Teisėjas palygino "Microsoft" su Rockefellerio monopolija

 (1)
Teisėjas Thomas Penfieldas Jacksonas (Tomas Penfildas Džeksonas) sakė nematąs skirtumo tarp operacinės sistemos "Windows" ir XIX amžiaus naftos monopolijos, priklausiusios magnatui Johnui D. Rockefelleriui (Džonui D. Rokfeleriui).

Tai T. P. Jacksonas sakė "Microsoft" advokatui Johnui Wardenui (Džonui Vordenui), kuris tvirtino, jog korporacija gali sudaryti partnerius varžančius kontraktus, nes saugo savo produkciją pagal autorinių teisių įstatymą.

"Autorinių teisių įstatymas negina veiksmų, kuriais kaltinama jūsų kompanija", J. Wardenui sakė teisėjas. Byla iškelta įtarus, kad "Microsoft" pažeidė 1890-ųjų Shermano (Šermeno) antimonopolinį aktą. Šis įstatymas buvo priimtas ir dėl "Standard Oil" piktnaudžiavimų.

Praėjusių metų lapkričio 5 dieną, pasibaigus pirmajam bylos svarstymo etapui, T. P. Jacksonas nustatė, kad "Microsoft" turi monopolines galias ir naudojo jas prieš vartotojus, konkurentus ir kitas kompanijas. Tačiau teisinės išvados tuo metu nebuvo padarytos.

Galutinės išvados tikriausiai nebus iki šių metų spalio.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Prabilo dar vienas brolis iš Komskių šeimos: pateikė tragiškos medžioklės detalių (429)

2016 rugsėjo mėn. 30 d. 18:11
Prabilo dar vienas brolis iš Komskių šeimos: pateikė tragiškos medžioklės detalių
VSAT nuotr.
Antradienį pasieniečių šuns Ramzio nušovimu pasibaigusiai medžioklei vadovavo medžiotojų klubo „Rambynas“ vadas Zenonas Komskis – vienas iš brolių Komskių ketverto. Jis DELFI tvirtino, kad šuo nušautas ne iš piktybiškų paskatų.

B. Vėsaitė: aš vis vien nenurimsiu (365)

2016 rugsėjo mėn. 30 d. 16:28
Aivaras Abromavičius ir Birutė Vėsaitė
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Socialdemokratė Birutė Vėsaitė nusiteikusi karingai. DELFI tiesioginėje konferencijoje politikė išliejo savo pyktį didiesiems prekybos tinklams ir žadėjo nenurimti ir toliau siūlyti įteisinti alkoholio prekybą specializuotose parduotuvėse.

Spalio orai: bobų vasara šiais metais nustebins (46)

2016 rugsėjo mėn. 30 d. 15:29
Rugsėjis mus tikrai lepino šiltais, beveik vasariškais orais. Ko gero, dažnas pasakys, kad rugsėjo orai buvo geresni nei rugpjūčio. Spalio mėnesį vargu ar temperatūra bus vasariška, visgi ruduo, tačiau juk galime tikėtis bobų vasaros.

Paviešino 7 metų senumo „pupyčių“ nuotrauką: pokyčiai stebina

2016 rugsėjo mėn. 30 d. 19:51
Grupė „Naujos Pupytės“
Facebook nuotr.
Grupės „Naujos Pupytės“ atlikėjos Oksana Pikul-Jasaitienė ir Skaistė Steikūnaitė šiuo metu džiaugiasi atsinaujinusia grupės sudėtimi, aktyvia koncertine veikla ir žinoma, ilgus metus jas jungiančia draugyste.

Esame tikrai drąsi tauta: policininkams teko praleisti žmogų-roplį (7)

2016 rugsėjo mėn. 30 d. 18:46
Per kelią ropojantis vyras
Stopkadras
Pasidairius po Lietuvos kelius miestuose ir užmiesčiuose, nesunku surasti drąsuolių, kurie taisykles supranta savaip. Kai kam negalioja šviesoforo signalai, kai kam neatrodo būtina praleisti skubančio policijos automobilio, nors sirenos čaižiai skrodžia miesto ramybę, o kai kurie žūt būt turi net ir nebelaikant kojom keliauti važiuojamąja dalimi.