“SETI@home” nesulaukė ateivių dėmesio

 (6)
2 milijonai kompiuterių vartotojų visame pasaulyje jau paaukojo 280 tūkstantmečių vertės kompiuterių darbo nežemiškos gyvybės paieškai galaktikoje.
Programa, pavadinta, “SETI@home” buvo sukurta vos prieš metus, suteikdama galimybę paprastiems kompiuterių vartotojams dalyvauti kol kas didžiausiame kompiuterijos eksperimente.

Per tris pirmus mėnesius prie projekto, remiamo Planetinės draugijos ir Kalifornijos universiteto, prisijungė 1 milijonas žmonių. "Mes esame sužavėti rezultatais – jie viršijo visus mūsų lukesčius”, teigė viena programos koordinatorių.

Jos duomenimis, vartotojai atsiuntė 122 milijonus rezultatų, surinktų 280 tūkst. metų vertės kompiuterių darbo.

Kiekvienas programoje dalyvaujantis kompiuteris, vartotojo nenaudojamas, analizuoja mokslinę informaciją. Duomenys gaunami iš didžiausios pasaulyje antenos – radijo teleskopo Puerto Rike, gaudančio radijo signalus.

Milijardams signalų apdoroti ir aptikti tam tikriems šablonams, kuriuos galėjo pasiųsti nežemiškosios būtybės, reikia milžiniškos kompiuterių galios.

Iki šiol jokie nežemiškųjų gyvybių signalai nebuvo aptikti.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Spalvinga merų kompanija rinkimų išvakarėse pasidovanojo itin prabangią kelionę (179)

2016 spalio mėn. 26 d. 11:20
Spalvinga merų kompanija rinkimų išvakarėse pasidovanojo itin prabangią kelionę
DELFI (E.Skardžiaus nuotr.)
Beveik 16 tūkst. eurų – tiek mažiausiai Lietuvos mokesčių mokėtojams atsiėjo penkių Lietuvos merų dviejų savaičių trukmės kelionė į Pietų Amerikos šalis Kolumbiją ir Ekvadorą.

K. Girnius. Kodėl prapylė socdemai ir konservatoriai ir kas formuos koaliciją? (316)

2016 spalio mėn. 26 d. 10:21
Antrame, kaip ir pirmame, Seimo rinkimų ture būta staigmenų. Daugiausia dėmesio sulaukė netikėtai didelę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pergalę. Ji buvo unikali tuo, kad „valstiečiai“ skynė mandatus ir mieste, ir kaime.

Palangos policijos vadovas įtariamas piktnaudžiavimu tarnyba (5)

2016 spalio mėn. 26 d. 12:02
Palangos miesto policijos komisariato viršininkui Alvydui Katkauskui – rimti nemalonumai. Jis įtariamas pasinaudojęs savo tarnybine padėtimi.

Užfiksavo stulbinantį vaizdą: dėl nuošliaužos skyla elitinių kotedžų sienos ir namai atsiduria jūroje

2016 spalio mėn. 26 d. 12:12
Nuošliauža prie Juodosios jūros
Sputnik/Scanpix
Internete paskelbtas vaizdo įrašas, nufilmuotas iš bepiločio orlaivio Ukrainos miesto Černomorsko (buvusio Iličivsko) pakrantėje.