Vyriausybės ketinimai taupyti kultūros objektų sąskaita suerzino Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą. Šio komiteto pirmininkas Rolandas Pavilionis raštu pateikė klausimą Vyriausybės vadovui Rolandui Paksui, prašydamas paaiškinti, kodėl 29 mln. Lt įsiskolinimą žemdirbiams už praėjusius metus ketinama dengti iš kultūrai numatytų biudžetinių lėšų.
Rolandas Pavilionis
Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys prof. Aloyzas Sakalas teigia, kad Vyriausybės ketinimai paimti dalį lėšų, numatytų Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos bei Čiurlionio dailės galerijos statybos ir remonto darbams, yra nedovanotini.

Profesorius R.Pavilionis sako, kad per paskutinį posėdį ne tik jis, bet ir dar keletas parlamentarų kėlė klausimą, kodėl būtina paimti pinigus iš kultūros, kuri nebuvo pastaraisiais metais itin remiama.

“Tačiau argumentuoto atsakymo iš Vyriausybės vadovo nesulaukėme. Todėl premjerui pateikėme klausimą raštu, kaip tai numato Seimo Statutas. Į paklausimą jis turėtų atsakyti artimiausiame Seimo posėdyje per Vyriausybės valandą. Be to, apeliavau į premjerą, kad jis, kaip plataus akiračio žmogus, nemažins finansavimo kultūrai. Tiesa, Ministras pirmininkas R.Paksas aiškino, kad klausimas, ar paimti dalį lėšų iš kultūros ir perduoti jas žemės ūkiui dar bus sprendžiamas Vyriausybės posėdyje”, - sakė R.Pavilionis.

Profesorius A.Sakalas vienareikšmiai teigia, kad dauguma Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narių, o ir dauguma kitiems komitetams priklausančių politikų, vargu ar pritars Vyriausybės ketinimams mažinti biudžetinį finansavimą kultūros įstaigoms.

Ministro pirmininko patarėja biudžeto klausimais Vanda Laiconienė stebėjosi, iš kur politikai ir žurnalistai gavo neva “iš piršto laužtą informaciją”, kad bus mažinamas finansavimas Nacionalinei M.Mažvydo bibliotekai bei M.K.Čiurlionio dailės galerijai.

“Ministro pirmininko R.Pakso potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė, kuri išanalizavo ir pateikė pirminius pasiūlymus, kaip racionaliau panaudoti esamas lėšas, kurios skirtos nebaigtiems objektams. Iš tikrųjų, norint įvykdyti visus Valstybės investicijų programoje numatytus darbus, trūksta daugiau kaip 3 mlrd. Lt, iš jų daugiau kaip 2 mlrd. Lt nebaigtoms statyboms.

Todėl darbo grupė rekomendavo kai kurias investicines programas iki 2004 m. sustabdyti, tačiau čia visiškai nekalbama nei apie Nacionalinę biblioteką, nei apie M.K.Čiurlionio dailės galeriją. Priešingai, tai yra prioritetai. Vakardienos Vyriausybės posėdyje Nacionalinei M.Mažvydo bibliotekai finansavimas netgi padidintas 1 mln. Lt. Iš viso numatyta Nacionalinei bibliotekai skirti 4,9 mln. Lt. O M.K.Čiurlionio dailės galerijai, kaip ir buvo numatyta, taip ir liko - 1,5 mln. Lt”, - aiškino V.Laiconienė.

Ministro pirmininko potvarkiu sudaryta darbo grupė taip pat siūlo skirti lėšų ir iki 2004 m. užbaigti tik nebaigtas statybas, kurios jau vyksta 7-8 metus. Taip pat investicijoms gali būti skirta tam tikra dalis lėšų, kai programos vykdomos kartu su Europos Sąjungos fondais.

Išanalizavus Valstybės investicijų 2001 metų valstybės investicinę programą ketinama griežtai bei racionaliai įvertinti turimas lėšas ir daryti tik būtiniausias investicijas - siūloma neįtraukti į ją ir nepaskirstyti 122 mln. 900 tūkst. Lt. Vyriausybės spaudos tarnyba informuoja, kad pirmiausia ketinama nefinansuoti ar sumažinti lėšas kai kuriems ne pirmo būtinumo poreikiams.

Siūloma 500 tūkst. Lt neskirti Kultūros ministerijos administracinio pastato rekonstravimui, 400 tūkst. Lt -Tuskulėnų rimties parko įkūrimui, 1 mln. 800 tūkst. Lt - Užutrakio dvaro ansamblio rekonstravimui.

Taip pat šiais metais nenumatoma skirti 1 mln. 500 tūkst. Lt krepšinio salės prie A.Sabonio sporto mokyklos Kaune statybai konservuoti, 2 mln. Lt neskiriama reprezentacinių rūmų ansamblio Vilniuje restauravimui ir pritaikymui Prezidentūros reikmėms.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Mama parodė, ką Turkijoje siaučiantis virusas padarė jos vaikui: oda luposi gabalais (56)

Turkij os turizmui – neramios dienos. Nuo liepos vidurio nesiliauja pranešimai apie Koksaki...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką papildyta trenerio interviu (97)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

J. Baronui pavyko pasprukti, nes nuo kojos buvo nuimta apykojė (20)

Po išpuolio sostinės Antakalnio mikrorajone esančioje picerijoje policijos ieškomas tris kartus...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti už centus (127)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

Feisbuke plinta kliedesys apie žiurkių mėsą (7)

Visus melagingos naujienos bruožus turinti nuoroda antradienį pradėjo plisti tarp socialinį...

Beveik 20 metų japonus pažįstantis lietuvis papasakojo, kas jį stebina iki šiol

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Azijos studijų centro (ASC) vadovas dr. Aurelijus Zykas DELFI...

Lenkijos dienraščiui R. Paksas papasakojo painaus sąmokslo teoriją: su manim elgėsi kaip su D. Trumpu (135)

Nušalintasis Lietuvos prezidentas Rolandas Paksas pokalbyje su vienu didžiausiu Lenkijos...

Prekybos centras GO9 turės naujus savininkus (1)

Fondas „East Capital Baltic Property Fund II“ šiandien paskelbė pasirašantis prekybos centro...

Tik keli ingredientai – ir nuostabi morkų sriuba garuos ant jūsų stalo

Ruošiant šią sriubą man labiausiai patinka kepinamo kario kvapas, kuris pasklinda po visus...

Katalonijos teroristų kuopelė: kas žinoma apie jos narius (2)

Keturi įtariami teroro išpuolių Katalonijoje vykdytojai antradienį pirmąkart stos prieš teismą,...