Stepheno Kingo knyga - piratų taikinyje

 (1)
Stepheno Kingo apsakymas "Riding the Bullet", prieš dvi savaites išleistas kaip elektroninė knyga, susilaukė dar didesnio populiarumo nei tikėtasi. Nors daugelis interneto vartotojų atsisiuntė šią knygą, kai kurie nemokėjo daugumos svetainių imto maždaug 10 litų mokesčio ir siuntėsi piratines kopijas, greitai paplitusias internete.
Vienos iš knygos platintojų bendrovės "Glassbook" prezidentas Lenas Kawellas patvirtino, jog kompiuterių piratai iš tiesų nulaužė šifravimo technologiją, saugojusią knygą nuo autorines teises pažeidžiančių veiksmų.

Neužšifruotos apsakymo versijos PDF formatu greitai pasklido po keletą interneto svetainių, kurios, tiesa, jau yra uždarytos. Tačiau rasti piratines kopijas naujienų grupėse vis dar galima be vargo.

L. Kawello teigimu, iš tikrųjų nėra nepažeidžiamos apsaugos. "Neįmanoma jos padaryti kartu ir nepažeidžiama, ir įmanoma naudoti", sakė jis.

Nors finansiniai nuostoliai dėl apsakymo piratavimo nebus dideli - jo nemokamas kopijas galima parsisiųsti daugelyje elektroninės prekybos svetainių - susirūpinimą kelia tai, kad po šio atvejo leidėjai ir autoriai neprarastų pasitikėjimo šia technologija.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Vilnietė skausmingai įsitikino, kokiu vėžiu Lietuvoje susirgti „apsimoka“ (10)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 12:47
Kiaušidžių vėžys kasmet diagnozuojamas beveik ketvirčiui milijono moterų visame pasaulyje. Į šią statistiką prieš dvejus metus pateko ir 48-erių vilnietė Rasa (vardas ir pavardė redakcijai žinomi). Išsekus gydymo galimybėms, moteris kelia natūralų klausimą – kodėl nėra kompensuojama biologinė terapija, galinti išgelbėti jos gyvybę?

Valstybės tarnybos rojus: iš kuklaus atlyginimo – butas centre ir tūkstančiai sąskaitoje (179)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 10:01
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba – gana keista valstybinė institucija, pažvelgus į tarnybos darbuotojų ar net vadovų atlyginimus, atrodo, kad darbas valstybės tarnyboje tikrai nėra rojus, tačiau visai kitoks požiūris apima pasižiūrėjus į šios įstaigos vadovų turto deklaracijas. Štai, buvusi ilgametė įstaigos direktorė Vida Auglienė šioje tarnyboje sugebėjo ir praturtėti, kaip pati sako, iš kuklaus atlyginimo sukaupė beveik milijono litų turtą.

Keistas A. Jolie gyvenimas: peilis – kaip sekso žaisliukas ir utėlėmis užkrėsti vaikai (24)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 12:32
Angelina Jolie, Billy Bobas Thorntonas
Vida Press
Kartą Angelina Jolie teigė miegojusi tik su keturiais vyrais, trys iš kurių buvo jos sutuoktiniai. Tačiau iš tiesų 41 metų Angelinos Jolie seksualinis gyvenimas bent jau iki šiol buvo gerokai keistesnis, negu Holivudas galėtų pagalvoti, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.

Rinkos ekonomikos statusas Kinijai – pabaigos pradžia Lietuvos gamintojams?

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 13:23
Kinija agresyviai, nesiruošdama vykdyti prisiimtų įsipareigojimų keisti savo politinę ir ekonominę sanklodą, siekia būti pripažinta rinkos ekonomikos valstybe.

Rusijos kėslai per JAV rinkimus: sukels tikrą sąmyšį (597)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 10:35
Įsivaizduoju, kad nepratę prie tokio pobūdžio antraščių – „JAV tiriamas galimas slaptas Rusijos planas sutrukdyti lapkritį vyksiantiems rinkimams“ – nustebtų, rašo „The Washington Post“ apžvalgininkė Anne Applebaum. Slaptas Rusijos planas sutrukdyti rinkimams Amerikoje, įsilaužiant į rinkimų sistemą? Skamba lyg trileris ar filmas su Harrisonu Fordu.