Šių metų gegužės 20 dienos "Lietuvos žinių" numeryje perspausdintą Eltos žinutę "Alus gerti sveika" perskaitė ne kiekvienas net didžiausias alaus gerbėjas. Mat joje - vos 130 žodžių. Čia itin glaustai pateikiamos užsienio kardiologinių tyrimų išvados, esą saikingas alaus vartojimas mažina riziką susirgti širdies ligomis.
Česlovas Balsys
© "Lietuvos žinios"
 • Ne spaudai
 • Apynasris

  Šią informaciją Eltos agentūra savais kanalais gavo iš Vokietijos spaudos agentūros DPA. Pastaroji duomenis paėmė iš autoritetingo anglų leidinio "British Medical Journal". "Lietuvos žinios", kaip minėjome, buvo paskutinės šioje informacinėje grandinėje.

  Budrūs naujieji cenzoriai iš Valstybinės tabako ir alkoholio kontrolės tarnybos (VTAKT) šioje paprastoje žinutėje įžvelgė redakcijos ketinimą nugirdyti ir šiaip nepradžiūstančią tautą, tad redakciją nubaudė dešimties tūkstančių litų pinigine bauda. Tai yra maždaug po 80 litų už žodį.

  Redakcija įstatymo numatyta tvarka teismui apskundė šią, mūsų manymu, nepelnytą bausmę. Dar prieš tai, kai ta pati tarnyba 5000 litų bauda nubaudė lakūną Jurgį Kairį, neva šis savo skrydžio metu reklamavo cigaretes "West".

  Beje, po minėto skrydžio buvo mėginama nubausti ne tik Lietuvos padangių asą. VTAKT pareigūnai savo žvilgsnį nukreipė ir į J.Kairio skrydį nušvietusią žiniasklaidą. Nors kaip oficialiai tai buvo neigiama, daugelyje redakcijų VTAKT teikimu apsilankė savivaldybių policijos pareigūnai ir vadovams surašė administracinius teisės pažeidimo protokolus.

  LŽ vadovams skirtą protokolą teismas vėliau panaikino.

  Ne spaudai

  Teko bendrauti su daugeliu Č.Balsio kontoros klientų. Visi jie kaip vienas mini kontrolierių aroganciją, jų nesukalbamumą, "blusinėjimąsi". Matuojamos vitrinos, nuo stalų mėtomos peleninės, griaunami spaudos kioskai... Bet tai - smulkmenos. O kas vyksta, jeigu kokiai firmai tenka kreiptis į šią tarnybą norint gauti licenciją verstis didmenine alkoholio ar tabako prekyba!

  Neretai šalia Č.Balsio čia minimi ir jo buvę kolegos prekybininkai dar nuo anų laikų, o šiandien - aukšto lygio valdininkai, su kuriais interesantui neišvengiamai teks susidurti šiame erškėčiuotame kelyje... Juk ne veltui Č.Balsys ilgą laiką dirbo vadovu vienoje iš Lietkoopsąjungos prekybos bazių. Kam, jei ne jam nuo seno puikiausiai žinomos visos komercijos ir gyvenimo gudrybės bei paslaptys.

  Apynasris

  Čia daugiau nei akivaizdus ir kitas momentas - praktiškai visų valdžių kovos su neparankia žiniasklaida apskritai. Tos kovos, kuri itin nuožmiai buvo vedama konservatorių valdymo metais ir kurių politikos vienas iš itin stropių vykdytojų ir buvo ponas Balsys.

  Kaip kitaip, jei ne bandomuoju apynasriu spaudai pavadinsi visas šias drakoniškas sankcijas, numatytas kad ir už menkiausią tabako bei alkoholio kontrolės įstatymų pažeidimą. Ir nenumatyti čia jokie įspėjimai, pabarimai ar raginimai būti budresniam ateityje.

  Tiesiog iš karto užvožiamas jautrus finansinis smūgis žemiau juostos minimalios dešimties tūkstančių litų piniginės nuoskaitos pavidalu. Net negailestingieji Roberto Louiso Stevensono piratai numatytai aukai nusiųsdavo įspėjamąjį juodąjį ženklą...

  Suprantama, dažna redakcija be ypatingo skausmo sumokės dešimties tūkstančių litų baudą. Bet tiek numatyta tik už pirmąją pražangą. Antram sykiui teks kloti jau visą šimtą tūkstančių. O šitokį smūgį pakels jau itin nedažnas.

 • Parašykite savo nuomonę
  arba diskutuokite anonimiškai čia
  Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
  Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

  Top naujienos

  Ar tai jau ženklas? „Valstiečių“ ministerijoje atsirado postas buvusiai V. Tomaševskio bendražygei (15)

  Žemės ūkio ministro, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) atstovo Broniaus...

  Pasiruoškite: vaizdas sostinės gatvėse skirsis kaip diena ir naktis (9)

  Pirmąsias rugsėjo savaites eismas sostinėje taps kur kas intensyvesnis – į gatves išvažiuos...

  Laukiniai reklamos vakarai: feisbuko žvaigždėms – savos taisyklės (35)

  Praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai Lietuvos bankas viešai pabarė feisbuko...

  Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (195)

  Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

  „Islamo valstybės“ rėmėjai švenčia: juos žudydami mes darome jų vaikams paslaugą (116)

  Naujienų agentūra „Amaq“ išplatino pranešimą, kuriame rašoma, kad teroristinė organizacija...

  Darbdavių patyčias kentęs jaunuolis turi svarbų patarimą siekiantiems karjeros (20)

  Sezoninis darbas jaunuoliams yra puiki galimybė užsidirbti, be to, anot specialistų tai labai...

  K. Maksvytis: lietuviai Europos čempionate laimės medalius (2)

  Europos krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė artėja link pasirengimo ciklo...

  Mokslininkai išsiaiškino „magiškųjų grybų“ paslaptį (5)

  Tyrėjams pavyko perprasti psichoaktyvios „ magišk ųjų grybų“ medžiagos – psilocibino –...

  Jauniausia someljė Lietuvoje: senajai kartai alkoholis lygu girtuoklystei (23)

  Jauniausia Lietuvos someljė Silvija Umaraitė jaučia, kaip auga konkurentų gretos. „Anksčiau...