Pirmadienį Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato (VPK) kriminalinės policijos pareigūnai per slaptą operaciją sulaikė 10 sostinėje siautėjusių ir žaibiškai švarindavusių prabangias firmas gaujos narių.
Policininkai
© ELTA
Sulaikė

Sulaikytai gaujai priskiriamos kai kurios spaudoje plačiai aprašytos žaibiškos vagystės iš prabangių parduotuvių ir biurų. Tačiau pareigūnai kol kas, nenorėdami pakenkti tyrimui, atsisako įvardyti konkrečius gaujos padarytus nusikaltimus. Vakar sukviestiems žurnalistams sostinės policijos vyriausiasis komisaras Erikas Kaliačius teigė, kad paskutinis gaujos padarytas nusikaltimas - vagystė iš premjero Rolando Pakso patarėjos Viktorijos Beatričės Danilevičienės buto J.Basanavičiaus gatvėje praėjusį savaitgalį.

Nors bute įrengta signalizacija ir jį saugo apsaugos policija, patekę į palėpę vagys išpjovė skylę lubose, o per ją išnešė 3 paveikslus, spalvotą televizorių ir aukso dirbinių, padarydami maždaug 80 tūkst. Lt nuostolį. Apsaugos policijos pareigūnai kelis kartus vyko aiškintis, kodėl įsijungia signalizacija, tačiau rasdavo tvarkingai uždarytus buto langus ir duris. Pasak E.Kaliačiaus, paskutinis gaujos grobis buvęs tikrai nemenkas.

Per kratas sulaikytųjų namuose rasta daug pavogtų daiktų, tarp jų buvo ir daiktai iš V.B.Danilevičienės buto. Vilniaus policijos vadovas teigė, kad trečiadienį 6 gaujos nariams pareikšti kaltinimai įvykdžius didelio masto vagystes. Teismas leido juos suimti. Likusiesiems skirta kita kardomoji priemonė - rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš nuolatinės gyvenamosios vietos.

20-25 metų grupuotės narius E.Kaliačius pavadino agresyviais, brutaliais, nesiskaitančiais su niekuo jaunuoliais. Sulaikomi nusikaltėliai priešinosi, tačiau šaudyti pareigūnams neteko - panaudota fizinė jėga ir specialiosios priemonės.

"Susitvarkė"

Pasak VPK Kriminalinių nusikaltimų tyrimo tarnybos komisaro Antonio Mikulskio, ši vagių gauja policijai seniai žinoma, tačiau "susitvarkyti" su dešimtuku nebuvo įmanoma dėl lėšų stygiaus. "Tik diletantas gali pasakyti, kad nusikaltimus ištirti įmanoma be pinigų", - kalbėjo A.Mikulskis.

Anot kriminalinės policijos vadovo, sutelkus visas pajėgas minėtai grupuotei persekioti, teko atsisakyti kitų nusikaltimų tyrimo. Be to, kriminalistai po operacijos su baime laukia, kokias sąskaitas jiems mėnesio pabaigoje pateiks mobiliojo ryšio operatoriai.

A.Mikulskis didžiavosi, kad atliekant gana sudėtingą operaciją kriminalistams informaciją pavyko išlaikyti paslaptyje, nuo pirmadienio iki ketvirtadienio ji niekur nenutekėjo. Net vedant sulaikytuosius į teismą niekas netykojo su fotoaparatais.

Kad grupuotės nariai negalėtų vienas kito perspėti, jie buvo sulaikyti tuo pat metu. Tai padaryti buvę sudėtinga. Siekdami išlaikyti visišką operacijos slaptumą, kriminalistai atsisakė greitojo reagavimo rinktinės "Aras" ir kitų policijos pajėgų pagalbos.

Pasak A.Mikulskio, savaitės pradžioje sulaikyta antra organizuota, tačiau ne paskutinė sostinėje veikianti vagių gauja. Vieną organizuotą vagių grupuotę kriminalinės policijos pareigūnai sulaikė balandžio pradžioje.

A.Mikulskis teigė neabejojąs, kad po kurio laiko bus demaskuoti ir kiti vagių susivienijimai, apie jų veiklą turima nemažai operatyvinės informacijos. "Tik kitoms gaujoms teks pakentėti, kol policija vėl turės pakankamai degalų ir lėšų gaudynėms", ironizavo A.Mikulskis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Miestelis Airijoje, kuriame lietuviams net nebereikia anglų kalbos (124)

Dėl lietuvių kiekio Airijos šiaurėje esantis Monachano miestelis jau vadinamas mažąja Lietuva....

Lietuvai – galimybė prisitraukti pinigų iš Lenkijos (44)

Politinis neapibrėžtumas Lenkijoje verčia tenykštį verslą žvalgytis į užsienį, o Lietuva...

Nyderlanduose užkirstas kelias potencialiam teroristiniam išpuoliui nutrauktas roko grupės koncertas (8)

Nyderlanduose vienas ispanas buvo sulaikytas netoli roko koncerto vietos vairuojantis dujų balionų...

Sąžiningai pasielgusi vairuotoja liko apgauta „teisininkės“: eismo įvykio nė nebuvo

Darydama automobilio dureles kitos mašinos dureles įbrėžusi klaipėdietė sulaukė netikėtų...

O gerti kefyrą naktį – normalu? (9)

Apie naudingąsias šio gėrimo savybes daug prirašyta. Net autoritetingiausi mokslininkai šiam...

Atskleista, kaip atsirado virusai (4)

Įdomus Antarktidos mikrobas gali pateikti užuominų apie vieną iš pačių didžiausių evoliucijos...

Orai: paskutinį vasaros savaitgalį – šioks toks pagerėjimas (20)

Antroje savaitės pusėje orai bus vėjuotesni, vieną šalies pusę lietus merks labiau nei kitą....

Liūdna žinia: L. Lekavičius dėl traumos priverstas praleisti Europos čempionatą (126)

Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad per rungtynes su Islandija Lukas Lekavičius patyrė sunkesnę...

Ženklai, jog patys to nežinodami galite sirgti skrandžio opalige

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų duomenys rodo, kad skrandžio opa kada nors gyvenime...

Diskusijas kursto viena įtartina filmo „Valkirija“ scena: T. Cruise'as dėvi figūrą formuojančius apatinius? (4)

Tomas Cruise'as sulaukė vaiduoklių iš praeities. Socialiniame tinkle „Twitter“ gerbėjai...