Siūlomos naujos interneto vardų zonos

 (4)
Ką Jūs manote apie tokias interneto vardų zonas: .unite, .isnotfair ar .sucks? Kitą savaitę Ralpho Naderio projektas pasiūlys šiuos ir kitus vardus Interneto vardų ir numerių korporacijai (ICANN) šios organizacijos konferencijoje Kaire.
Autoriai teigia, jog siūlomi vardai, tarp kurių taip pat yra .consumers, .complaints, .ecology, .isnotgreen, .shareholder bei .taxpayer "skatins žodžio laisvę bei kritiką, o taip pat leis lengviau burtis vartotojams, darbininkams ir kitiems".

Bendrovės dažnai pačios užregistruoja įžeidžiančius savo vardų analogus, kad nesusilaktų bendrovę kritikuojančių svetainių su tokiais vardais. Pavyzdžiui, bendrovei "Bell Atlantic" priklauso interneto vardų zona bellatlanticsucks.com. Tuo tarpu naujų vardų patvirtinimo iniciatoriai tvirtina, jog bendrovėms bus uždrausta registruoti savo vardus naujose interneto vardų zonose.

Natūralu, kad tokie ketinimai susilaukė prieštaringų vertinimų. Tačiau keisčiausia, jog kritikos žodžių pasigirdo ir iš žodžio laisvės gynėjų. Tam prieštarauja ir kai kurie interneto specialistai. Bet kuriuo atveju mažai tikėtina, kad ICANN patvirtins šias naujas vardų zonas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Gyventojus įspėja neužkibti ant skaitiklių tikrintojų kabliuko

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 13:28
Gyventojus įspėja neužkibti ant skaitiklių tikrintojų kabliuko
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Artėjant šildymo sezonui kai kurių daugiabučių gyventojai pastebėjo pranešimus, kuriuose nurodoma, kad jiems „reikia“ atlikti skaitiklių patikrą. Tačiau specialistai pataria neskubėti mokėti keliasdešimt eurų ir pirmiau išsiaiškinti, ar tai nėra bandymas pasipinigauti jų sąskaita.

JAV strategija Sirijoje – ties beprotybės riba (247)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 12:00
JAV strategija Sirijoje – ties beprotybės riba
AP/Scanpix nuotr.
„Eilinis diplomatų bandymas numalšinti konfliktą Sirijoje ir siekti užtikrinti taiką akivaizdžiai nesėkmingas“, – rašo „Middle East Institute“ mokslo darbuotojas ir „Track II Syria Dialogue Initiative“ konsultantas Charlesas Listeris leidinyje „Foreign Policy“ publikuojamame straipsnyje.

Atvežti į Lietuvą pabėgėliai nori į turtingesnę šalį: mus apgavo (667)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 11:17
Mohamedas Ali Abdula
Stopkadras / LNK
Prieš porą savaičių Vilniaus oro uoste nusileido 20 naujų migrantų iš Sirijos. Trys šeimos – šeši suaugusieji ir keturiolika vaikų. Jie čia perkelti iš Turkijos pabėgėlių stovyklų.

Garsus Vilniaus teisėjas įkliuvo policijai – „pripūtė“ 1,6 prom. alkoholio (34)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 12:15
Sekmadienį policijos pareigūnai prie nuosavo automobilio vairo sulaikė, įtariama, neblaivų Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėją, kuris yra nagrinėjęs ne vieną rezonansinę bylą.

Drama tęsiasi: biografas atskleidė tikruosius ir labai nešvarius A. Jolie noro skirtis motyvus (64)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 11:05
Drama tęsiasi: biografas atskleidė tikruosius ir labai nešvarius A. Jolie noro skirtis motyvus
Vida Press
Knygos „Brangelina, the Untold Story“ (angl. Brangelina, nepapasakota istorija) autorius Ianas Halperinas pasakoja, jos tikroji garsiosios poros skyrybų priežastis tikrai nėra Brado Pitto smurtas. Angelina Jolie šį žingsnį planavo jau kurį laiką, o motyvai - visai kiti, nei skelbta iki šiol.