimybėmis, kurios radikaliai pakeičia mokytojų, mokinių ir jų tėvų santykius. Tėvams negresia patirti staigmeną, sužinojus apie blogus pažymius ar elegesį: jie ir mokytojai bet kada gali bendrauti elektroniniu paštu, nelaukdami formalių susirinkimų.

Viena didžiausių tokio tipo paslaugas siūlančių bendrovių "ThinkWave" turi 215 tūkst. vartotojų mokytojų, tėvų ir moksleivių. Paslaugos yra nemokamos, bendrovė pelną gauna iš reklamos.

Dauguma programų sujungia elektroninius mokytojų dienynus su interneto svetainės duomenų baze, prie kurios tėvai gali prisijungti, įvedę slaptažodį. Daugelis programų suteiia galimybę ne tik skelbti informaciją apie pažymius ar užduotis, tačiau ir pastabas dėl elgesio, atidumo, lankomumo.

Vaikų psichologas, buvęs mokytojas Bunni Tobiasas tiki, jog pažymių skelbimas internete moko vaikus atsakingumo, o spaudimą jie gali jausti tik tuomet, kai prastai mokosi. "Priešingai, taip sumažinamas spaudimas - vaikams nereikia slėptis ir meluoti, o tėvams tai padeda bendrauti su vaikais atvirai ir priimti reikiamus sprendimus, gerai žinant situaciją", teigia jis.

Tačiau kai kuriems mokelsieviams tokia sistema nėra priimtina. "Tai yra mano pažymiai ir man spręsti, ar apie juos informuoti tėvus, ar ne", teigia viena jaunuolė, neseniai baigusi vidurinę mokyklą.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Didžiausia H. Clinton bėda: gebėjimas ją nuslėpti nulems JAV ateitį (4)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 15:03
Iki Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidento rinkimų likus kiek mažiau nei dviem mėnesiam, viso pasaulio žiniasklaidoje netyla kalbos apie du realiausius pretendentus užimti galingiausios pasaulio valstybės vadovo postą – Hillary Clinton bei Donaldą Trumpą.

Naujas Lietuvos kariuomenės pirkinys už 100 mln. eurų: už ką bus sumokėti pinigai? (444)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 14:14
Oficialu – Lietuva perka vidutinio nuotolio norvegiškas priešlėktuvinės gynybos sistemas, o šiam įsigijimui bus atseikėta apie 100 mln. eurų. Po „auksinių šakučių“ skandalo išaugęs dėmesys Lietuvos kariuomenės įsigijimams skandalo verčia atidžiau pažvelgti į didelės vertės pirkinius. O būsimasis įsigijimas išties nepigus, tad už ką bus sumokėti pinigai?

Gyventojams – skaitiklių patikrinimas už keliasdešimt eurų (87)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 13:28
Gyventojams – skaitiklių patikrinimas už keliasdešimt eurų
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Artėjant šildymo sezonui kai kurių daugiabučių gyventojai pastebėjo pranešimus, kuriuose nurodoma, kad jiems „reikia“ atlikti skaitiklių patikrą. Tačiau specialistai pataria neskubėti mokėti keliasdešimt eurų ir pirmiau išsiaiškinti, ar tai nėra bandymas pasipinigauti jų sąskaita.

Prognozuoja pirmąją rudenišką vėtrą

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 15:01
Prognozuoja pirmąją rudenišką vėtrą
DELFI skaitytojo nuotr.
Pirmadienį ir antradienį orai dar bus ramūs, tačiau nuo trečiadienio prasidės lietūs, kurie gali atnešti ir tikrą rudenišką vėtrą, LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė Alva Nagelytė.

LTOK – raginimas BMW palaikyti garaže, kol „pasimirš parolimpiečių pasiekimai“ (21)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 14:32
Septyniais premijiniais 3-ios ir 4-os serijos BMW Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkai į gatves galės išriedėti kitą savaitę. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vadovybė pagrindiniams olimpiados herojams paskyrė ne tik tradicinius automobilius, bet ir pinigines premijas. Nors sulaukė siūlymo prizų dalybas atidėti.