Pusė "chat'ų" dalyvių mėgsta keisti lytį

 (10)
Vaikinai yra vaikinai. Iš tikrųjų? Jeigu jūs bendraujate su kuo nors per internetą, didelė tikimybė, kad atsakymas bus “ne”.
Neseniai atlikta speciali 400 interneto vartotojų iš JAV bei Australijos studija parodė, kad net 40% tiriamųjų nors kartą buvo apsimetę priešingos lyties atstovais.

Studiją atlikusių mokslininkų iš Vašingtono universiteto bei Australijos Curtino technologijos universiteto nuomone, tyrimo rezultatai visgi nebuvo tokie stulbinantys, kokių tikėtasi.

“Lyties pakeitimo” problema internete nėra tokia opi, kaip ją stengiasi pavaizduoti aršiausi kritikai,” teigė Malcolmas Parksas, verbalinės komunikacijos profesorius iš Vašingtono universiteto.

Apie 60% apklaustųjų, teigusių neturį jokio noro laikinai ‘pakeisti lytį’, prisipažino, kad tai būtų nesąžininga jų pašnekovų atžvilgiu. Daugelis sakė, kad jiems tai paprasčiausiai neįdomu.

Mokslininkams nepavyko nustatyti jokių sąsajų tarp amžiaus, lyties ar charakterio bruožų bei polinkio apsimesti priešingos lyties atstovu. Kita vertus, daugiau laiko internete praleidžiantys asmenys buvo labiau linkę nors kartą ‘pakeisti lytį’.

“Internetas yra tobula vieta atsikratyti lyčių kategorijų. Tai vieta, kurioje žmonės nebūtinai turi elgtis pagal visuomenėje priimtas taisykles,” sakė Parksas, kibernetinę erdvę palygindamas su elektroniniu maskaradu.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Ekspertas: Rusijos karo laivai Lamanšo sąsiauryje – dėmesio nukreipimas nuo svarbesnių veiksmų (35)

2016 spalio mėn. 22 d. 20:38
Admiral Kuznetsov
AP/Scanpix nuotr.
Sprendimas pasiųsti Rusijos karo laivų į Lamanšo sąsiaurį galėjo būti bandymas „nukreipti pasaulio dėmesį“ nuo svarbių karinių operacijų, vykdomų visai kitur, perspėja analitikas Keiras Gilesas, rašo „The Independent“.

Seksualumo ir meilės meno moko tūkstančius: svarbu laikytis pagrindinių taisyklių (12)

2016 spalio mėn. 22 d. 20:02
Emocinio ir dvasinio intelektų lavinimo specialistai, santykių tobulinimo mokymų programos autoriai Rimvydas Židžiūnas ir Andrė Amiya Pabarčiūtė, ką tik išleidę knygą apie laimę poroje „Amžinas medaus mėnuo“, sako, kad viską, apie ką kalba, išbandė kurdami savo santykius.

Nori negerti, bet nebegali: kada įvyksta lemtingas pokytis (146)

2016 spalio mėn. 22 d. 18:22
Dar tik pusė aštuntos, o prie kioskelio būriuojasi kompanija. „Baltus arklius reik baidyt“, – į labo ryto palinkėjimą atsako gyviausias.

Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai apšvarino savo narius? (146)

2016 spalio mėn. 22 d. 17:06
Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai <em>apšvarino</em> savo narius?
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Rinkimų apylinkių komisijų nariai neseniai gavo atlyginimą už rugsėjo mėnesį. Atlyginimai, žinoma, nedideli, tačiau kai kurių komisijų nariai skundžiasi, kad dėl to kaltas ne tik mažas finansavimas, tačiau ir nesąžiningi komisijų pirmininkai, kurie sau išsimoka daug didesnes algas.

Išskirtiniame Merūno koncerte jo žmona Erika liejo ašaras (1)

2016 spalio mėn. 22 d. 20:46
Merūno koncertas Klaipėdoje
K.Bakūno nuotr.
„Tikiuosi, kad tai bus vakaras, kuriame bus padėtas kertinis akmuo mano karjeroje“, – savo lūkesčius per pirmąjį turo „Muzika – Lietuvai“ koncertą, kuris šeštadienio vakarą vyko Klaipėdos arenoje, išsakė Merūnas Vitulskis.