Švedijos bendrovė pagamino 1,2 GHz “Macintosh” kompiuterį

 (7)
Mažai žinoma jauna Švedijos bendrovė teigia “peršokusi” 1GHz barjerą anksčiau nei tai padarė “Apple Computer”. Jos pagamintame kompiuteryje “XtremMac G4” naudojamas tik vienas “PowerPC” procesorius, veikiantis 1,2 GHz taktiniu dažniu.
Iš pažiūros kompiuteris panašus į įprastą “Power Mac G4”, tačiau visi komponentai patalpinti į specialų korpusą, o procesorius dirbtiniu būdu paspartintas beveik 3 kartus.

Kad procesorius nesudegtų per sekundę, “XtremMac” naudojama “aktyvi šaldymo sistema”, kurios detalių švedai neatskleidė. Be procesoriaus dirbtinai paspartinta ir pagrindinės plokštės magistralė bei grafikos procesorius, todėl ekspertai mano, jog naudojama skysčio aušinimo sistema.

Svetainėje rodomas metalinis kompiuterio korpusas nėra fotografuotas - jis sukurtas trimačių vaizdų programa.

“Xtrem” nėra pirmoji bendrovė, paspartinanti ir atšaldanti procesorius, tačiau ji pirmoji tokias procedūras atlikusi su “Macintosh” kompiuteriu. JAV bendrovė “KryoTech” naudoja panašų būdą paspartinti AMD “Athlon” procesorius - jie atšaldomi iki -40 laipsnių Celsijaus.

“XtremMac G4” naudojamo “PowerPC 7400” galbūt nereikės tiek daug atšaldyti, tačiau turint galvoje, kad 500 MHz procesorius veiks 1200 MHz dažniu, šilumos bus šiek tiek daugiau nei įprasta.

Kai kurie ekspertai mano, jog “Xtrem” pranešimas tėra tik “antis”. Pasak jų, procesorių galima paspartinti iki 140 procentų, bet ne iki 240 proc., kaip teigia švedai.

“XtremMac G4” prekyboje turėtų pasirodyti kitų metų pradžioje.

“KryoTech” dar šią vasarą planuoja 1 GHz dažnio “Athlon” atšaldyti ir paspartinti iki 2 GHz.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Orai: pirmąjį balandžio savaitgalį – ypatinga šiluma prognozė kitai savaitei (1)

2017 kovo mėn. 31 d. 00:01
Atsisveikindamas kovas šalį palaistys pavasarišku lietumi, o balandis prasidės ypatingai: savaitgalį mėgausimės dar šį pavasarį neregėta beveik 20 laipsnių šiluma.

S. Skvernelis vis sulaukia siūlymų kurti naują frakciją (142)

2017 kovo mėn. 30 d. 21:50
„Yra tokių pasiūlymų, yra kalbų, bet manau, kad tai kol kas yra ankstyva.<...> Yra nemažai frakcijos narių ir tai jau ne vienetai ir ne dešimtys, kurie nori matyti tą rezultatą, kurį mes žadėjome žmonėms. Man yra džiugu, kad tokių Seimo narių yra, nes ir aš esu orientuotas į rezultatą, o ne procesą,“ – sako premjeras Saulius Skvernelis, paklaustas, ar bendražygiai jam nesiūlo kurti naujos jo paties frakcijos. Vis dėlto, jei pritrūktų politinės valios įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, S. Skvernelis sako neatmetantis galimybės dar šioje kadencijoje matyti ir naują valdančiąją koaliciją. Apie šias ir kitas politines aktualijas pokalbis su Ministru Pirmininku laidoje „Dėmesio centre“.

Įspūdingas skirtumas: lietuviams nemokama banko paslauga užsienietei kainavo 200 eurų (68)

2017 kovo mėn. 30 d. 20:02
Į Lietuvą dirbti atvykusiai vietnamietei Minh Thuy Nguyen už sąskaitos atidarymą teko pakloti 200 eurų. Nors jai atstovaujantis advokatas Antantas Damulis dėl tokios didelės kainos piktinosi, „Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraskevičius išaiškino, kad jokios klaidos čia nėra.

SADM skandale aiškėja naujos aplinkybės: darbuotojai pasakoja apie klastingas schemas (103)

2017 kovo mėn. 30 d. 18:58
DELFI aprašius situaciją, kai apie galimą valstybės lėšų švaistymą Socialinės apsaugos ir darbo ministrui (SADM) pranešusios Vaikų išlaikymo fondo darbuotojos sulaukė sistemos kirčio – buvo pradėta ieškoti, kaip jas nubausti, į viešumą ėmė kilti naujos detalės.

Ekspertai įvertino vilniečio butą: pasitikrinkite, ar jūsų namams negresia tas pats (28)

2017 kovo mėn. 30 d. 19:45
Ekspertai tikrino buto Antakalnio rajone būklę
Stop kadras
Naujienų portalo DELFI projekte „Namai namučiai“ startuoja vaizdo reportažų ciklas, kurio metu apsilankysime Vilniaus mikrorajonuose įsikūrusiuose būstuose ir kartu su specialistų komanda įvertinsime jų būklę. Apžiūrėsime net tokias smulkmenas, kurių daugelis iš mūsų gali nepastebėti, o ilgainiui tai gali virsti rimtomis problemomis.