Visose buvusios Sovietų Sąjungos šalyse latvių kompozitorius Raimondas Paulas yra žinomas ir gerbiamas iki šiol. Gruodžio 29-ąją Lietuvoje koncertuosiančiam maestro sausio mėnesį sukanka 66-eri.
Raimondas Paulas
© "Lietuvos žinios"
Neseniai iš naujo atgimęs muzikinei veiklai R.Paulas rado laiko ir Latvijos nacionalinio radijo pastate esančiame savo kabinete sutiko pasikalbėti su LŽ žurnaliste apie politinius nuklydimus, kūrybos niuansus, žalingų įpročių išsižadėjimą, moteris ir sėkmės paslaptis.

- Maestro, šiuo metu esate labai užsiėmęs...

- Net nežinau, kaip tai pavadinti - trečiąja, ketvirtąja ar penktąja jaunyste. Tiesiog taip susiklostė, jog po ilgos pertraukos, po nuklydimų į politiką vėl ėmiau aktyviai groti. Šiuo metu labai dažnai pasirodau kaip pianistas kartu su simfoniniu orkestru grosiu ir Lietuvos publikai.

Tiesa, tie, kurie mane pažįsta kaip daugelio populiarių dainų autorių, gali kiek ir nusivilti būsimu koncertu, nes pasirodysiu per jį kaip pianistas. Tačiau man pačiam šiuo metu tik tai ir įdomu. Lig šiol mano pasirodymai buvo susiję su kuriuo nors atlikėju - Laima Vaikule, Alla Pugačiova ir kt.

- Prieš keletą metų sakėte, jog jūs jau savo "atidainavote". Šiandien taip nebeatrodo?

- Iš esmės taip ir yra - savo gal jau ir "atidainavau", bet dar "neatgrojau" (šypsosi). O tai visai skirtingi dalykai. Šiandien einu keliu, priimtiniausiu mano amžiui. Diskotekinė muzika man visai nebeįdomi. Šiandien darau tai, ką noriu ir ką moku.

- Jūs tikrai grojate ne dėl pinigų?

- Sakau jums atvirai - finansinis momentas man neaktualus. Ir taip yra todėl, jog visą gyvenimą siekiau būti materialiai nepriklausomas muzikantas - tai, reikia pažymėti, nedaug kam pavyksta. Žinoma, nesakau, kad man už koncertus nemoka, ar kad pinigai man nereikalingi. Kvailai atrodo žmonės, sakantys, jog dirba savo darbą ne dėl pinigų. Jų visiems reikia!

- Vadinasi, pačiai Lietuvai jokių sentimentų nejaučiate?

- Kodėl? Yra daug senų prisiminimų, susijusių su Lietuva, tačiau tų dalykų spaudai niekada nepasakosiu (šypsosi). Oi, žinot, yra labai smagių prisiminimų. Bendravau su lietuvių kompozitoriais, muzikantais. Buvo linksma. Netgi labai linksma! O su politikais A.Brazausku, A.Paulausku ir iki šiol mane sieja draugiški santykiai.

- Visą gyvenimą būti populiariam turbūt nėra lengva. Kaip manote, kodėl vieniems tai pavyksta, o kitiems - ne?

- Oi, tikrai negaliu į šį klausimą atsakyti. Nežinau, kur slypi populiarumo paslaptis. Greičiausiai tai priklauso nuo žmogaus gebėjimų - ne tik nuo to, moki ar nemoki groti rojaliu. Manau, svarbu nuolat ieškoti kažko nauja. Ir, žinoma, reikia būti teisingam žmonėms, su kuriais dirbi. Apvažiavau visą Latviją, koncertavau didžiausiuose "užkampiuose", kuriuose ir rojalis dažnai būdavo prastas. Labai sudėtinga atsakyti į šį klausimą. Juk kartais būna, kad nežinai, kodėl būtent ta ar kita daina tau labai patinka. Tiesiog tu ją mėgsti, o kitos negali pakęsti, ir tiek.

- Sakykit, ar tiesa, kad pirmą kartą prie pianino sėstis jus privertė tėvai?

- Taip. O kaipgi kitaip? Argi galėjau valandų valandas savo noru praleisti prie pianino, kai draugai tuo metu kieme žaisdavo futbolą? Žinoma, buvau verčiamas groti per prievartą.

- Pakalbėkime apie kitokius dalykus. Jau keturiasdešimt penkeri metai, kai jūs su žmona - kartu. Ar nesunku tokiam populiariam vyrui taip ilgai išlikti ištikimam vienai moteriai?

- Taip, jau "tempiate" mane link tokių dalykų, kurie ne vienam gerbėjui yra įdomesni nei pati mano kūryba. Norėtumėte, kad papasakočiau apie savo meilės reikalus (šypsosi). Pasakysiu jums štai ką: kad ir kaip atvirai žmogus kalbėtų, niekas niekada jums visos tiesos nepasakys! Net mėgstantieji viešinti asmeninį gyvenimą!

Pažiūrėkit, juk ir didysis rašytojas Victoras Hugo prašė, kad jo testamentinis pareiškimas būtų perskaitytas praėjus, regis, septyniasdešimčiai metų po jo mirties. Kodėl? Rašytojas norėjo, kad žmonės sužinotų apie visus jo meilės reikalus, bet tik tada, kai visi artimieji bus mirę!

- Gal ir jūs panašiai pasielgsite?

- Pirmiausia esu ne V.Hugo. Ir jokio panašaus pareiškimo tautai prieš mirtį nerašysiu. Bet, žinot, jeigu mano gyvenimas būtų buvęs audringas, kupinas meilės nuotykių, mano šeima būtų seniai sugriuvusi. Ir, neduok Dieve, kad aš, jau sulaukęs tokio amžiaus, pradėčiau daryti panašius posūkius savo gyvenime. Taip, turėjau ir turiu viską, kad galėčiau patraukti kokią, atsiprašau, jauną panelę... Bet jai juk manęs nereikėtų - tik mano pinigų. Tai būtų tragikomedija, kuri baigtųsi kaip įprasta tokiais atvejais, - ta panelė mane paliktų. Kitas dalykas - turiu dukrą, anūkių. Tai mano šeima. Ir viso to nenorėčiau prarasti dėl kažkokių nerimtų dalykų.

- Neneigiate, kad ir dabar jūs esate moterų dėmesio centre?

- Kokio ypatingo dėmesio, būdamas šešiasdešimt šešerių, galiu sulaukti? Taip, mane supa jaunos, gražios dainininkės. Tačiau nesu koks ištvirkėlis! Žinoma, nesu ir angelas...

Plačiau apie tai skaitykite "Lietuvos žiniose"

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (19)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (15)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (2)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (12)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (9)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (65)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...

Papasakojo, ką patyrė per išpuolius Ispanijoje: britų aktorė slėpėsi restorano šaldytuve (27)

Per Barseloną supurčiusį išpuolį aktorė Laila Rouass, besifilmuojanti „BBC One“ kanalu...

Po lengvo pasivaikščiojimo D. Adomaitis saviškiams turėjo pastabėlių specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (19)

Jokio ažiotažo Rygoje nesukėlusios ir uždarų durų vykusios Lietuvos ir Rumunijos rinktinių...

Pustuštėje „Karklėje“ – gausus „nelegalių radinių biuras“ (47)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Erdvėlaiviai „Voyager“ paruošti atvesti ateivių į Žemę (61)

Netrukus astronomijos mėgėjai turės progą švęsti – „ Voyager “ programai sukanka 40 metų....