Pusė interneto atsidūrė aklavietėje

 (5)
Internetas greičiau yra ne informacijos magistralė, o vienpusio eismo gatvė, vedanti į daugybę aklaviečių. Atlikus interneto struktūros tyrimą paaiškėjo, kad tinklas labai dažnai siunčia eismą į vieną pusę, o naršytojus – į svetaines, kurios neturi nuorodų į kitas.
"IBM", "Compaq" ir "Altavista" tyrinėtojai, atlikę vieną išsamiausių interneto jungčių tyrimų, nustatė 1,5 milijardus nuorodų tarp 200 milijonų skirtingų tinklapių.

Šio tyrimo rezultatai paneigė ankstesniųjų išvadas, kad bet kurį tinklapį iš bet kurio kito tinklapio galima pasiekti daugiausia 19 žingsnių. Atlikus tyrimą paaiškėjo, jog Voratinklis yra labiau supainiotas, nei manyta.

Nors kai kurios svetainės yra stipriai surištos, kitos neturi nuorodų toliau, o kai kurių apskritai beveik neįmanoma rasti.

Tyrimas parodė, jog maždaug 30 proc. svetainių sudaro stiprų, glaudžiai surištą branduolį, kuriame dažniausiai ir lankosi paieškos sistemos. Už šio branduolio esančios svetainės yra daugiau ar mažiau izoliuotos.

Tyrinėtojai atrado, jog 24 proc. svetainių turi nuorodas į branduolį, kitus 24 proc. svetainių galima pasiekti iš branduolio.

Galiausiai, 22 proc. svetainių yra izoliuotos nuo branduolio ir yra lyg draugų ar specialių pomėgių grupių salos. Taigi, 46 proc. tinklapių veda į aklavietę.

Tyrimo rezultatai rėmėsi ir paieškos bendrovės "Inktomi" darbu, registruojant nuorodas tarp tinklapių. “Inktomi” užregistravo maždaug 1,4 milijardo tinklapių.

Pasirodė, jog 30 proc. jų yra paprasčiausios šiukšlės ar kompiuterių sugeneruotas turinys bei tai, kas žmonių visiškai nedomina.

Tyrimas paneigė Notre Dame universiteto padarytas išvadas, jog daugiausia 19 paspaudimų galima nukeliauti iš vieno Voratinklio galo į kitą.

Pasirodo, jog gali prireikti ir šimtų paspaudimų kai kuriems tinklapiams pasiekti, o kai kurie yra apskritai nepasiekiami.

Tyrimo rezultatai bus pristatyti 9-ojoje Tarptautinėje WWW konferencijoje, kuri rengiama šią savaitę Amsterdame.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Kremliaus manevrai kelia nerimą NATO: kur iš tikrųjų plaukia rusų karo laivai (33)

2016 spalio mėn. 26 d. 14:02
Admiral Kuznetsov lėktuvnešis
AP/Scanpix nuotr.
Kol pasaulio žiniasklaida praėjusią savaitę šaipėsi iš dūmuose paskendusio Rusijos lėktuvnešio „Admiral Kuznecov“, šis Rusijos laivyno flagmanas su dar šešiais koviniais ir trimis paramos laivais ramiai traukė link savo tikslo – Sirijos. Bet NATO nerimą kelia ne tik ši flotilė, kuri, kaip spėjama yra viena dėmesio nukreipimo priemonių.

G. Landsbergis prabilo apie tolesnius scenarijus (545)

2016 spalio mėn. 26 d. 13:11
Andrius Kubilius, Gabrielius Landsbergis, Dainius Kreivys
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis prakalbo apie tai, jog jeigu valstiečių ir žaliųjų ultimatumai nepasibaigs bei aiškios pozicijos nebus sudėliotos, konservatorių partija bus opozicijoje bei palaikys tik tuos sprendimus, kurie, jų nuomone, bus naudingi Lietuvai.

Dėl feisbuko įrašo užsitraukė Ž. Pinskuvienės rūstybę: jau sulaukė policijos skambučio (203)

2016 spalio mėn. 26 d. 12:47
Živilė Pinskuvienė
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Širvintose vėl verda aistros. Apie galimus rinkimų pažeidimus, kuriuose galbūt dalyvavo ir Širvintų mere Živilė Pinskuvienė, socialiniame tinkle parašiusi moteris sulaukė policijos skambučio. Ž. Pinskuvienė kaltina moterį šmeižtu ir teigia, kad ji už savo žodžius turės atsakyti.

Naujuose „Swedbank“ paslaugų planuose – neriboti el. mokėjimai (1)

2016 spalio mėn. 26 d. 14:14
Nuo gruodžio 1 d. „Swedbank“ privatūs klientai galės užsisakyti ir pradėti naudotis paslaugų planais. Už vieną fiksuotą mėnesio mokestį bankas pasiūlys neribotus elektroninius mokėjimus eurais, naujos kartos bekontaktę kortelę, visų sąskaitų aptarnavimą bei mokėjimų eurais įskaitymus, rašoma pranešime spaudai.

Sukrečiančio žiaurumo istorija: kaunietė kaltinama pati marinusi savo sūnų ir rinkusi paramą TV laidose (78)

2016 spalio mėn. 26 d. 13:05
„Be jokios abejonės – tai viena keisčiausių ir sudėtingiausių bylų, kurias teko tirti“, - DELFI sako Kauno apygardos prokurorė Auksė Lipkevičienė.