Švedijos bendrovė pagamino 1,2 GHz “Macintosh” kompiuterį

 (7)
Mažai žinoma jauna Švedijos bendrovė teigia “peršokusi” 1GHz barjerą anksčiau nei tai padarė “Apple Computer”. Jos pagamintame kompiuteryje “XtremMac G4” naudojamas tik vienas “PowerPC” procesorius, veikiantis 1,2 GHz taktiniu dažniu.
Iš pažiūros kompiuteris panašus į įprastą “Power Mac G4”, tačiau visi komponentai patalpinti į specialų korpusą, o procesorius dirbtiniu būdu paspartintas beveik 3 kartus.

Kad procesorius nesudegtų per sekundę, “XtremMac” naudojama “aktyvi šaldymo sistema”, kurios detalių švedai neatskleidė. Be procesoriaus dirbtinai paspartinta ir pagrindinės plokštės magistralė bei grafikos procesorius, todėl ekspertai mano, jog naudojama skysčio aušinimo sistema.

Svetainėje rodomas metalinis kompiuterio korpusas nėra fotografuotas - jis sukurtas trimačių vaizdų programa.

“Xtrem” nėra pirmoji bendrovė, paspartinanti ir atšaldanti procesorius, tačiau ji pirmoji tokias procedūras atlikusi su “Macintosh” kompiuteriu. JAV bendrovė “KryoTech” naudoja panašų būdą paspartinti AMD “Athlon” procesorius - jie atšaldomi iki -40 laipsnių Celsijaus.

“XtremMac G4” naudojamo “PowerPC 7400” galbūt nereikės tiek daug atšaldyti, tačiau turint galvoje, kad 500 MHz procesorius veiks 1200 MHz dažniu, šilumos bus šiek tiek daugiau nei įprasta.

Kai kurie ekspertai mano, jog “Xtrem” pranešimas tėra tik “antis”. Pasak jų, procesorių galima paspartinti iki 140 procentų, bet ne iki 240 proc., kaip teigia švedai.

“XtremMac G4” prekyboje turėtų pasirodyti kitų metų pradžioje.

“KryoTech” dar šią vasarą planuoja 1 GHz dažnio “Athlon” atšaldyti ir paspartinti iki 2 GHz.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Naujoji tvarka atsijojo tikruosius vargšus (18)

2017 birželio mėn. 24 d. 21:11
Sugriežtinus tvarką gauti socialinį būstą, jo laukiančiųjų eilė Panevėžyje sutrumpėjo daugiau kaip tris kartus. Tad sulaukti stogo virš galvos, kad ir valdiško, dabar galima tikėtis daug greičiau.

Ar ištisa valstybė gali būti Rusijos kibernetinių atakų eksperimentinė laboratorija? (217)

2017 birželio mėn. 24 d. 19:13
Vieną gruodžio šeštadienį Oleksijus Jasinskis kartu su žmona ir paaugliu sūnumi leido vakarą Kijeve esančių savo namų svetainėje. 40-ečio ukrainiečio profesija susijusi su kibernetinio saugumo priemonių kūrimu. Tą vakarą, beveik įpusėjus žiūrėti garsųjį Oliverio Stone‘o filmą „Snowdenas“ („Snowden“), visame name staiga dingo elektra.

Į FIFA Konfederacijų taurės pusfinalį užtikrintai žengė Portugalija, meksikiečiai parklupdė Rusiją (146)

2017 birželio mėn. 24 d. 20:04
FIFA konfederacijų taurės turnyro pusfinalio kovos vyks be šeimininkų Rusijos futbolininkų. Paskutinėse A grupės rungtynėse rusai po praleisto kuriozinio įvarčio 1:2 (1:1) nusileido Meksikai, o pirmąją vietą užsitikrinę portugalai net 4:0 (2:0) sutriuškino Naująją Zelandiją.

Biudžetininkų kantrybė senka: sako, kad pravalgome valstybės pinigus, o mes nesuduriame galo su galu (371)

2017 birželio mėn. 24 d. 17:52
Biudžetininkų kantrybė senka: sako, kad pravalgome valstybės pinigus, o mes nesuduriame galo su galu
DELFI / Valdas Kopūstas
Vyriausybė neskuba apsispręsti, ar pridėti pusantro euro prie bazinio dydžio, nuo kurio priklauso biudžetinių įstaigų darbuotojų ir valstybės tarnautojų atlyginimai. Biudžetininkai pyksta: jeigu jie ir toliau bus ignoruojami, iš kitų šalių teks kviestis ne tik statybininkus, bet ir tarnautojus.

„Lietuvos draudimo“ darbuotojų aprangos stilius: penktadieniais sau leidžia daugiau (7)

2017 birželio mėn. 24 d. 21:28
Lietuvos draudimas
DELFI / Modesta Meškė
Kaip jau tapo įprasta, savaitės pabaigoje DELFI Stilius svečiuojasi įvairių bendrovių biuruose, kur darbuotojai mielai pozuoja priešais fotoobjektyvą ir demonstruoja tai, ką mėgsta rengtis. Šį kartą paskutinę savaitės darbo dieną apsilankėme vienoje didžiausių draudimo bendrovių „Lietuvos draudimas“, įsikūrusioje pačiame Vilniaus centre.